Search

Hudební výchova, první třída

Zpíváme, hledáme hudební nástroje a zkoumáme rozdíly mezi kytarou a basou. Jaképak jsou, děti?

Žáčci 1. tř. a Mgr. Michaela Walter


Angličtina, druhá třída

Začínáme s English a novými originálními komunikačními sešity=)

Žáčci 2. tř. a Mgr. Michaela Walter


Výtvarná výchova, pátá třída

Zdravíme ze školního zahradního ateliéru pod širým nebem. Mariánské léto nám přeje!

Žáčci 5. tř. a Mgr. Michaela Walter


Bezpečně do školy

Na začátku školního roku  jsme si ve školní družině připomněli pravidla pro chodce a cyklisty. Při procházce jsme si ukázali značky v okolí školy a vyzkoušeli jsme si i správné a bezpečné přecházení na přechodu pro chodce. Sestavili jsme si i modely některých dopravních značek a na školním hřišti si s nimi účastníci na školních koloběžkách vyzkoušeli některé dopravní situace.

Irena Švábenská, Ilona Sedláčková

>>DALŠÍ FOTOGRAFIE<<


Kdo to byli legionáři?

Kde se vzali až na daleké Sibiři? Proč a proti komu bojovali? Jak žili a jak se vraceli zpátky do Čech? Odpovědi na tyto a další otázky jsme se dozvěděli v „legiovlaku“, který byl první zářijový týden přistaven na místním nádraží v Nymburce. S odpověďmi nám pomohla výborně připravená expozice, promítaný dokumentární film a zdatný průvodce v dobové uniformě.

Jiří Rejsek


Zdravá svačinka pro všechny od oslavenkyně

Sladkým a šťavnatým melounem ze své vlastní zahrady, pohostila žákyně 2. třídy své milé spolužáky, spolužačky a paní učitelky. Děti byly nadšené,  po melounu se doslova zaprášilo.

Mgr. Marcela Sasková


Vlak legionářů

Minulý týden jsme s žáky 8. a 9. třídy vyjeli do Nymburka. Tam proběhla krásná dějepisná expozice (výuka mimo lavice) přímo v replice vlaku legionářů. Unikátní vlak žáci procházeli s odborným výkladem vojáka, který měl dobovou uniformu. Vše bylo velmi zajímavé a téměř autentické.

Mgr. Martina Čapková


Další skvělý úspěch!

Ve dnech 2. – 4. 9. se již tradičně konalo v Brně republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. V letošním roce byla nominace závodníků možná pouze přes webový portál na základě vložených výsledků. Naši školu reprezentovaly Eliška Burdová a Tereza Hojsáková, které si vedly více než skvěle. Z celkového počtu 87 závodnic se Eliška umístila na krásném 43. místě a Terka znovu vybojovala fantastické 4. místo. Atmosféra byla opět nezapomenutelná, počasí převážně slunečné a výkony závodníků místy až fascinující – takže za nás opět povedený ročník! Smile

Eliška Hojsáková


Skutečně zdravá škola

Školní jídelna je zapojena do projektu Skutečně zdravá škola. V minulém týdnu proběhl ve škole odborný seminář ohledně složení potravin, nutričních hodnot a kvality potravin. Dále byla praktická část v kuchyni, kde se připravovaly samé dobroty - např. zeleninové karbanátky, saláty, atd. Dalším hlavním bodem bylo, jak snížit dávky bílé mouky a tedy lepku v porcích pro strávníky. Zkusili jsme, jak pomocí jáhel lze mouku úplně vynechat u zahuštění polévek a omáček. Chuť pokrmů byla skvělá!

Mgr. Martina Čapková


Slavnostní oběd s 1. třídou

Dopoledne ve středu 2. září se deváťáci ujali „svých“ prvňáčků. Nejdříve je provedli školou a prohlídku zakončili v krásně prostřené jídelně. Tady se při obědě ještě více skamarádili a domlouvali se na dalších akcích.

Jiří Rejsek

>>DALŠÍ FOTOGRAFIE<<


Návštěva pana starosty u prvňáčků

V pátek 4.9. navštívil první třídu starosta města Rožďalovice pan Petr Kapal a přinesl každému žáčkovi krásný baťůžek, který skrýval i další překvapení. Děti se pochlubily, co už se stihly naučit a společně předvedly říkanku o veverce, která je maskotem letošní první třídy.

Moc děkujeme za milou návštěvu i dárky!

Ing. Vlasta Tuláčková, Petra Simůnková a prvňáčciNové učebny

V průběhu letních prázdnin ve škole prošly celkovou rekonstrukcí dvě učebny. V úterý 1. září jedna z nich přivítala již "v novém kabátu" svoje prvňáky a druhá žáky anglického jazyka.

Jiří Rejsek


Zahájení školního roku

Ani tentokrát nám počasí příliš nepřálo, ale proti loňskému roku alespoň nepršelo. V úterý 1. září  jsme se tedy opět sešli na hřišti, abychom slavnostně zahájili nový školní rok. Tím nejdůležitějším ovšem bylo přivítání prvňáčků, kterých se ihned ujali jejich noví kamarádi z 9. třídy.

Jiří Rejsek

>>DALŠÍ FOTOGRAFIE<<
 

ŠKOLNÍ ROK 2020/2021

 Slavnostní šerpování

Dne 17. 6. proběhlo na zahradě školy slavnostní šerpování žáků 9. třídy. V tento den v příjemném prostředí a slavnostním oblečení  uzavřelo etapu docházky na naši základní škole 20 žáků. Mnoho štěstí do nového studentského života jim popřál pan starosta, paní ředitelka a všichni pedagogičtí pracovníci.

Mgr. Martina Čapková

 Společná trička

Tak jako každý školní rok, tak i letos si žáci 9. třídy objednali na památku tričko "Absolvent 2020". Zvolili si černou barvu a bílé písmo, na zádech svítí jejich přezdívky. Všem studentům sluší, nechť jim přináší jen hezké vzpomínky na základní školu.

Mgr. Martina Čapková

 


Informace pro rodiče a zákonné zástupce žáků letošního devátého ročníku

Vážení rodiče, zákonní zástupci a milí deváťáci,

věnujte pozornost podrobnému manuálu, který jsme Vám zaslali přes Bakaláře, pokud chcete – nechcete využít docházku do školy od 11. května 2020 za účelem přípravy na přijímací zkoušky na střední školy.

S pozdravem a přáním všeho dobrého

Mgr. Iveta Klímová, ředitelka školy


Informace pro rodiče a zákonné zástupce žáků 1. – 5. ročníku

Vážení rodiče, zákonní zástupci a milí žáci,

věnujte pozornost podrobnému manuálu, který jsme Vám zaslali přes Bakaláře, pokud chcete – nechcete využít docházku do školních skupin, které se budou vzdělávat ve škole od 25. května 2020.

S pozdravem a přáním všeho dobrého

Mgr. Iveta Klímová, ředitelka školy


Informace o hodnocení výsledků vzdělávání žáků ve druhém pololetí školního roku 2019/2020


V příloze naleznete informace o hodnocení výsledků vzdělávání žáků ve druhém pololetí školního roku 2019/2020.

Přiložený soubor najdete zde.


První stupeň ve škole

Od pondělí 25. května do školy dochází 28 žáků I. stupně a při dodržování stanovených opatření pracují ve dvou skupinách. Ostatní žáci školy pokračují ve výuce online. 

Jiří Rejsek


Více fotografií naleznete zde.


Ozoboti

I v tomto „netradičním“ školním roce se naše škola zapojila do několika projektů, což nám umožnilo rozšířit také školní pomůcky. Dokonce došlo i na nové technologie. Pro trénování logického přemýšlení máme dva nové Ozoboty. Využijeme je v informatice, na Klubu chytrých mozků a dost možná zavítají i do výuky ostatních předmětů. Stejně jako to už mají natrénovány nové tablety, které rozšířily současnou flotilu školních tabletů a chromebooků. S pomocí těchto zařízení jsme mohli do výuky zapojit i další mohutný učební nástroj - výukový portál UmimeTo. Ten nám následně velmi pomohl při spuštění online výuky, a proto jsme zakoupili potřebné licence i pro příští školní rok.

Ing. Luboš Chára


Výuka prvňáků při samostudiu

Během samostudia se naši prvňáci učí nejen číst, psát a počítat, ale také pomáhají rodičům v domácnosti, věnují se práci na zahradě a samozřejmě odpočívají při hrách.

Mgr. Marcela Sasková


Více fotografií naleznete zde.

Ze školního sadu

V našem školním sadu u studánky Na Holi se zelená více než pět desítek ovocných stromků, a to i přes nepříznivou (ne)zimu a suché jaro. Stromky momentálně doplňuje koberec kopretin bílých a dalších lučních rostlin.

Jiří RejsekDeváťáci znovu ve škole

Po měsíční přestávce se ve škole opět objevili naši deváťáci. Od 12. května se skupina 14 žáků každé úterý a čtvrtek připravuje z českého jazyka a matematiky na přijímací zkoušky.

Jiří Rejsek


Domácí učení je i zábava - 5. třída

Cvičíme, zpíváme, kreslíme a malujeme. Veverka Zrzečka, zajíček Péťa, souboj s drakem, Hvězda na vrbě - v mezipředmětových vztazích. Umíme propojit slovní úlohy z matematiky, hudební výchovu, vlastivědu s výtvarnou výchovou i s dalšími předměty.

Mgr. Dagmar Fišlová


Více fotografií naleznete zde.


Druháci online

Učíme se společně, i když každý doma, prostřednictvím počítače. Zatím sice nejsme připojeni všichni, ale doufáme, že se už brzy celý tým "sejde". Stýská se nám po sobě, využíváme tedy všechny možné kanály, jak se alespoň vidět a učit se zase trochu jinak.

třídní 2. roč. Mgr. Lenka Cerhová

 


Pohyb v přírodě při domácí výuce

S velkým potěšením mohu konstatovat, že díky rodičům děti krásně plní pohybové úkoly v přírodě, na zahradách, dvorcích. Skvělá práce rodičů a velká pochvala dětem!

Mgr. Martina Čapková


Více fotografií naleznete zde.

Samostudium 5. třída

Ve škole jsme už nebyli 7 týdnů a stále se učíme doma. Naši pedagogové nám však pomáhají, radí a snahu oplácí hezkými známkami. Není to stejné jako ve třídě, chybí nám učitelé na podrobné vysvětlování, názorné řešení a vzájemná nápověda. S rodiči jsme zkusili všechny způsoby řešení zadaných cvičení, děkujeme i jim za trpělivost a kontrolu. A protože nesedíme jen u psacích stolů, posíláme pár fotek z praktických činností u nás doma. Všem spolužákům, kantorům, asistentům, vychovatelkám přejeme pevné zdraví a těšíme se, až se uvidíme a budeme spolupracovat při úkolech v naší škole.

Žáci 5. třídy a p. uč. Dagmar Fišlová


Více fotografií naleznete zde.


Domácí úkoly z tělesné výchovy

V  nové situaci se "vyučuje" i tělocvik. Jedním z prvních úkolů bylo, aby děti z 1. třídy namalovaly obrázek s pomůckami, které máme v tělocvičně.
Děti chválím za kresby a pomůcky, rodiče za zasílání úkolů.
 
