Search

Učení hrou

Prvňáci se při pokusu seznámili s vlastnostmi magnetů. Užili si spoustu zábavy a vyzkoušeli si, co lze s magnety vytáhnout z vody, aniž by se namočili. Doma jistě někteří pokračovali ve zkoumání.

Mgr. Lenka Cerhová
Zveřejněno: 16. 2. 2022

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Svátek sv. Valentýna v 1.A

Svátek sv. Valentýna jsme oslavili v červené a růžové. Maminkám jsme darovali vlastnoručně vyrobená přání a jistě je tak potěšili

Mgr. Lenka Cerhová
Zveřejněno: 16. 2. 2022


Žákovský parlament informuje

Valentýnská výzva žákovského parlamentu byla přijata. Třídy se tentokrát ustrojily do růžovo-červených odstínů, barev tohoto hezkého dne, svátku všech zamilovaných.

Mgr. Kateřina Mlejnková Hošková
Zveřejněno: 16. 2. 2022

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Veselí klauni

Je čas karnevalového veselí, a tak žáci 4. třídy vyrobili nádherné klauny. Moc se jim to povedlo!

Ing. Irena Brůnová
Zveřejněno: 14. 2. 2022

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Třídní valentýnka

Žáci 5. třídy si o hodině výtvarné výchovy vytvořili třídní valentýnku a ne ledajakou. Zveme vás na procházku po Valentine´s Street (Valentýnské ulici), kde v aleji mezi nádhernými stromy létají srdce s přáníčky a nad nimi je řetěz se zavěšenými zámečky - symbolem věčné lásky.

Ing. Irena Brůnová
Zveřejněno: 14. 2. 2022


>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Unsere deutschen Freunde

V pátek 11. 02. 2022 jsme se opět viděli s našimi kamarády z německého města Halberstadt. Vysílala s námi i paní ředitelka. My jsme si připravili zvířátkové hádanky v němčině, oni si pro nás připravili hádanky v češtině. Hádání se dařilo, hodně jsme se společně nasmáli.

Ich habe vier Beine. Ich bin langsam. Mein Kopf ist klein. Ich lebe hundert Jahre. Meine Farbe ist grün oder grau oder braun. Ich habe Panzer. Welches Tier bin ich?

Mgr. Kateřina Mlejnková Hošková
Zveřejněno: 14. 2. 2022
Žákovský parlament chválí

1. 2. 2022 jsme měli ve škole u příležitosti předávání pololetních výpisů vysvědčení společenský den. Máme radost, že tolik dětí přišlo krásně a elegantně oblečených.

Natálie Havelková, zástupkyně ŽP z 8.A
Zveřejněno: 14. 2. 2022


Masáže v 5.A

Projektový den pro pátou třídu byl připraven do posledního puntíku. Co všechno musí znát masérka a terapeutka - to jsme si až do dnešního dne neuměli představit. Za všechny teoretické a praktické informace, rady a dovedností moc děkujeme paní Andree a paní asistence Rence.

Renka Kubálková
Zveřejněno: 11. 2. 2022

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Projekt Ryby Rožďalovicka

Projektový den byl zaměřen na poznávání ryb našeho okolí. Žáci si nejprve zopakovali stavbu těla ryb formou pracovního listu, pak byli seznámeni s rybami, které je možno ulovit v rybnících v okolí Rožďalovic, a s charakteristickými znaky těchto vodních živočichů. Získané vědomosti poté využili k poznávání sladkovodních ryb Velké Británie a překladu anglických názvů do češtiny, a to bez pomoci slovníku. Celý projekt byl ukončen soutěží Jeopardy, kde byly shrnuty a zopakovány poznatky získané během projektového dne.

Mgr. Jana Kuncířová
Zveřejněno: 11. 2. 2022Ich packe meinen Koffer

Ich packe meinen Koffer, was nehme ich mit? Ich nehme die Jacke, das Hemd, den Schal und mein Handy mit. Und du? Was nimmst du mit?

Na kroužku němčiny jsme společně sbalili hodně kufrů pro různá roční období i příležitosti.

Mgr. Kateřina Mlejnková Hošková
Zveřejněno: 11. 2. 2022


Vaříme zdravě

V rámci vzdělávacího programu si žáci připravili pokrm se zásadami zdravé stravy. Hlavním chodem byl těstovinový salát se zeleninou a bylinkami, přílohou byl salát z červené řepy se semínky. V roli kuchařů byli žáci deváté třídy, a vařili v tzv. "online přenosu".
Práce a výsledky se jim velmi podařila.

Mgr. Martina Čapková
Zveřejněno: 9. 2. 2022


Kroužek gymnastiky

Hvězdy, přemety, skoky - to je součást sportovní gymnastiky. Stuhy, švihadla - to je součást moderní gymnastiky. Prvky z obou odvětví trénujeme v kroužku gymnastiky, který probíhá v prvním i druhém pololetí tohoto školního roku.

Mgr. Martina Čapková
Zveřejněno: 9. 2. 2022


Musí umět pekaři a cukráři matematiku ?

Určitě. Jinak by nespočítali všechny suroviny, které potřebují na jablkový koláč. A druháci nejen vše spočítali, ale koláč namíchali, upekli a samozřejmě i snědli.

Ing. Vlasta Tuláčková
Zveřejněno: 8. 2. 2022Projektujeme a tvoříme dům snů

Malí projektanti 2.třídy si navrhli svůj dům, vytvořili ho ze špejlí a krásně vyzdobili drobným materiálem -kořením, luštěninami, kávovými zrny, těstovinami, mákem, kukuřicí. Procvičujeme jemnou motoriku a jsme moc šikovní.

Druháci a Ing. Vlasta Tuláčková
Zveřejněno: 8. 2. 2022


Anglický jazyk druhá třída (2.sk)

Basic verbs with Steve Watts and Miky.
Steve is reading. (read - číst)
Steve is listening. (listen - poslouchat)
Steve is writing. (write - psát)
Steve is speaking. (speak - mluvit, promluvit si)

It was a great fun with flywatters

žáčci 2. třídy (2. sk) a Miky, Mgr. Michaela Walter
Zveřejněno: 8. 2. 2022


Anglický jazyk druhá třída (2.sk)

We are not HUNGRY=). We love FOOD.
Nejsme hladoví=). Milujeme jídlo.
And we can play with food too.
A s jídlem si umíme taky hrát=).

žáčci 2. třídy (2. sk) a Miky, Mgr. Michaela Walter
Zveřejněno: 8. 2. 2022


Život dětem

Školní družina se pravidelně zapojuje do projektu nadace "Život dětem" prodejem klipů, magnetek, kolíčků atd.

Ilona Sedláčková
Zveřejněno: 7. 2. 2022


Testujeme

Tak jako na všech ostatních školách v ČR i na naší škole stále probíhá plošné testování žáků. Preventivní plošné testování antigenními testy jsme od poloviny ledna nahradili přesnějšími PCR testy. Každou středu jsou testování nejen žáci, ale i učitelé a další zaměstnanci školy.

Jiří Rejsek
Zveřejněno: 2. 2. 2022