Search

Bee Bot již ve školní družině zdomácněl

Naše oblíbená včelka Beet-Bot opět v akci. Tentokrát jsme si s ní zahráli pexeso. Zopakovali jsme si, kteří ptáci odlétají a kteří zůstávají.

Ilona Sedláčková
Zveřejněno: 24. 1. 2022

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Pizza, slaný koláč nebo quiche (kiš)?

7. A se tento týden pustila do pečení slaných koláčů. A jak chutnaly. I Dobromila Rettigová by nás pochválila.

Ing. Vlasta Tuláčková a sedmáci
Zveřejněno: 20. 1. 2022


Poznáváme svoje tělo 2.A

Skupinová práce při hodině Prvouky ve druhé třídě.
Úkol - obkreslete obrys těla spolužáka a popište části jeho těla - zvládly všechny skupiny.

Ing. Vlasta Tuláčková
Zveřejněno: 20. 1. 2022


Čtení v 5.A

Čtení nás baví, neznáme nudu. Krásné pohádky, které četly už naše babičky, nás zavedly do světa představivosti a fantazie. Zvítězí vždy dobro nad zlem a to se nám líbí. Ale "drsnější" čtení, které se odehrává ve školním prostředí, hm tak to je zase velká legrace.

Mgr. Dagmar Fišlová
Zveřejněno: 20. 1. 2022
Korálky od Natálky

Korálky v misce, na lavici i na destičkách. Druháci procvičují jemnou motoriku a tvoří ze zažehlovacích korálků.

Ing. Vlasta Tuláčková
Zveřejněno: 20. 1. 2022


Kompas vlastní výroby 6.A

Nejen staří Číňané uměli vyrobit kompas.
My to v 6.třídě umíme také!!! A nepotřebujeme k tomu robotizovanou výrobní linku, ale jen chytrou hlavu, šikovné ruce, jehlu, magnet, korek a vodu...
Funguje to!!!

Mgr. RNDr. Petr Černohorský
6.A
Zveřejněno: 20. 1. 2022Tvoření v ŠD III - nitěná grafika

Zkuste i vy zažít okamžiky, kdy na papíru vznikají z nití a bavlnek fascinující motivy. V ŠD III jsme začali jednoduchým obrazcem hvězdy podle tří různých předloh a už se těšíme na vyzkoušení těch náročnějších.

Petra Simůnková
Zveřejněno: 19. 1. 2022


Welches Tier bin ich?

Ich bin groß. Mein Hals ist lang. Ich lebe in Afrika. Welches Tier bin ich? Ja, ich bin eine Giraffe :-)
I tohle už umí děti z kroužku německého jazyka – samy vytváří jednoduché hádanky! Slovní zásoba se jim rozrůstá a strach z němčiny už nemají.

Mgr. Kateřina Mlejnková Hošková
Zveřejněno: 19. 1. 2022


Družinový SCRAPBOOK – celoroční projekt ŠD III

Co je SCRAPBOOKING? Zábavný styl papírového tvoření, aktivita, která oslovila tisíce lidí z celého světa. Naše družina se rozhodla v průběhu školního roku zaznamenávat vzpomínky prostřednictvím fotografií, skládanek, výstřižků, koláží, grafických technik a vytvářet stránky originálního družinového alba. Stran přibývá, ze společného tvoření máme radost, a tak pojďte také nahlédnout...

Petra Simůnková, Pavla Šimůnková
Zveřejněno: 19. 1. 2022

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Žákovský parlament

Žákovský parlament tvoří zástupci 3. až 9. třídy. Od začátku tohoto školního roku se opět pravidelně každý pátek scházíme, účast je vysoká. Povedlo se nám připravit několik hezkých akcí, např. barevné dny – už jsme byli společně zelení, žlutí, modří a vánoční. Velmi povedený byl Halloween. Pomáhali jsme při organizaci prodeje kytiček na podporu boje proti rakovině.
A co vás čeká v nadcházejících měsících? Nejen další barevné a tematické dny, ale i různé soutěže. V únoru to bude soutěž „O nejkrásnější valentýnku“, těšíme se na vaše výtvory.
Velmi nás těší podpora vedení školy a tříd. Děkujeme vám!

Bobři z Rožďalovic
Zveřejněno: 19. 1. 2022Barevné květiny

Na 1. stupni jsme si s dětmi udělali pokus "Barevné květiny". Bílá kvítka jsme dali do nádobek s modrým a červeným inkoustem a čekali do druhého dne na výsledek. Květiny se nám krásně zabarvily.
Pokus se opakovaně povedl a všem dětem se moc líbil.

Alena Veselá
Zveřejněno: 17. 1. 2022


>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Kamarádi z Německa

Díky paní ředitelce Ivetě Klímové se němčinářům podařilo navázat přátelské spojení se školou z německého města Halberstadt, které se nachází 50 km od Magdeburgu, ve spolkové zemi Sachsen-Anhalt. Pravidelně se setkáváme on-line a vzájemně si obohacujeme slovní zásobu. Plánujeme společná setkání i naživo a velmi se na to těšíme!

Mgr. Kateřina Mlejnková Hošková
Zveřejněno: 17. 1. 2022


Bee-Bot ve školní družině III

I naše oddělení školní družiny si vyzkoušelo programování včelky Bee-Bot. Někteří práci znali již z hodin informatiky, pro některé byla včelka novinkou. Nakonec ale všichni dojeli do cíle, který si vybrali.

Pavla Šimůnková
ŠD III
Zveřejněno: 17. 1. 2022

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Strašilky v 6.A

Na podzim se šesťáci rozrostli o dva nové „spolužáky“ – strašilky australské. Vypadají nebezpečně, jsou ale mírné a zábavné. Děti si předem nastudovali vše o chovu a strašilkám se opravdu daří! Z drobečků vyrostli během pár týdnů 15 cm dlouzí obři.

Mgr. Kateřina Mlejnková Hošková
Zveřejněno: 17. 1. 2022

 


Zimní obraz

K zimě patří sníh. Čekání na tu správnou sněhovou nadílku jsme si ve školní družině zkrátili tvořením zimního obrazu. Některé děti vyráběly domečky z barevného papíru a dýhy, skládaly stromečky, jiné zase malovaly sníh, lepily vatu a sněhové vločky. Vše rozmístili na velký karton a přilepili. Společně se pak domluvili na názvu – „Zimní vesnička“.

Ilona Sedláčková
Zveřejněno: 17. 1. 2022

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<