Mgr. Martina Čapková

 
Vážení rodiče,

od pondělí 30. 3. bude provedena změna ve způsobu zadávání úkolů na domácí samostudium. Nebudou formou DÚ v Bakalářích, ale každý týden dostanete v Bakalářích zprávu s týdenním plánem po předmětech. V této zprávě budou úkoly na celý týden, doporučená další práce k procvičování a termíny odevzdání. Dohlédněte prosím, aby vaše děti řádně pracovaly a včas posílaly vypracované úkoly. Pro děti a rodiče, kteří mají technické problémy, budou úkoly vylepeny v oknech školy a práce pak odevzdají podepsané do poštovní schránky před školou.

Děkujeme za spolupráci a přejeme pevné zdraví

vedení školy  


Objednávání obědů ze ZŠ a MŠ G. A. Lindnera Rožďalovice.

Vaříme od pondělí 30. března 2020.

ZŠ a MŠ G. A. Lindnera Rožďalovice nabízí našim obyvatelům, především rodinám s dětmi a lidem v karanténě, možnost objednání teplých obědů ze školní kuchyně. Cílem je, abyste v době nouzového stavu a uzavření restaurací mohli maximálně omezit návštěvu obchodů s potravinami a chránili tak sebe i své blízké.

 

Elektronické objednávky zde:
https://forms.gle/cYvXPnhrEYKLSUhx5

 

Objednávky v papírové podobě: na MěÚ Rožďalovice  nebo na dveřích školy (vyplněné vhoďte do schránky školy nebo odevzdejte na MěÚ Rožďalovice).

 

Cena jedné porce v jednorázovém balení je 65,- Kč. Součástí oběda není polévka. Porcí je možné si objednat více na jeden den.
Jídelníček je zveřejňován na 14 dní.
Objednávat na následující týden je možné vždy do pátku do 12.00 hodin.

Odhláška během následujícího týdne není již možná, stravu je třeba vždy vyzvednout.

Vyzvednutí obědů probíhá v čase od 11.30 do 12.00 hod v prostoru dveří hlavního vchodu do základní školy.

Obyvatelé s nařízenou karanténou si mohou obědy objednat, ale vyzvednutím je nutné pověřit osobu bez nakázané karantény. V případě, že nikoho takového nemáte, kontaktujte nás na telefonním čísle 325 593 778 a najdeme řešení.

Platby se zasílají bezhotovostně na č.ú. 0504344309/0800 (po obdržení přihlášky vás bude kontaktovat vedoucí školní jídelny a telefonicky nebo mailem vám sdělí variabilní symbol. Strávníci, kteří jsou již přihlášení, si pouze objednají stravu).

Po dohodě je možné platit hotově u vedoucí školní jídelny. Pouze v úředních hodinách v kanceláři školy (po a st 9.00 – 12.00 hodin, ve výjimečném případě také ve čtvrtek 26. března 2020 a v pátek 27. března 2020 v době  9.00 - 12.00 hod).

 

Doporučujeme zaslat min. zálohu na 10 obědů. V případě odhlášení obědů bude přeplatek vrácen.

 

Veškeré dotazy u vedoucí školní jídelny, paní Radky Burdové 325 593 778.

 

V Rožďalovicích 23. března 2020                   Mgr. Iveta Klímová

                                                                                ředitelka školy


Pozn.: Další informace, resp. přihlášky a jídelní lístky jsou v záložce školní jídelna.


Vážení rodiče,

vzhledem k mimořádné situaci v souvislosti s epidemií výskytu koronaviru je vydáno opatření MŠMT k zápisu dětí do 1. třídy pro šk. rok 2020/2021.

Zápisy k povinné školní docházce proběhnou v souladu s právními předpisy, ale s upuštěním od některých tradičních postupů. Doba zápisu do prvního ročníku základního vzdělávání je stanovena, a to v souladu se školským zákonem (§ 36 odst. 4).

 Vzhledem k výše uvedeným mimořádným opatřením situace vyžaduje:
- organizovat zápisy bez osobní přítomnosti dětí ve škole
- upřednostnit, pokud je to možné, podání přihlášky bez osobní přítomnosti zákonného zástupce dítěte ve škole.

Zápis do 1. třídy ZŠ a MŠ G. A. Lindnera Rožďalovice

Příjem žádostí o přijetí k základnímu vzdělávání je stanoven takto:

Řádný termín: 1. dubna 2020 – 8. dubna 2020

Náhradní termín: 20. dubna 2020

 

Přihlášky lze vytisknout z webových stránek školy  (Dokumenty, Formuláře ke stažení, Žádost o přijetí k základnímu vzdělávání) nebo vyzvednout osobně v kanceláři školy.

 

Co je třeba k zapsání dítěte do 1. třídy:

- vyplněná žádost o přijetí k základnímu vzdělávání

- rodný list (u dětí, které navštěvovaly MŠ G. A. Lindnera Rožďalovice rodný list dítěte již evidujeme)

 

Způsob přijetí žádostí:

- vhodit přihlášku do schránky před školou

- odevzdat osobně ve škole v kanceláři (po a st 9.00 – 12.00)

- doporučeně poštou

- elektronicky (pozor!! pouze):

- datovou schránkou

- emailem s elektronickým podpisem

 

Rozhodnutí o přijetí dítěte k základnímu vzdělávání:

Můžete si vyzvednout v kanceláři školy (po a st od 9.00 – 12.00 hod) od 22. dubna 2020.

 

V Rožďalovicích 20. března 2020                                Mgr. Iveta Klímová

      ředitelka školy


Poděkování

Děkujeme panu Duc Minh Do, který v pondělí 31. března nečekaně navštívil naši školu a DAROVAL nám 25 litrů tolik potřebné dezinfekce.

Jiří Rejsek


Dezinfekce školy

V době uzavření školy probíhá pečlivá dezinfekce všech tříd, kabinetů a dalších prostor.

Jiří Rejsek


Jarní sběr zrušen

Další tradiční akce, kterou jsme museli v současné situaci odložit je sběr papíru a víček. O novém termínu vás budeme s předstihem informovat.

Jiří RejsekObědy ze základní školy

Již týden vaří školní jídelna v době nouzového stavu i pro veřejnost. Obědy se setkaly s velmi příznivým ohlasem, další zájemci se mohou přihlásit přímo ve škole u vedoucí jídelny Radky Burdové.

Jiří Rejsek 

 

Projekt Krokusy

Ve druhé polovině března prvňáčkům vykvetly krokusy na hrázi Dolního rybníka u studánky Na Holi. Návštěvníci zdejší naučné stezky se mohou potěšit 56 kvetoucími rostlinkami vysazenými v rámci stejnojmenného projektu. V dnešní nelehké době i maličkosti potěší. Nebo to není maličkost?

Jiří Rejsek


Výuka z domu - ZŠ a MŠ G. A. Lindnera Rožďalovice

V tomto režimu - domácí výuky, kdy žáci plní úkoly z matematiky, českého jazyka, psaní, posílám úkoly i z tělesné výchovy. Je skvělé vstát od stolu a proložit sed pohybem. To moc dobře vím, protože mám doma prvňáčka. Také zasíláním úkolů neztrácím s žáky kontakt a víme o sobě. Rodiče zasílají obrázky s pomůckami, které máme v tělocvičně, zasílají postavu, jak se cvičí "prkno" a čas, kolik v této pozici setrvali. Také dávám úkoly propojené s matematikou, kdy k počtu cviků přičítají nebo násobí různá čísla. Známku mají do matematiky i tělocviku.

Mgr. Martina Čapková

(zveřejněno v Deníku Nymbursko)


Více fotografií naleznete zde.


Samostudium 2. třída

Děti ze 2. třídy při plnění domácích úkolů, v nichž jsou využity mezipředmětové vztahy (M x Pc, M x Tv, Čj x Vv): Postav 2 podlažní budovu. Nakresli obrázek přečteného příběhu. Udělej tolik dřepů, kolik je 9 . 2. Pomoz dospělým na zahrádce. Tato situace je pro nás všechny velice náročná, nová.   

Děkuji rodičům druháků, že skvěle spolupracují, čile komunikují a jsou velice vstřícní při domácím vyučování.

Třídní učitelka 2. třídy Mgr. Lenka Cerhová


Více fotografií naleznete zde.
ÚŘEDNÍ   HODINY

kanceláře školy

 

Pondělí:  9.00 hod – 12.00 hod

Středa:  9.00 hod – 12.00 hod


Od středy 11. 3. do odvolání probíhá výuka žáků formou samostudia. Žáci dostávají na každý den zadanou práci formou domácích úkolů v Bakalářích. Domácí úkoly se zobrazí jak žákovi, tak rodiči. Pokud by někdo z žáků měl problém s přístupem k zadaným úkolům, nechť si úkoly zjistí telefonicky od spolužáků. Jejich domácí samostudium bude hodnoceno z každého předmětu.

Mgr. Iveta Klímová
ředitelka školy


Vážení rodiče,

 
vláda rozhodla o uzavření základních škol od středy 11. 3. 2020 do odvolání z důvodu šíření koronaviru. Další informace sledujte na webu školy.     

Mgr. Iveta Klímová
ředitelka školy

Všem učitelům i žákům naší milé školy posíláme pozdrav a fotky ze samostudia žáků 5. třídy. S paní učitelkou jsme v kontaktu a tak nám může při problému poradit.

22.3.2020

Mgr. Bc. Dagmar Fišlová 

Více fotografií naleznete zde.


Žákovský parlament 

Bobři z Rožďalovic, naši zástupci v žákovském parlamentu, opět přespali společně s novináři z Lindnerova zpravodaje ve škole. Uvařili jsme si večeři, zahráli jsme si spoustu her a celý večer jsme si opravdu užili. Druhý den ráno jsme měli při vydatné snídani zasedání školního parlamentu. To bylo velmi příjemné. Noc byla tentokrát klidná, po minulém útoku se nás už lupiči bojí a nikdo se o nic nepokusil, nechtěli dopadnout jako jejich předchůdci.

Mgr. Kateřina Mlejnková Hošková

 


Lindnerův zpravodaj

Lindnerovi novináři se pravidelně jednou týdně schází a pilně pracují na dalším čísle. Naše řady se rozšířily o skvělou grafičku Adélu, která vytváří k textům úžasné obrázky podle požadavků jednotlivých autorů. Nově jsme se naučili pracovat s programem na vytváření novin. Stále ale hledáme nové novináře! Pokud o někom šikovném víte, pošlete ho za námi.

Mgr. Kateřina Mlejnková HoškováProjekt "Stromověstník aneb život školního sadu" - část první
 

Žáci 8. A pilně pracují na svém projektu „Stromověstník aneb život našeho školního sadu“, který získali z MAPII. Kromě práce na informačním letáčku proběhla i část přímo ve školním sadu. Odborník Ing. Marek Žďárský dětem ukázal, jak o stromy pečovat v průběhu celého kalendářního roku, aby se stromům dařilo a dobře plodily. Osmáci se do práce zapojili, chopili se rýčů a motyček a podle pokynů se o stromy postarali. Stromy jsou na jaro připravené, běžte se do sadu podívat, až naše jablůňky, třešně, hrušně a švestky pokvetou. Tímto panu inženýrovi děkujeme!

Mgr. Kateřina Mlejnková Hošková    


Více fotografií naleznete zde.

