Search

Čekáme nájemníky

Ptačí budky, které jsme vyrobili, jsme rozmístili na školní zahradě a čekáme na první nájemníky.
Jsme zvědaví, kdo se přihlásí!

Mgr. RNDr. Petr Černohorský
Zveřejněno: 5. 5. 2022


Zdravá 5 v 1.A

Do hodiny prvouky prvňáků byla pozvaná lektorka zdravé výživy. Děti se zábavnou formou seznámily se správným složením jídelníčku, následky nezdravého stravování a prevencí nemocí. V závěru si vyzkoušely, co vše si zapamatovaly a získávaly žetony za své znalosti.

Tř. uč. Mgr. Lenka Cerhová
Zveřejněno: 4. 5. 2022


Praktické činnosti v 1. A

V rámci předmětu praktické činnosti prvňáci dělají pokus s klíčením semen hrachu. Zajistili podmínky k růstu a potom už jen čekají, pozorují, porovnávají a hodnotí, jak jim jejich osivo klíčí a rostliny rostou.

Mgr. Lenka Cerhová
Zveřejněno: 4. 5. 2022


Vítání ptačího zpěvu

30. dubna pořádala Česká společnost ornitologická komentovanou procházku v Mlýnci u Kopidlna. Prošli jsme se okolo rybníku Zrcadlo. Viděli jsme, slyšeli jsme a dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí z ptačí říše.
Láska k přírodě a podpora zvídavosti - to bylo letošní Vítání ptačího zpěvu.

Renka Kubálková asistentka v 5.A
Zveřejněno: 2. 5. 2022


Adéla ve Zmrzlinárně

Pokud máte rádi kvalitní zmrzlinu, doporučuji nymburskou Zmrzlinárnu. A pokud si ji chcete opravdu vychutnat, sedněte si dovnitř a prohlédněte si zde vystavené fotografie. Autorkou dvou z nich – těch nejvydařenějších, je Adéla Ladrová z naší 7. třídy.

Jiří Rejsek
Zveřejněno: 2. 5. 2022


Skoro alchymisté

Dnešní praktické činnosti proměnily Piráty z 5.A skoro v alchymisty. Změnili jsme třídu ve výrobnu "slizu" z domácích surovin. Nejdříve se nevěřícně dívali na suroviny: pěna na holení, lepidlo, tekutý prací prášek, barvivo. A šup do toho! Bylo to jako v pohádce Hrnečku vař. A povedlo se! Máme šikovné ruce a chytrou hlavu.

Mgr. RNDr. Petr Černohorský
Piráti z 5.A
Zveřejněno: 28. 4. 2022


>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Kámen a dřevo: cesta do pravěku

Tak jsme nazvali projektový den 6.A, který jsme udělali 27. 4. 2022. Vrátili jsme se o desítky tisíc let zpátky a vyzkoušeli si, jaké to bylo vyrábět nástroje z kamene. Vyrobit oštěp, nebo sekeromlat není určitě jednoduché, ale šesťáci si s tím dobře poradili. Vyrobit čepel nebo ostří z kusu kamene to není žádná legrace, ale nám se to povedlo! Posuďte sami.

Mgr. RNDr. Petr Černohorský
6. A
Zveřejněno: 28. 4. 2022

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Hudební výchova 9. třída

Ano, i ve výuce hudební výchovy se mohou objevit tři mušketýři. Místo Athose, Porthose a Aramise to byl Matěj Vyšata a Adam Volek, ale také žena, Denisa Havlíková. Ukázali ostatním jednoduše cestu, jak vytvořit videopozvánku na koncert jejich oblíbené kapely. A tak nás Denisa ve svém videu pozvala na starou známou Abbu, Adam na svůj oblíbený Green Day a Matěj spolu s Garfieldem na ohnivé Rammsteiny.
A co na to ostatní? Kdo se stane vítězem soutěže o nejlepší video?

žáci 9. třídy a Mgr. Michaela Walter
Zveřejněno: 28. 4. 2022


Netradiční závod

Úžasné umístění si přivezl Jirka Musil ze 3.A z pro nás, ne úplně tradičního plavecko-běžeckého závodu. V Nymburce si vyplaval a vyběhal krásné 2.místo a postup do krajského kola v Čelákovicích. Tuto kombinaci si vyzkoušely ještě dvě žákyně, které získaly úžasnou zkušenost a zážitek. Všem patří velká gratulace za účast v tomto závodě.

Martina Malá
Zveřejněno: 25. 4. 2022Vstávej semínko, holala

Druháci si v rámci praktických činností připravili květináčky se zeminou. Vyseli směs pšenice a ječmene, rosili, pozorovali, jak se semínka klubou ze země. Na závěr vytvořili i krásnou jarní dekoraci.

Ing. Vlasta Tuláčková
Zveřejněno: 25. 4. 2022Hudební divadlo Karlín - výjezd deváťáků

Ve středu 20. dubna jsme vyrazili za kulturním zážitkem do Hudebního divadla Karlín v Praze. Shlédli jsme nový muzikál Královna Kapeska. Nádherně výpravný muzikál nám nenásilnou formou předával poselství z přírody a poukazoval na mezilidské vztahy.

Součástí výjezdu byla i orientace v metru a na vlakových nádražích. Byl to příjemný a zážitkový den.

Mgr. Martina Čapková
Zveřejněno: 25. 4. 2022


Plave mince?

Na tuto otázku jsme dostali odpověď při dalším pokusu, realizovaném v rámci badatelských aktivit žáků I. stupně. Z připojených fotografií je patrné, že téma žáky (i jejich učitele) zaujalo a velmi aktivně se do demonstrace fyzikálního jevu zapojili.

Petra Simůnková
Zveřejněno: 25. 4. 2022


>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Hrátky s magnety v MŠ

Bude držet šroubek na magnetu? A co takhle knoflík, koruna či korálek? Bude "fungovat" magnet i přes sklo nebo ve vodě?
To vše si mohly zábavnou formou vyzkoušet děti z naší mateřské školy.

Zlatuše Peštová
Zveřejněno: 24. 4. 2022

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Kouzelné obrázky

V rámci projektu "Pokusy na 1. stupni" jsme si vyzkoušeli nakreslit kouzelné obrázky. Nejprve byly děti seznámeny s návodem na "výrobu" takového obrázku, zkusili jsme, jestli funguje – fungoval – a poté si kdo chtěl – chtěli všichni – takový obrázek nakreslil a sám otestoval.

Pavla Šimůnková
AP
Zveřejněno: 20. 4. 2022

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Der Osterhase

Ich bin der Osterhase,
ich habe lange Ohren
und eine süße Nase

400 g Mehl, 200 g Quark, 50 g Milch, 1 Ei, 80 g Zucker, 100 g Öl,
1 Pck. Backpulver, 1 Pck. Vanillenzucker und 1 Prise Salz.

Velikonoční pečení má velkou tradici i v Německu. Na hodině jsme si vyzkoušeli v Německu velmi oblíbený recept na zaječí hlavičky. Sedmáci i osmáci se statečně poprali nejen s receptem v němčině, ale i s těstem. Hlavičky se vydařily a chutnaly.

Mgr. Kateřina Mlejnková Hošková
Zveřejněno: 20. 4. 2022