Cesta za sladkým pokladem

Žáci čtvrté třídy se zapojily do projektu MAP II na Nymbursku se svou akcí "Cesta za sladkým pokladem". V rámci  projektu jsme nejprve uspořádali milé setkání s rodiči. Na toto setkání děti vlastnoručně upekly moučník z naší řepařské oblasti a to tradiční řepánky  a dále jsme nabízeli bramborové placky s řepným sirobem. Následovala návštěva Dobrovického muzea, kde jsme se seznámili s výrobou cukru.

A vážení  rodiče, na duben máme další překvapení z naší cesty za sladkým pokladem. Těšte se.

Ing. Vlasta Tuláčková


Více fotografií naleznete zde.


Pexeso s hudebními nástroji a soutěž o povědomí hudebních nástrojů s propojením výchovy k partnerství

A kdo vyhrál, kluci či holky?=)

Hudební výchova 1. třídy
Mgr. Michaela Walter


Více fotografií naleznete zde.


Oblíbená práce na interaktivní tabuli

aneb jak si rozšířit slovní zásobu o adjectives positive - přídavná jména 1. stupně.

Výuka angličtiny ve 3. třídě
Mgr. Michaela Walter


Více fotografií naleznete zde.

Can you help Martha and Jack get dressed?

Rádi jsme je oblékli=)

Kroužek angličtiny 1. třída 
Mgr. Michaela Walter


Více fotografií naleznete zde.


Jolly Phonic "T" and family member

Pozorování tenisu s písmenkem "t" nás hodně pobavilo=)

Kroužek angličtiny 1. a 2. třída 
Mgr. Michaela Walter

 
Více fotografií naleznete zde.

Přírodovědný seminář Na Holi

V úterý 10. března uskutečnil přírodovědný seminář první jarní exkurzi, a to k Třeboňskému rybníku, kde právě kvetly chráněné lýkovce jedovaté. V blízkém školním sadu nám Ing. Marek Žďárský předvedl jarní řez ovocných stromů. Nejen předvedl, ale jednotlivé kroky a zásady žákům velmi podrobně vysvětlil. Děkujeme.


Jiří RejsekTurnaj v přehazované

Před jarními prázdninami vyjel tým žáků z 5. třídy na turnaj v přehazované do Nymburka. Sportovní atmosféra byla skvělá, žáci obsadili 4. místo.

Mgr. Martina Čapková

 


Vystoupení se stuhou

Děvčata z kroužku gymnastiky vystoupila v rámci oslav MDŽ na radnici v Rožďalovicích. Vystoupení bylo sestaveno z prvků moderní a sportovní gymnastiky.
Na dívky byl krásný pohled, sestava byla krásně zacvičena.

Mgr. Martina ČapkováBřezen  - měsíc knihy

V ŠD jsme si o knížkách nejen povídali, ale i jsme si přečetli krátké ukázky a vyrobili  si i vlastní leporela.

I. Švábenská, I. Sedláčková


Více fotografií naleznete zde.


Dárečky k zápisu

Ve školní družině jsme vyráběli dárečky pro budoucí prvňáčky k zápisu. 

I. Sedláčková, I. Švábenská


Více fotografií naleznete zde


Valentýnky

Žákovský parlament vyhlásil v únoru soutěž "O nejkrásnější valentýnku". Sešlo se mnoho krásných výtvorů, jeden hezčí než druhý, rozhodnout nebylo snadné. Nicméně jsme vyhlásili výherce za 1. i za 2. stupeň a gratulujeme Lauře, Terezce, Artíkovi, Elišce, Heleně a Kristiánovi. Zvláštní cenu dostali druháčci a čtvrťáci za celotřídní díla. 

Mgr. Kateřina Mlejnková Hošková


Více fotografií naleznete zde.


SOU Hubálov

Dne 17. 2. 2020 se žáci 7. a 8. ročníku zúčastnili odborné exkurse ve SOU Hubálov.

Žáci se seznámili se studijními obory a  výukovým programem, prohlédli si areál učiliště, učebny, dílny, domov mládeže. V dílnách si vyrobili pod vedením mistrů odborného výcviku svůj vlastní výrobek – jmenovku, dřevěnou kostku a v areálu učiliště si vyzkoušeli řízení traktoru.

Exkurse byla velice zajímavá a setkala se s pozitivním ohlasem.

Lada Mniazgová


Více fotografií naleznete zde.


9. třída navštívila OS v Nymburce

Ve čtvrtek 13. 2. 2020 navštívili deváťáci Okresní soud v Nymburce a zúčastnili se soudního líčení ve věci krádeže. Po vynesení rozsudku následovala živá diskuze se soudcem a státní zástupkyní. Na základě této zkušenosti žáci uspořádali v hodině Vko vlastní soudní líčení. 

Mgr. Kateřina Mlejnková Hošková

 


Hurááááá – je to tady!!!!!

Jsme první škola, která se zúčastnila benefiční ekoakce Poználkov Popelnice parádnice a hned osmáci vyhráli 2. místo. Blahopřejeme.

Mgr. Dana Vajskébrová


Více fotografií naleznete zde.

Popelnice parádnice

Žáci 8. ročníku se zúčastnili benefiční ekoakce Poználkov – Popelnice parádnice.

Mgr. Dana Vajskébrová


Více fotografií naleznete zde.

Balanční pomůcky

Využití nových balančních pomůcek v tělesné výchově - 1. třída.
Cvičení rovnováhy a stabilizačního svalového systému těla - to vše formou her a s úsměvem.
 
Mgr. Martina Čapková


Více fotografií naleznete zde.

Zdravá strava
 
Ve 2. pololetí se v rámci výchovy ke zdraví zabýváme zdravou stravou. V 6. třídě jsme si připravili celerovo-mrkvovou pomazánku s tykovými semeny. Dále jsme si ukázali, jak můžeme malé děti motivovat ke konzumaci zeleniny - zeleninový vagónek.
 
Mgr. Martina ČapkováSchool Things in Flashcards (piktogramy) and Work Sheets (pracovní listy)=) 

It was Fun!! Byla to legrace=)
kroužek angličtiny 1. třídy s Miky, Andrejka, David and George (Egypt)

Mgr. Michaela Walter


Více fotografií naleznete zde.
Our clever assistants in action and memory and funny games=)

kroužek angličtiny 2. třída s Miky

Mgr. Michaela Walter


Více fotografií naleznete zde.

Matematika v 6. A s tablety
 
Začátkem kalendářního roku jsme v rámci projektu do naší školy pořídili 14 tabletů. Hodiny matematiky v šesté třídě jsou nyní více interaktivní. Tablety využíváme zejména k procvičování a opakování již probrané látky prozatím testujeme hlavně prostředí portálu UmimeTo. Tablety velmi rychle našly uplatnění i v jiných předmětech např. Angličtině, Občanské nauce a Výchově ke zdraví, zkrátka tak nepřijdou ani žáci jiných tříd.
 
L Chára, P. Francová & D. Víšková ml.


Více fotografií naleznete zde.

Klub chytrých mozků

Naše poslední schůzka za první pololetí :)

Danuše Víšková - vedoucí kroužku

 


Angličtina 5. třída

Look at the map and ask the way.

PaedDr. Naděžda Hrnčířová


Více fotografií naleznete zde.


Angličtina 2. třída

It´s winter. Children go skiing, skating, sledging and make a snowman.

PaedDr. Naděžda Hrnčířová


Více fotografií naleznete zde.


Zdravá 5 v naší ZŠ

V úterý  28. 1. 2020 se žáci  1. a 3. třídy  zúčastnili  vzdělávacího programu Zdravá 5. Tento program je zaměřen na zdravý životní styl, především v oblasti zdravé stravy. 

Prvňáci se během dvou vyučovacích hodin seznámili s 5 základními zásadami zdravého stravování – správným složením jídelníčku pomocí výživového talíře, pitným režimem, základy správného nákupu, důležitostí výživy pro lidské tělo a přípravou zdravé svačinky.   

Třeťáci pod vedením lektorky si prošli deskovou hru Obchod Zdravé 5, kde v 5 klíčových soutěžích odpovídali na kvízové otázky a plnili zábavné úkoly z oblasti zdravého stravování. Na základě správných odpovědí získávali puzzle a skládali je. Ze složených obrázků pak odhadovali podstatu správné výživy.                                                                            

Mgr. Marcela Sasková, Ing. Irena Brůnová


Více fotografií naleznete zde.


Přečetli a vypočítali jsme si sladkou odměnu!!!

Úloha: Kolik krabiček mléka o objemu 250 ml dáš na 1 litr mléka?

Kolik sáčků s pudingovým práškem spotřebuješ na 1 litr mléka, když 1 sáček se dává do ½ litru mléka.

Procvičili jsme si český jazyk psaním receptů na moučníky s pudingem a naučili jsme se i postup výroby.

Nejen to… Při střídání skupin jsme vyráběli výrobky ze stavebnice Merkur. Znáte ji také ?  Je bezva !!!

A sladká odměna – vlastnoručně uvařený  puding s ovocem a piškotem byl prostě MŇAM J.


5. třída

Mgr. Bc. Dagmar Fišlová

Martina Malá


Více fotografií naleznete zde.


Plavu, skáču, utíkám! Je to švanda!

It is fun!
I can swim,
I can jump, 
I can run!
It is fun...

Mgr. Michaela Walter


Více fotografií naleznete zde.


Dřevíčková dílna

Ve středu 5. 2. 2020 se rozvonělo školkou dřevo. Laskavý lektor děti naučil základy práce se dřevem a děti si nakonec odnesly svoji první dřevěnou kačenku. Jak to s malými truhláři bude dál, to teprve uvidíme=) Možná se bude historie opakovat, protože v roce 1932 si Ole Kirk Christiansen  také vyrobil svoji 1. kachnu a založil firmu Lego v překladu "Hraj si dobře"=)

Radka Hofmanová, Dis. a Mgr. Michaela Walter

Více fotografií naleznete zde.

Bezpečně nejen do školy

Ve středu 5. 2. 2020 se žáci 4. třídy zúčastnili výuky dopravní výchovy. Na čtyřech stanovištích si postupně připomněli základy první pomoci. Vybavili si kolo, aby mohli vyrazit na silnici. Zkusili si, proč je důležitá sedačka, podsedák a správné připoutání ve vozidle. Dále děti mohly posoudit nutnost reflexních prvků a vhodného oblečení pro bezpečnost  chodců i cyklistů. Správné odpovědi  na závěr instruktoři ocenili malou pozorností pro děti.

Ing. Vlasta Tuláčková, Alena Veselá 


Více fotografií naleznete zde.


Dětský bowling ve školní družině

I. Švábenská, I. Sedláčková


Více fotografií naleznete zde.


Angličtina 4. třída

Battleships. Do you know double - mast ship (dvojstěžník) and cruiser (křižník) ? Lodě - procvičování anglické abecedy a číslovek.

PaedDr. Naděžda Hrnčířová


Více fotografií naleznete zde.


Kroužek angličtiny 3. a 4. třída

Umíme to! Online zábavné procvičování anglického učiva.

PaedDr. Naděžda Hrnčířová


Více fotografií naleznete zde.


Angličtina 2. třída

Is it big? Yes, it is. Is it small? No, it isn´t.

PaedDr. Naděžda Hrnčířová


Více fotografií naleznete zde.


Konverzace anglického jazyka

Make a project Navigate
Excuse me. Where´s the theatre? Go straight on, turn left and the theatre is straight ahead.

PaedDr. Naděžda Hrnčířová


Více fotografií naleznete zde.

Angličtina 3. třída

What can we do in winter? Do you like skating? Can you ski?

PaedDr. Naděžda Hrnčířová


Více fotografií naleznete zde.


Rodiče na návštěvě u prvňáčků

Ve čtvrtek 30. 1. jsme se sešli s rodiči našich prvňáčků na otevřené hodině matematiky. Ukázali jsme si, jak se děti orientují v různých matematických prostředích. Ihned po skončení této hodiny následovalo slavnostní předávání pololetního vysvědčení. Všichni žáci byli se svým prvním vysvědčením velmi spokojeni.

Mgr. Marcela Sasková


Více fotografií naleznete zde.


Computer is our friend=)

Počítač je náš kamarád=)
Angličtina 3. třída
pod vedením Mgr. Michaely Walter


Více fotografií naleznete zde.


Tenses? My computer, help me, please=)

Časy? Prosím, pomoz mi, můj počítači=)
Angličtina 5. třída
pod vedení Mgr. Michaely Walter


Více fotografií naleznete zde.


Our first sentences on computers=) 

Naše první věty na počítačích=)
Kroužek angličtiny s Miky (2. třída)
pod vedením Mgr. Michaely Walter


Více fotografií naleznete zde


Počítače (computers), huráá (hurray)!!! 

Anglická čísla (numbers) a barvy (colours), to už dávno umíme=)
Kroužek angličtiny 1. třída
pod vedením Mgr. Michaely Walter


Více fotografií naleznete zde.


Fruit shopping v MŠ aneb ovoce milujem=)

Angličtina s Miky (Mgr. Michaela Walter)


Více fotografií naleznete zde.


Pečeme zákusky

V rámci předmětu Domácnost jsme byli pozváni do místní cukrárny k paní Tarabové a dostali jsme možnost vyrobit si vlastní zákusek. Volba padla na větrník. Zkusili jsme si celý výrobní postup od odpalování těsta přes plnění spodní části krémem a šlehačkou až po namáčení části vrchní do karamelového fondánu. Nastříkat správně větrníkové těsto na plech nebyla sranda, to nám věřte. Ale zvládli jsme to a každý z nás si domů odnesl vlastnoručně vyrobený větrník. Návštěva byla velmi příjemná a děkujeme paní Tarabové, že nám umožnila zažít si cukrářský provoz na vlastní kůži.

A protože nám větrníky moc chutnali, rozhodli jsme se zkusit ve škole v úterní hodině žloutkové věnečky! Musíme se pochválit, dopadlo to na výbornou. 

Mgr. Mlejnková Hošková


Více fotografií naleznete zde.

Gymnastika
 
S děvčaty z MŠ a 1. třídy jsme dnes vyzkoušely nové balanční pomůcky. Formou her se posiluje svalový korzet, především střed těla. Cvičení bylo velmi zábavné. Skvělé nové pomůcky, které se využijí i v tělesné výchově.
 
Mgr. Martina Čapková

 

Hejbánky
 
Včera jsme ukončili 1. pololetí našich schůzek a s úsměvem a nadšením jdeme do druhého! Hýbat se, nás prostě baví!
 
Mgr. Martina Čapková

 


Taneční kroužek

Žáci naší školy, kteří chodí na taneční kroužek, se zúčastnili, taneční soutěže v Rychnově nad Kněžnou, která se konala 25. ledna 2020.
Míra s Terezkou získali 2. místo v ktg. Děti mini a dvě třetí místa v kategorii Z1 a Z2.
Všem tanečníkům děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

Petr Svěcený
vedoucí tanečního kroužku


Více fotografií naleznete zde.


Školní družina

Ve školní družině procvičujeme paměť při hře Pexeso.

I. Sedláčková, I. Švábenská


Více fotografií naleznete zde.


Sing a song Pencils (Angličtina 3. třída)

What do we do when come to school? We sing songs.

PaedDr. Naděžda HrnčířováVíce fotografií naleznete zde.


What kind of books do you like? Angličtina 4. třída

I like fairy tales, comics, stories and fantasy. What´s your favourite fairy tale? My favourite fairy tale is Harry Potter.
 
PaedDr. Naděžda Hrnčířová


Více fotografií naleznete zde.


Sing a song Emily (Angličtina 2. třída)

Zpívání v angličtině nás baví. 

PaedDr. Naděžda Hrnčířová

Více fotografií naleznete zde.

Shopping - English money (Angličtina 5. třída)

Spojená hodina angličtiny 5. třída pod vedením PaedDr. Naděždy Hrnčířové, skupinová práce.


Více fotografií naleznete zde.


Lidská povolání

V rámci probíraného tématu lidská povolání navštívili druháci tesařskou dílnu pana Veselého a kadeřnictví paní Kuncové. Oba rodiče se velice pěkně připravili na naši návštěvu. Děti si vyzkoušely různé činnosti, získaly představu, co dělají dospělí. Děkuji panu Veselému i paní Kuncové za velmi pěkně připravený program. Děti to moc bavilo a rozhodně si budou pamatovat více z takovýchto akcí než z “tradiční” výuky v lavicích.

Mgr. Lenka Cerhová


Více fotografií naleznete zde.


Bílý den

Na pondělí 27. 1. 2020 vyhlásil Žákovský parlament den pro paní Zimu, protože nám moc chybí sníh. Vypadá to, že paní Zima ještě spí. A jaká je barva paní Zimy? No přece bílá! Proto každý, kdo má zimu rád a přeje si sníh, přišel v tento den v bílé barvě. Věříme, že naše snaha paní Zimu probudí a že konečně začne kralovat.

Bobři z Rožďalovic


Více fotografií naleznete zde.

Sbírka lízátek 
 
Jak jinak vkročit a začít rok 2020 než dobrým skutkem? V lednu se celá škola zapojila do sbírky "Darujte dětem lízátko" na pomoc onkologicky nemocným dětem. Protože sladká chuť pomáhá tlumit pachuť kovu v ústech, která vzniká po chemoterapiích. Po skončení sbírky, která trvala 14 dní, putovalo do Fakultní nemocnice Motol za naší školu - neuvěřitelně krásných 11 kilo lízátek. Děkuji, že společně s námi učíte děti pomáhat druhým a jdete jim tak správným příkladem. 
 
Martina Malá


Více fotografií naleznete zde.

Luštění s Harrym
 
Minulý týden jsme si na kroužku Kouzelného čtení potrápili mozkové závity nad bludišti a hádankami s tématikou Harryho Pottera. Jsme moc šikovní a tak se nám vše podařilo úspěšně vyřešit.
 
Danuše Víšková ml., vedoucí kroužku


Více fotografií naleznete zde.

Lyžařský výcvikový kurz 18. - 25. 1. 2020


Více fotografií naleznete zde, zde, zde, zde, zde.

Gymnastika
 
Každý pátek odpoledne je pro děvčata z 2. - 5. třídy ve znamení hvězd, stojek, přemetů... vždy s úsměvem.
 
Mgr. Martina ČapkováŠkolní družina

Školní družina se zapojila do sbírání lízátek pro onkoláčky. Rodičům děkujeme.

I. Švábenská, I. SedláčkováŠkolní družina

Ve školní družině si děti vyzkoušely novou techniku práce s keramickou hlínou - odlévání do forem. 

I. Sedláčková, I. Švábenská


Více fotografií naleznete zde.

Chytré mozky

Na našich schůzkách se rozhodně nenudíme :) Tady zrovna hrajeme hru Aktivity a hodně se u toho nasmějeme :)

Danuše Víšková - vedoucí kroužku


 Více fotografií naleznete zde.


Netradiční přírodověda ve 4. třídě

Netradiční hodinu přírodovědy  prožili tento týden žáci 4. třídy. Výuku jim zpestřil pan Ing.Ivan Blažek, který dětem připravil velmi zajímavé povídání o minerálech, horninách a jejich těžbě i využití. Vše jsme si mohli osahat a  na závěr se dětem podařilo i správně jednotlivé exponáty pojmenovat a zařadit.   Děkujeme.

Žáci 4.A, Ing. V. Tuláčková, A. Veselá 


Více fotografií naleznete zde.


Školní družina

Děti ze ŠD vytvořily novou zimní výzdobu u jídelny.

I. Švábenská, I. Sedláčková


Více fotografií naleznete zde.


Vánoce v 6. A

Poslední školní den v roce 2019 byl skrz naskrz protkaný atmosférou přicházejících vánočních svátků. Před tím, než jsme si v 6. A rozdali dárky mezi sebou, jsme vyrazili obdarovat i naše nejbližší sousedy v lese.

L. Chára, D. Víšková ml., P. Černohorský


Více fotografií naleznete zde.


Mateřinko, pojďte k nám

V úterý 7. 1. 2020 sedmou třídu navštívili předškoláčci z mateřské školy. Svůj výrobek si mohli nechat a vzít ho domů pro rodiče. 

Mgr. P. Francová


Více fotografií naleznete zde.


Divadlo Karlín Praha 

Dne 19. 12. navštívila sedmá třída muzikál "Jak se dělá muzikál". Než představení začalo, prošli si žáci Staroměstské náměstí a vánoční trhy.

P. Francová, D. Vajskébrová, I. Černochová


Více fotografií naleznete zde.


Kuchtíci

Malí kuchtíci umí na stůl připravit jen samé dobroty.

učitelka MŠ Vladislava Buryanová 


Více fotografií naleznete zde.


Vánoční radost seniorům

Děti z mateřské a základní školy přišly potěšit seniory v Domově Rožďalovice vánočním vystoupením. 

Mgr. Martina ČapkováVíce fotografií naleznete zde.


Zámek na Loučeni vánoční

Naši sedmáci a osmáci nasáli plnými doušky vánoční atmosféru na loučeňském zámku. V každé zámecké komnatě a sále na nás čekal nejen historický inventář, ale především originálně ozdobený vánoční stromek. Skvělý průvodce nám podal spoustu informací k historii zámku a zejména k jednotlivým stromečkům, kterých nakonec byla skoro dvacítka – jeden hezčí než druhý. Taková byla výstava „Příběh vánočního stromečku“. A na závěr zbyl čas i na výrobu vlastní ozdoby a samozřejmě na venkovní labyrinty.

Mgr. Petra Francová, Jiří Rejsek
Více fotografií naleznete zde.


Národopisné muzeum v Přerově nad Labem

Dne 18. prosince zavítaly děti ze 2. ročníku na exkurzi Národopisného muzea v Přerově nad Labem. Na programu měly kromě komentované prohlídky i praktické dílničky, v nichž si dozdobily keramického kapra. Domů si odvezly nejen znalosti o adventních a vánočních zvycích a tradicích, o životě našich předků, ale i hezký dárek.

Mgr. Lenka Cerhová


Více fotografií naleznete zde.


Návštěva kostela

V posledním předvánočním týdnu druháci navštívili místní chrám, kde od pana faráře Lukáše Hrabánka poslouchali povídání o adventu, Vánocích a za doprovodu varhanice paní Marcely Bezuchové si zazpívali známé koledy.

Mgr. Lenka Cerhová


Více fotografií naleznete zde.


Vracíme se k tradicím

V pátek 13. 12. 2019 se žáci 1. a 4. třídy vydali do Přerova nad Labem za adventními zvyky a tradicemi. Po prohlídce krásných chalup, z nichž některé pochází z okolí Rožďalovic, si  v rámci tvořivé dílničky vyrobili krásný dárek v podobě kapříka. I přesto, že byla opravdu zima, rozšířili jsme svoje znalosti a celý den si všichni moc užili.

Ing. Vlasta Tuláčková, Mgr. Marcela Sasková, Pavla Šimůnková


Více fotografií naleznete zde.


Domov důchodců

ŠD byla popřát v DD Klášter babičkám a dědečkům veselé a příjemné vánoce. Děti si pro ně připravily přáníčka s namalovaným obrázkem a pro štěstí v novém roce jim darovaly knoflíky z keramické hlíny.

Irena Švábenská, Ilona Sedláčková


Více fotografií naleznete zde.


Vánoční jarmark - vystoupení

Na vánočním jarmarku se odehrálo několik nádherných vystoupení žáků z mateřské a základní školy. Vystoupení tříd nebo kroužků se odehrávalo ve vánoční atmosféře podkreslené vánoční hudbou, tancem, pohybem, divadlem, zpěvem. Vše bylo vyladěno krásným kostýmem. Účinkujícím dětem i vedoucím učitelkám patří velký dík za úžasné vystoupení, které rodičům a ostatním hostům určitě navodilo radost, dojetí a obdiv.

Mgr. Martina Čapková
 

Více fotografií naleznete zde.

Vánoční běh - 1. třída

První třída si zažila v pondělí běžecké závody na 250 m. Uspořádali jsme "vánoční běh" pro celou třídu. Závodníků bylo dvacet jedna. Byť je druhá polovina prosince, počasí bylo na závod skvělé a všichni jsme si náš malý závod užili.

Mgr. Martina Čapková


Tvořivé odpoledne

Rodiče druháků se činí. V úterý 12. 9.  připravila paní Kočová odpolední tvoření pro děti a rodiče. Za vydatné pomoci paní Veselé, která připravila těsto, Apjarové - pečení vánoček a Ouředníčkové - perníčky, si děti vyrobily a odnesly domů spoustu výrobků s vánoční tematikou, voňavé perníčky a vánočky. Spolu s dětmi přišli i paní Hajduková, Kuncová a pan Burian. Děkuji vám za vaše děti. Několikrát jsem se ve své praxi zpětně od bývalých žáků dozvěděla, že si nevzpomínají na hodiny strávené ve školních lavicích, ale především na zážitky mimo vyučování. Taková investice se nám vždy vrátí i s úroky.
Děkuji a přeji všem požehnanou dobu adventní.

Mgr. Lenka Cerhová


Více fotografií naleznete zde.


Máme rádi zvířata

Dne 11. prosince pořádala školní družina besedu s panem Milanem Hronem, členem mysliveckého sdružení, na téma "Máme rádi zvířata". Zvířátkům v lese pak děti připravily hostinu. Dovezli jsme jim jablíčka, mrkev, seno, tvrdé pečivo, kukuřici a kaštany, které děti nasbíraly během podzimu.

I. Sedláčková, I. Švábenská


Více fotografií naleznete zde


Florbalové utkání

Dne 9. prosince se část žáků z 5. třídy vydala do Nymburka na florbalové utkání. Okresní kolo se konalo ve Sportovním centru a žáci si krom nových zkušeností přivezli i diplom za krásné 2. místo.
Gratulujeme!


Více fotografií naleznete zde.


Vánoce 

Vánoce jsou tady! Rozsvítili jsme Vánoční stromeček V Rožďalovicích a zazpívali si u toho... Připravili si dílničku na den otevřených dveří a užili si to! Přiletěla i Vánoční hvězda.

Mgr. RNDr. Petr Černohorský


Více fotografií naleznete zde.


Betlém

Dne 12. 12. 2019 vyrábíme si vlastní betlém! Představivosti se meze nekladou. Každý z nás má možnost si vytvořit svůj vlastní  betlém. Vybereme si figurky, vystřihneme je a vybarvené nalepíme na čtvrtku. Každý z nás má jiný a stejně všechny vyjadřují jedno: kouzlo Vánoc!

Mgr. Bc. Dagmar Fišlová, Veronika Kočová, Martina Malá

5. třída


Více fotografií naleznete zde


Den otevřených dveří

Při Dnu otevřených dveří na naší škole nás navštívili naši přátelé - trenéři z Tréningového centra Grupo Antolin v Libáni. Provedli jsme je naší nádherně vyzdobenou školou, shlédli perfektně připravené vystoupení našich žáků a prohlédli si náš Vánoční jarmark. Těšíme se na další spolupráci.

Mgr. Bc. Dagmar Fišlová 5. A


Více fotografií naleznete zde.


Jazyková laboratoř

V průběhu školního Vánočního jarmarku byla slavnostně otevřena nová jazyková laboratoř. Vznikla ze staré počítačové učebny menšími stavebními úpravami a dodáním zcela nového vybavení. Interaktivní výuku v této laboratoři nyní umožňují počítače, vzájemně propojené a ovládané programem pro virtuální třídu Robotel SmartClass.

Protože učebna vznikla ve spolupráci s městem, pásku společně přestřihli ředitelka školy a starosta města.

Ing. Luboš Chára, Jiří Rejsek


Více fotografií naleznete zde.


Krabice od bot

Třída 5. A se rozhodla pomáhat a zapojit do projektu Krabice od bot. Děti mohly přinést a darovat jiným dětem (např. z dětských domovů) oblečení, hračky, psací potřeby, knížky. Společně s námi se do projektu zapojila i 4. třída. Společnými silami jsme nakonec předávali 7 krabic. Pět krabic putovalo od "páťáků" a dvě obří krabice od "čtvrťáků". Velké díky patří také třídním učitelkám a asistentkám, které žákům pomáhaly, podporovaly a do krabic také přispěly. 

Martina Malá


Více fotografií naleznete zde.

Who are you? Kroužek angličtiny 5. a 6. třída

I am a Saint Nicolas. I am an angel. I am a devil and who are you?
 
PaedDr. Naděžda Hrnčířová


Více fotografií naleznete zde


Klub deskových her - chytré mozky

Jedna z našich listopadových schůzek :) tady se bavíme u hry Aktivity :)

Vedoucí kroužku: Danuše Víšková


Více fotografií naleznete zde.


„Kyberšikana a bezpečný internet “

V úterý 26. listopadu nás navštívila por. Mgr. Martina Fejfarová z Krajského ředitelství policie Středočeského kraje, oddělení tisku a prevence. Velmi poutavé vyprávění o profesích u Policie ČR zaujalo především naše žáky 9. třídy, kteří o tomto povolání uvažují pro svou budoucnost. Přednáška s besedou na téma „Kyberšikana a bezpečný internet “ zaujala všechny žáky 2. stupně a byla velmi poutavá, zajímavá a poučná. Těšíme se na další spolupráci.

Mgr. Bc. Dagmar Fišlová – výchovná poradkyně

Mgr. Marcela Sasková – preventista patologických jevů


Více fotografií naleznete zde.

"Harry Potter tvoření"

"Listopadové schůzky našeho kroužku kouzelného čtení jsme si zpříjemnili vyráběním. Na začátku měsíce jsme dostali dopisy o přijetí do Bradavické školy čar a kouzel, ke kterým jsme si vyrobili obálky, tento týden jsme se pak věnovali skládání origami ve tvaru huláka."
 
Danuše Víšková ml., vedoucí kroužku

Více fotografií naleznete zde.

"Jíme zdravě a s chutí"

Ve školní družině proběhl výukový program "Jíme zdravě a s chutí"

I. Sedlačková, I. Švábenská


Více fotografií naleznete zde.

Adventní výzdoba

Školní družina již tradičně připravila adventní výzdobu do jídelny a chodby v přízemí.

I. Sedláčková, I. Švábenská


Více fotografií naleznete zde.

What are you doing? Angličtina 5. třída
 
I am running. I am dancing. I am drinking. Hodina angličtiny s herečkou, tanečnicí, choreografkou a pedagožkou paní Vendulou Burger Rytířovou.
 
PaedDr. Naděžda Hrnčířová


Více fotografií naleznete zde.

Find your friend. Angličtina 4. třída

Fun activity to practise vocabulary. Motivační hra pro dvojice na procvičení slovíček. Šlo nám to dobře.
 
PaedDr. Naděžda Hrnčířová


Více fotografií naleznete zde.

Halloween mummy

Good feeling to be mummy=)
 
Kroužek angličtiny 2. třída s Michaelou Walter


Více fotografií naleznete zde.

Halloween nets 

Halloweenské sítě
How amazing you are, children!!
Jak jste skvělé, děti!
 
Angličtina 3. tř. s Michaelou Walter


Více fotografií naleznete zde.

Halloween fishing=)
 
Angličtina v 5. tř. s Michaelou WalterCan you make a happy face?

Umíš udělat šťastný obličej?
Yes, we can=)
Ano, umíme=)
 
Angličtina v MŠ s Michaelou Walter


Více fotografií naleznete zde.

How many fingers aneb jak si umíme hrát i počítat v angličtině=)

Is it ten or is it five?
Is it two or is it three?
Come on children
Count with me=)
 
Kroužek angličtiny 1. třída a Michaela Walter

 

Na návštěvě u Spejblů

Druháci se společně se čtvrťáky v úterý 26. 11. vydali do Prahy, aby navštívili Divadlo Spejbla a Hurvínka v pražských Dejvicích. Představení s názvem Past na Hurvínka, stejně jako dílničky s lektory i zábavu na dětském hřišti u Hlavního nádraží před odjezdem vlaku, si znamenitě užili.

Mgr. Lenka Cerhová


Více fotografií naleznete zde.

Jedeme za Hurvínkem
 
Dne 26. 11. 2019 vyrazili žáci druhé a čtvrté třídy do Prahy do Divadla Spejbla a Hurvínka, kde si užili nejen veselé představení, ale také workshop. Cestou jsme se prošli i centrem Prahy. A protože jsme měli před odjezdem z Prahy časovou rezervu, využili jsme k protažení a relaxaci  hřiště.

Ing. Vlasta Tuláčková, Mgr. Lenka Cerhová a naše asistentky Alena Veselá a Danuše Víšková j.
 
 
Více fotografií naleznete zde.

Mobilní planetárium

Dne 19. 11. 2019 zavítalo do školy Mobilní planetárium a čtvrťáci byli jednou z tříd, která si hodinku mezi planetami a hvězdami mohla užít.

Ing. Vlasta Tuláčková, Alena VeseláHudební divadlo Karlín - 9. třída
 
Dne 21. 11. 2019 jsme "vyjeli za kulturou" do pražského hudebního divadla. Před představením nás čekal pan produkční a řekl nám mnoho zajímavostí o vývoji divadla. Prošli jsme celé divadlo doslova až po střechu. Pohybovali jsme se ve výšce cca 16 m nad pódiem, v zákulisí jsme si krátce popovídali s Václavem Noidem Bártou, nahlédli do dílen parukářek, a mnoho dalšího. Nakonec jsme zhlédli představení Jak se dělá muzikál, kde mimo jiné hrála a zpívala Iva Pazderková, Martin Písařík, Markéta Procházková....
Byl to nevšední kulturní zážitek.
 
Mgr. Martina Čapková
 

V ŠD rádi vyrábíme z keramické hlíny

I. Sedláčková, I. Švábenská


Více fotografií naleznete zde.


50. ročník Běhu 17. listopadu Kopidlno

Kulatého ročníku běhu se letos zúčastnilo 50 žáků z naší školy. I přes nepřízeň počasí žáci bojovali a přivezli medaile.
MŠ:
     1. místo Pavlína Horáčková, Robin Mikuškovic
ZŠ:
1. třída
     1. místo Martina Šmelcová, Jiří Musil
8. třída
     2. místo Tereza Hojsáková, Jakub Čapek
     3. místo Šarlota Myšáková.

Blahopřejeme.

Mgr. Martina Čapková


Více fotografií naleznete zde.


Gruppo Antolin 

Dne 19. 11. 2019 žáci 5. A naší školy navštívili tréninkové centrum Gruppo Antolin v Libáni. Formou soutěží spolu s instruktory jsme si vyzkoušeli celou řadu činností, soutěžili jsme a nebylo poražených. Spolupráce s tímto unikátním tréninkovým centrem byla úžasná. Vraceli jsme se plni zážitků a nových zkušeností.

Mgr. Bc. Dagmar Fišlová 5. A, Veronika Kočová, Martina Malá


Více fotografií naleznete zde.


Kroužek angličtiny pro 3. a 4. třídu

We love play game Battleships. Rádi hrajeme "Lodě" a spolupráce nám nedělá žádný problém.
 
PaedDr.Naděžda Hrnčířová


Více fotografií naleznete zde.


Sing a song

Příprava na naše vystoupení. Zpívání v angličtině nás baví. Angličtina se 3. třídou pod vedením Nadi Hrnčířové.
 
PaedDr. Naděžda Hrnčířová

 
Více fotografií naleznete zde.


Prvňáci a třeťáci v Divadle Spejbla a Hurvínka

Příběhy Spejbla a Hurvínka znají děti skoro na celém světě. A tak i naši prvňáci a třeťáci se rozhodli vydat za těmito postavičkami do Divadla Spejbla a Hurvínka. Kromě představení, které se dětem velmi líbilo, se obě třídy zúčastnily zážitkového workshopu. K pěknému dojmu z návštěvy divadla určitě přispěla i místa v prvních řadách hlediště.

Ing. Irena Brůnová a Mgr. Marcela Sasková


Více fotografií naleznete zde.


Jak správně prostřít stůl?

Tak to už ví sedmáci. Ve výchově ke zdraví žáci vystřihli talíře, skleničky, dezertní lžičky, příbor na předkrm, atd. Každý si zkusil prostřít a složit slavnostně ubrousek.

Mgr. Martina ČapkováPlavecký výcvik

I v letošním školním roce žáci 2. a 3. třídy absolvovali v rámci hodin tělesné výchovy plavecký výcvik, který se konal v bazénu v Jičíně. Výcvik probíhal v období od 9. září do 12. listopadu, v 10 lekcích. Děti mají nejraději závěrečnou část výcviku. Proběhl závod na 50 m. A nakonec si děti mohly vyzkoušet všechny vodní atrakce v bazénu. 

M. Šmídová 


Více fotografií naleznete zde.


Trenér a 3. třída

Další perfektní hodina s externím trenérem. Děti s úsměvem zvládly silové, rychlostní i vytrvalostní dovednosti.
 
Mgr. Martina Čapková

 


Školní družina

Školní družina tvoří výrobky na vánoční jarmark.

I. Sedláčková, I. Švábenská


Více fotografií naleznete zde.


Mateřinko, pojďte k nám

Do druhé třídy 11. 11. přišli na návštěvu předškoláci. Druháci jim zazpívali s doprovodem Orffových nástrojů. Během společné hodiny děti pracovaly se známými říkadly. Doprovázely je hrou na tělo. Dokonce zvládly rytmický čtyřhlas. Ve druhé části hodiny si za pomoci školáků vyrobily své vlastní hudební nástroje. Nakonec si všichni zopakovali úvodní písničku s doprovodem nových hudebních nástrojů. Děkujeme za návštěvu. Snad se vám u nás líbilo...

tř. uč. Mgr. Lenka Cerhová


Více fotografií naleznete zde.


Školní jídelna

V pondělí 11. listopadu na svátek svatého Martina se podával ve školní jídelně:

Polévka: vývar s těstovinou
Oběd č. 1: Pečené husí stehno, houskový knedlík, červené zelí

R. BurdováHalloween v angličtině

I see one cat,
two bats,
three hats,
four pumpkin.
Milujem Halloween=)

English Club with pupils of 1th grade by Michaela Walter  Více fotografií naleznete zde.


Memory game=)

To by člověk nevěřil, jak může pexeso nabrat na dramatu a co všechno se při něm naučím=)

English Club with pupils of 2th grade by Michaela WalterVíce fotografií naleznete zde.


Steve, how are you doing? How are you?

Steve, jak se máš?
We are fine. My se máme fajn=)

Sweet English in Nursery School by Michaela Walter


 


School subjects (exchange of information)

Spolupráce v angličtině nám nečiní žádný problém=)

English lesson with pupils of 5th grade by Michaela Walter


Více fotografií naleznete zde.

Team experience 

Hrát za tým, to bylo fakt hustý=)
Hero of Team Work (hrdina týmové práce): Daniel Šiška

English lesson with pupils of 3th grade by Michaela Walter

 

Listen and learn (práce s knihou)

A farmu máme zmáknutou=)

Sweet English in Nursery School by Michaela Walter


Více fotografií naleznete zde.

Colours in shapes 

How clever we are=). To jsme ale šikovní=)

English club with pupils of 1st grade by Michaela WalterSpelling game 

Jojo, takové spellování, to by nám šlo=)

English lesson with pupils of 5th grade by Michaela Walter

 

Škola v pohybu

Poslední říjnovou hodinu tělesné výchovy v 5. třídě měl na starosti trenér z projektu Škola v pohybu (Rozvoj všestranného pohybu). Soutěžilo se, přetahovalo, držel se balanc na míči a nakonec se i zpívalo. Hodinu si užili nejen žáci - děkujeme.
 
Martina Malá
 
 
 
 Více fotografií naleznete zde.

Pomáháme přírodě

Druhá polovina měsíce října byla pro prvňáčky bohatá na zajímavé školní akce. Zúčastnili se výlovu Bučického rybníka a podíleli se výrazně na obnově zeleně v okolí Holských rybníků. Spolu se žáky 9. třídy vysazovali ovocné stromky a do svahů nad Dolním rybníkem vysazovali cibulky krokusů. Už teď se všichni těšíme na jaro, až pokvetou naše krokusy a zazelenají se námi vysazené stromky. Potom požádáme žáky 9. třídy, aby se s námi šli podívat, jak se nám společné dílo podařilo.

Mgr. Marcela Sasková


Více fotografií naleznete zde.


Halloween

Máme toooo! V soutěži o nejlépe vyzdobenou třídu, kterou vyhlásil školní parlament, jsme zvítězili. A to díky bohatému sponzorskému daru paní Pletkové, přispění Horáčkových, paní Apjarové a šikovným rukám paní asistentek. Nikdo z rodičů nepodcenil namaskování svých ratolestí. Všichni jsme byli jaksepatří strašidelní. Na sladké odměně za 1. místo jsme si moc pochutnali.

Mgr. L. Cerhová


Více fotografií naleznete zde.


Vlastivěda  + výtvarná výchova 

Ve výtvarné výchově jsme si vytvořili krásnou mapu krajů naší republiky. Každý žák  si připravil informace o jednom kraji a současně i provedl jeho výtvarné zpracování. Navzájem si žáci předávali  vědomosti  a zajímavosti o "svém" kraji.

Ing. Vlasta Tuláčková


Více fotografií naleznete zde.


Dopravní hřiště - 4. třída

Chodec, bruslař, cyklista   aneb  účastník  silničního provozu 25. 10. odjeli žáci čtvrté třídy na dopravní hřiště do Nymburka. Nejprve teorie a pak již hurá  do cvičného provozu. Držte nám palce, ať na jaře všichni uděláme " řidičák". Máme totiž ještě co zlepšovat.
 
4. A, Ing. Vlasta Tuláčková, Alena Veselá


Více fotografií naleznete zde.


Výroba škodovek na vlastní oči

V pátek 18. října se uskutečnil další projekt mimo školu. Tentokrát žáci 8. a 9. třídy v rámci výběru budoucího zaměstnání navštívili Škodu Auto v Mladé Boleslavi. Exkurze byla rozdělena do dvou částí – nejdříve jsme se v muzeu seznámili s historií výroby (nejen) škodovek, pak následovala prohlídka vlastního výrobního závodu. Ta byla tak zajímavá, že někteří možná budou směřovat svoje další kroky právě tímto směrem…

Mgr. Martina Čapková, Jiří Rejsek


Více fotografií naleznete zde.


Sběr

Při podzimním sběru sice rekord nepadl, ale přesto jsme odevzdali 5,5 tuny papíru a 150 kg víček od PET lahví. A nejlepší třída? Necelou tunu papíru nasbírali a na výlet za první místo pojedou … třeťáci!

Jiří Rejsek


 Více fotografií naleznete zde.


Další pěkné nálezy

Polodrahokamů – achátů a chalcedonů, se povedly při říjnové mineralogické exkurzi přírodovědného semináře. Tentokrát jsme prozkoumali pole mezi rožďalovickým hřbitovem a Bučicí.

Jiří Rejsek


Více fotografií naleznete zde.

Sázení stromků 1.+9. třída

Ve středu společně malí a velcí kamarádi zasadili svůj ovocný strom. Letos třešně, hrušně a švestky. Zakopali láhev se vzkazem. Po společné práci jsme si v dřevěném altánu u rybníka dali vynikající jablečné štrůdly, které pro všechny upekli deváťáci.
Počasí nám přálo a krásně jsme si všichni tuto společnou akci užili.
 
Mgr. Martina Čapková


Více fotografií naleznete zde.

Halloween v 5. třídě

Dýně tamhle, dýně tady, vydlabané mají hlavy. Je totiž ten svátek známý, halloween teď každý slaví. My se duchů nebojíme, dýně pěkně rozsvítíme. Ty se leknou, jasná věc, my si dáme dlabanec.

V. Kočová


Více fotografií naleznete zde.

Halloween v 1. třídě
 
Těsně před podzimními prázdninami přišly děti  do školy v halloweenských maskách.
 
Pavla ŠimůnkováKonverzace anglického jazyka

Letos jsme oživili výuku anglické konverzace tradiční halloweenskou hrou "Apple bobbing".
 
PaedDr. Naděžda Hrnčířová


Více fotografií naleznete zde.

Halloweenské Bingo 5. třída

Spojená hodina angličtiny 5.třída pod vedením PaedDr. Nadi Hrnčířové, skupinová práce.
 
PaedDr. Naďa Hrnčířová


Více fotografií naleznete zde.

MUMMY ANIČKA

Angličtina 4. třída
Žáci 4. třídy obvazují Aničku, ze které za chvilku bude mumie, jedna z halloweenských masek.
 
PaedDr. Naďa Hrnčířová
 

 

Happy Halloween

Angličtina 3. třída 

Spojená hodina angličtiny pod vedením PaedDr. Nadi Hrnčířové
 
 

Angličtina 2. třída

Trick or Treat

PaedDr. Naďa Hrnčířová


Více fotografií naleznete zde.

Pracovní činnosti

Dívky  8. a 9. třídy o praktických činnostech rády vaří. Palačinky i těstovinové saláty byly vynikající.

Ing. Irena Brůnová


Více fotografií naleznete zde.

Krychlové stavby

Prostředí "Krychlové stavby" v matematice nás moc baví. Stavíme, kombinujeme, zakreslujeme, spolupracujeme...

Ing. Irena Brůnová, třídní učitelka 


Více fotografií naleznete zde.


Halloween

Račte vstoupit do 3. třídy, kde se pilně tvoří. Používáme různé techniky - tupování, obtisky, frotáž z koláže, skládání, lepení, stříhání, tkaní pavučin ... Naše třída je den ode dne krásnější, jsou tu samé šikovné děti.

Ing. Irena Brůnová a Petra Simůnková


Více fotografií naleznete zde.


Školní družina III

Halloweenské tvoření ve školní družině.

P. Šimůnková a P. Simůnková


Více fotografií naleznete zde.


Šikulové

Šikulové ve školní družině finišují s přípravou na Halloween.

Pavla Šimůnková


Více fotografií naleznete zde.


Halloween

Tak i do 6. A naší školy přichází  Halloween... Natálka Havelková a Amča Malá takto ve svém volném čase a úplně samy vyzdobily naši třídu. Za což jim patří dík.

Mgr. RNDr. Petr Černohorský třídní učitel 6. A


Více fotografií naleznete zde.


Kubula a Kuba Kubikula

Dne 22. 10. 2019 žáci 4., 5. a 6. třídy v rámci projektu mimo školu Cesty za kulturou navštívili divadlo Gong v Praze Vysočanech. Za mlhy jsme vyrazili z Rožďalovic vlakem do Prahy a ani počáteční nepřízeň počasí nezanechala chmury na tváři. Po krásném představení Kubula a Kuba Kubikula jsme se od pana ředitele divadla dozvěděli mnoho věcí o tom jak divadlo funguje, co všechno předchází představení, o práci herců a dalších pracovníků divadla. Ani jsme netušili, kolik práce a kolik lidí souvisí s jedním představením. Prostě: Prkna, která znamenají svět…

Mgr.RNDr. Petr Černohorský třídní učitel 6. A

Mgr.Bc.Dagmar Fišlová třídní učitelka 5. A

Ing. Vlasta Tuláčková třídní učitelka 4. A

Kolektiv asistentů a všichni naši milí žáci

Více fotografií naleznete zde.


Lahve se vzkazy

Vzkazy prvňáčků a deváťáků jsou krásně zapečetěné v lahvi. Společně ji zakopají k ovocnému stromku 23. 10. 2019, přijďte se podívat, jak společně vysazují sad u studánky.
 
Mgr. Martina Čapková

 


Školní jídelna 

V úterý 22. října se podávala ve školní jídelně:
Polévka: vývar s těstovinou                                                            
Oběd č. 1: Jelení guláš, houskový knedlík
                                                          
Burdová RadkaJust Dance - zájmová činnost školní družiny

Jednou týdně se scházíme na malé taneční party a skvěle se bavíme tancem na aktuální taneční hity.

Petra Simůnková

 
Více fotografií naleznete zde.

"Zpívánky" - hudební zájmová činnost školní družiny

V našich "Zpívánkách' se věnujeme zpěvu lidových a umělých písní, hře na Orffovy nástroje, pohybovým činnostem, poslechu skladeb a zábavným hudebním hrám.

Petra Simůnková

 
Více fotografií naleznete zde.

Hrátky s listy v ŠD

Výroba veselých skřítků Podzimáčků z barevných listů na výzdobu chodby ke školní jídelně.

I. Sedláčková


Více fotografií naleznete zde.

"Studánky na Rožďalovicku" a "Den s lesníkem"

Snímky z projektového dne 3. třídy ("Studánky na Rožďalovicku") a 1. třídy ("Den s lesníkem")  na naučné stezce kolem Holských rybníků. Velké poděkování patří Ing. arch. Jiřímu Vorlovi za poutavé vyprávění o zdejších studánkách a jejich realizaci. S okolní přírodou a myslivostí nás seznámili pánové Bc. Tomáš Kurka a Ing. Vilém Horáček. Zhlédli jsme též výcvik loveckého psa pod vedením pana Davida Zápotockého. I jim patří obrovský dík.

Ing. Irena Brůnová a Mgr. Marcela Sasková


Více fotografií naleznete zde.


Výlov Bučického rybníka

Lovil se Bučický rybník a my byli při tom!!! Při výuce vlastivědy a přírodovědy mimo lavice jsme si zopakovali společenstva lesa, louky a rybníka a zjistili jsme, jaké bohatství Bučický rybník ukrývá a hlavně, jak se toto bohatství získává. Pracovníci Rybářství Chlumec nad Cidlinou nám objasnili náročnost chovu ryb a rybničního hospodářství. Víme tedy, co všechno předchází tomu, než se na Štědrý den dostane kapr na náš stůl.

Mgr. Bc. Dagmar Fišlová 5. A


Více fotografií naleznete zde.

Hodina výtvarné výchova v 5. třídě

Podzimní tvoření probíhá v hodinách výtvarné výchovy a moc nás baví.

Mgr. Bc Dagmar Fišlová 5. AVíce fotografií naleznete zde.

Mateřinko, pojďte k nám
 
Děti z mateřské školy, starší kamarádi ze školy  a jejich  společné podzimní tvoření.

Ing. Vlasta Tuláčková, Alena Veselá, 4.třída , předškoláci z MŠ a jejich paní učitelky Více fotografií naleznete zde.

Klub chytrých mozků

Od října jsme začali s klubem chytrých mozků :)
Takto si hrajeme, bavíme se a užíváme si někdy i spoustu legrace :)

Danuše Víšková - vedoucí kroužku
 
 

 

Výlov Bučického rybníka

Byli jsme taky u toho. Ve čtvrtek jsme se byli podívat na výlovu rybníka u Bučického mlýna a cestou jsme obdivovali, jak podzim barví okolní přírodu.

Mgr. Lenka Cerhová
 
 

  

Projektové vyučování

V rámci projektového vyučování proběhly 2 hodiny spolupráce s paní Vendulou Burger, kdy druháci poznávali, že barvami se dá nejen malovat, ale že každá má svoji vlastní energii a dá se vyjádřit pohybem. Pro děti to bylo zjištění překvapivé a inspirativní. Moc nás to všechny bavilo a už se těšíme na příště...

Mgr. Lenka Cerhová

 Lahve se vzkazy

Vzkazy prvňáčků a deváťáků jsou krásně zapečetěné v lahvi. Společně ji zakopají k ovocnému stromku 23. 10. 2019, přijďte se podívat, jak společně vysazují sad u studánky.
 
Mgr. Martina Čapková

 

Kroužek Kouzelného čtení

Od měsíce října začal kroužek Kouzelného čtení - a takhle si společně užíváme čas ve společnosti čaroděje Harryho Pottera. :) 

Danuše Víšková ml., vedoucí kroužku

 


Treska s bylinkovým máslem, opečené brambory


Radka BurdováKřídování v ŠD

Pastelky a barvy vyměnili žáci tentokrát za křídy. Fantazii se meze nekladly - sluníčko, traktor, panák, kočičky....

I. Švabenská, I. Sedláčková


Více fotografií naleznete zde.


První setkání se Stevem a Maggie=)

Angličtina v MŠ s Miky Walter

 

Mickey Mouse v našem podání=)

Nosatý a ušatý,
okatý jsem Mickey Mouse,
raz, dva - a kdo jsi Ty?

Long nose, big ears,
two black eyes -
hello, I am Mickey Mouse!
One, two - and who are you?

Angličtina v MŠ s Michaelou Walter


Více fotografií naleznete zde.

Školní družina

Ať žijí duchové... Halloween v ŠD.

I. Sedláčková, I. Švábenská


Více fotografií naleznete zde.

Projektový den "Barvy v pohybu"
 
Myslíte, že se barvy mohou pohybovat?  
Paní Vendula Burger přesvědčila čtvrťáky, že i pohybem lze vyjádřit jednotlivé barvy. A naopak mandaly, které si děti vytvořily, že můžeme uvést do pohybu.

Ing. Vlasta Tuláčková


Více fotografií naleznete zde.

Senioři na slovíčko

K oslavě Mezinárodního dne seniorů uspořádala sedmá třída každoroční akci s názvem Senioři na slovíčko. Pozváni byli místní senioři, senioři z domova důchodců i prarodiče dětí ze 7. třídy. 
Rádi bychom ještě jednou poděkovali babičce Zuzky Novákové, které nám vyrobila překrásná mýdlíčka do našich soutěží.

Mgr. P. Francová


Více fotografií naleznete zde.

Tower Bridge on River Thames  - na návštěvě v Londýně ve dne i v noci:)

(skupinová práce a práce s interaktivní tabulí)

Spojená hodina angličtina 3. třídy pod vedením Michaely Walter

 

 

Vzkaz do láhve
 
Malí a velcí kamarádi z 1. a z 9. třídy si společně napsali a namalovali vzkaz-zprávu, kterou vložili do láhve. Tu pak opět ve spolupráci zakopají za několik dní k vysazenému ovocnému stromku u studánky u Holského rybníku.
 
Mgr. Martina Čapková


Více fotografií naleznete zde.

Gymnastika
 
Dnes se děvčata na kroužku gymnastiky seznámila se stuhou. Stuha je je krásná a děvčata moc bavila.
 
Mgr. Martina Čapková

 


Phonics: SNAKE IS IN THE GRASS

Děti z kroužku angličtiny pro 1. a 2. třídu a Michaela Walter

 

Anglická slovíčka s piktogramy - tak nás to baví=)

Angličtina se 3. třídou pod vedením Michaely Walter


Naše originální barevné Orffovy nástroje jsou na světě=)

Rodičům děkujeme za skvělou spolupráci a tvůrcům za výborné originální nápady=)

Hudební výchova v 1. třídě s Michaelou Walter


Více fotografií naleznete zde.

One potato, two potatoes, three potatoes, four.

Five potatoes, six potatoes, seven potatoes, more.

Žáčci 1. třídy a Michaela WalterPodzim v 1. třídě
 
První výtvory našich prvňáčků už zdobí chodbu před 1. třídou.
 
Pavla Šimůnková
 
 

 

Školní družina
 
"ŠIKULOVÉ" z družiny se připravují na halloween.
 
Pavla Šimůnková

 

 Šikulové

Velkoformátová práce "ŠIKULŮ" z družiny.
 
Pavla Šimůnková
 
 

  

Beseda o rybách

Ve čtvrtek 3.10. přišel na návštěvu do první třídy pan Jan Nožička, který s dětmi pohovořil o rybách a rybaření.

Mgr. Marcela Sasková

 

 

Matematika v 1. třídě

Během hodin matematiky si prvňáci budovali první představy o zlomcích a pomocí dřívek modelovali čtverce a další rovinné obrazce.

Mgr. Marcela Sasková


Více fotografií naleznete zde

Již umíme napsat první písmena

Prvňáci si osvojují tvary písmen různými způsoby, mimo jiné i modelováním.

Mgr. Marcela Sasková


Více fotografií naleznete zde.

Malovat se dá i jinak, než jen štětci... Druháci vytvořili obrazy z přírodnin, kterých nabízí podzim nepřeberně.

Mgr. Lenka CerhováVíce fotografií naleznete zde.


Školní družina se podílela na podzimní výzdobě školy. Nazdobili jsme truhlíky do oken.

I. Sedláčková, I. Švábenská


Více fotografií naleznete zde.


Papírový den v ŠD - před blížícím se sběrem papíru jsme v rámci recyklace se žáky využili starý papír na skládání např. lodiček, čepic nebo kelímku s kuličkou. Zkusili si i házení papírovou koulí na terč.

I. Švábenská, I. Sedláčková


Více fotografií naleznete zde.

Hejbánky

Dnes bylo cvičení zaměřeno na silové cviky - posílení středu těla. Vše formou hry - hra na kosmonauta.

Mgr. Martina Čapková

 Podzim přišel již i do 4. třídy

Ing. Vlasta Tuláčková, Alena Veselá a šikovní čtvrťáci

 

 

Chvíle čtení ve 4. třídě
 
I v hodinách českého jazyka využíváme možnosti rozdělení dětí do menších skupinek a čteme nejen v lavicích, ale i na koberci nebo v "hnízdě" na chodbě. Četba je pak mnohem efektivnější a žáci se učí spolupráci v různě vytvořených skupinách.

Ing. Vlasta Tuláčková  

 


PODĚKOVÁNÍ

Děkujeme našim sponzorům, kteří nám darovali výpěstky ze své zahrady. 

pan Buryan – cukety

paní Kořínková – jablka, hrušky

pan Krumpholc – kopr


Další tvoření "Šikulů" ve školní družině. Tentokrát sovičky z listů.

P. Šimůnková


Více fotografií naleznete zde.


Drakiáda

Ve středu 2. 10. 2019 pořádala ŠD již tradiční Drakiádu pro malé i velké. Pouštět draky přišli i někteří rodiče a prarodiče. Počasí celkem přálo, vítr pěkně foukal.  

Ilona Sedláčková


Více fotografií naleznete zde.


Chaloupka ze sirek

Žáci 4. třídy si vyhráli a vytvořili krásné chaloupky na kuří nožce. 

Ing. Vlasta Tuláčková

 

 


Běh k Bučickému mlýnu

Devátý ročník běhu sice poznamenala nepřízeň počasí, ale přesto se na startu sešlo rekordních 69 závodníků. Z žáků si s náročným terénem nejlépe poradil Jakub Čapek (8. třída), který dosáhl času 9:36 min. V dívčí kategorii byla jen o 2 sekundy pomalejší jeho spolužačka Tereza Hojsáková. Gratulace a poděkování za účast však patří všem, kteří 2,2 km dlouhou trať absolvovali. 

Jiří Rejsek   

 

Více fotografií naleznete zde.

Zachránění živočichové

Již popáté jsme spojili Běh k Bučickému mlýnu s vypuštěním uzdravených živočichů do přírody. I tentokrát naše škola ve spolupráci se Sdružením rodičů Rožďalovice podpořila Záchrannou stanici na Huslíku, kde se podařilo zachránit samičku krahujce obecného. Kromě ní Luboš Vaněk, vedoucí stanice, přivezl ještě puštíka obecného. Dravce vypustil Štěpán Hron a sovu Eliška Burdová - oba v loňském školním roce vzorně reprezentovali naši školu. 

Jiří Rejsek  Více fotografií naleznete zde

My máme dort! Hurá! Moc jsme si ho zasloužili, protože nás k Bučickému mlýnu běželo úplně nejvíc borců z celé školy. Děkujeme všem příznivcům naší třídy a našim paním kuchařkám za luxusní dort, na kterém jsme si pěkně pochutnali.

Ing. Irena Brůnová a žáci třetí třídyVíce fotografií naleznete zde.

Okresní kolo přespolního běhu Lysá nad Labem
 
Dne 26. 9. se vybraní žáci a žákyně z 2. stupně zúčastnili závodu v přespolním běhu. Konkurence a účast škol z okolí byla obrovská. Děvčata v týmu z 8. a 9. třídy byla velmi úspěšná, obsadila 6. místo z 13 škol. 
 
Mgr. Martina Čapková

 

 


Šikulové

Šikulové v družině vyráběli ježky na výzdobu školy.

P. Šimůnková

 

 

Projekt 

Děti ze druhé třídy prožily nevšední konec týdne, nabitý zážitky a bohatý na nové informace, dovednosti a zkušenosti. V pátek spolu s rodiči, sourozenci, paní učitelkou a asistentkou opékaly vuřty na školním dvoře. Neodešly ale domů. Zůstaly ve škole. V tělocvičně hrály hry, soutěžily, pak si připravily spaní ve třídě. Kdo měl odvahu, prošel temnou budovou školy po daných stanovištích. Ráno odjely na farmu otce spolužáka Honzy Buryana do Košíka. Buryanovi měli připraven bohatý program na celé dopoledne. Děti si báječné dny ohromně užily. Děkuji rodičům, kteří pomáhají zpestřit dětem výuku, starají se o zázemí akcí (svačiny, snídaně i program). Už v minulém roce se nám spolupráce s rodiči výborně rozjela. Věřím, že tahle akce nebyla poslední...

Lenka CerhováVíce fotografií naleznete zde.

Kroužek angličtiny s Miky pro 1. a 2. třídu

Hello, I´m Mickey Mouse and who are you?

Děti a Michaela Walter

  

 


Angličtina v MŠ

Hurá, máme novou mluvící knihu z Jolly Phonics a už umíme písmenko S. 
A taky písničku: "The Snake is in the grass."

Děti z MŠ a Michaela Walter

 

Hudební výchova (1. třída)

Výroba našeho 1. nástroje. Fazole, čočka, rýže či jáhly?
Rodičům děkujeme za výbornou spolupráci.

Žáčci a Michaela Walter

 


Matematika v 1. třídě

Dnes se prvňáci na hodině matematiky seznámili s novým matematickým prostředím "VLÁČKY".

Marcela Sasková
                                                                                                  

Více fotografií naleznete zde.

Igráček 

18. září proběhl ve školní družině projektový den "Igráček - hračka vzdělávačka". Účastníci si prohlédli výstavu Fenomén Igráček a následně si tuto oblíbenou hračku vyrobili z různých krabiček.

Ilona SedláčkováVíce fotografií naleznete zde.

Igráček - 5. třída


Více fotografií naleznete zde.


Mineralogická exkurze

Přírodovědný seminář v novém složení využil příznivého počasí a vydal se na polodrahokamy. Prakticky za humny, na kamenitém poli mezi Rožďalovicemi a Podlužany, se nám podařilo najít pár kousků chalcedonů, jaspisů a achátů. Ty nejlepší necháme vybrousit a vyleštit a vystavíme ve škole. 

Jiří Rejsek 
Více fotografií naleznete zde.

Pracovní činnosti v 1. třídě


Více fotografií naleznete zde.

Zážitkový kurz - dopravní výchova, zdravověda

Na Sokolském hřišti 18. 9. 2019 dopoledne proběhl zážitkový den první pomoci pro žáky naší školy. Děti (zde druháci) si prakticky vyzkoušely mimo jiné resuscitaci, ošetření zranění (popáleniny, odřeniny, zlomeniny,..), jak se zachovat v krizových situacích. Dopoledne to bylo sice chladné, ale velmi vydařené. Žáci si osvojili velmi důležité dovednosti a znalosti zábavnou a záživnou formou. 


Více fotografií naleznete zde.

Zážitkový kurz - 1. třída


Více fotografií naleznete zde.

Zážitkový kurz - 2. stupeň


Více fotografií naleznete zde.

Hejbánky - kroužek
 
V úterý proběhla první aktivní schůzka. Z všestranného cvičení jsme zkusili různé druhy techniky běhů pomocí atletického žebříku, potrénovali jsme hody míčem (formou válečných týmů) a rychlost (formou hry škatulata- batulata). 

 Gymnastika - kroužek
 
V pondělí proběhla první schůzka kroužku gymnastika. První hodinu jsme se věnovaly, uvolnění kyčelního kloubu a protažení svalů na dolních končetinách. Výsledkem cvičení pak bude provaz a rozštěp.

Mgr. M. Čapková

 

Projekt

17. září, jak už se pomalu stává tradicí, proběhla pro žáky 4., 5. a 6. třídy výuka v netradičním prostředí a to v přírodě u soustavy Holských rybníků v Rožďalovicích. Každá třída měla vytvořen vlastní projekt. Čtvrtá třída vytvořila projekt zaměřený na myslivost: "Myslivost: lidé, zvířata, příroda – to není jen náhoda", 5. třída se ve svém projektu pod názvem "Cesty za poznáním" věnovala rybářství, rybníkům a jejich funkci v krajině, 6. třída v projektu "Fyzika kolem nás a my se jí nebojíme" se zabývala fyzikálními jevy kolem nás, topografií. Vytvořili jsme skupiny napříč třídami a plnili jsme úkoly dle pracovního listu (to během přesunu od školy na místo) a pak další úkoly na 3 stanovištích v okolí Holských rybníků. V rámci přestávky jsme si udělali oheň a opekli vuřty, párky i chléb. Mnoho informací jsme načerpali z tabulí naučné stezky, kterou vybudovalo město Rožďalovice, kterému též patří naše poděkování za krásné prostředí na stanovištích, vybavení naučné stezky odpadkovými koši (což jsme ocenili). Velké poděkování patří panu Petru Buryanovi a jeho ukázce střelby, topografie a práci s kompasem, panu Janu Nožičkovi za objasnění mnohých otázek z oblasti rybářství a soustavy rybníků v Rožďalovicích, panu Josefu Poděbradskému za zasvěcený výklad v oblasti myslivosti, ekologie a kynologie, paní Nataše Líbalové za postřehy ze vzdálené i blízké minulosti Rožďalovicka a v neposlední řadě paním asistentkám, panu asistentu a nejvíc našim dětem, které celý den se zájmem, zápalem a chutí pracovaly. Fotografie myslím hovoří za vše.

 
Mgr. RNDr. Petr Černohorský
 
Mgr. Bc. Dagmar Fišlová
 
Ing. Vlasta Tuláčková


Více fotografií naleznete zde.

Plavecký výcvik

K základním dovednostem patří umět plavat. Proto my, druháci a třeťáci jezdíme do jičínského bazénu a moc nás to tam baví.


Více fotografií naleznete zde

Bezpečně do školy

Dne 11. 9. 2019 jsme si zopakovali ve školní družině pravidla bezpečného přecházení a chování účastníků silničního provozu. Po návratu do školní družiny si děti připomněly a nakreslily základní dopravní značky.


Více fotografií naleznete zde.

Otevřené zájmové aktivity  v 1. pololetí šk. roku 2019/2020

Aktivita:

čas

Vedoucí

První schůzka

Angličtina hrou pro 1. a 2. ročník - kroužek

 

 11.50 – 12.35

Mgr. Michaela Walter

 

Angličtina hrou pro 3. a 4. ročník - kroužek

 

St

 14.00 – 14.45

Paedr. Naďa Hrnčířová

18. 9.

Angličtina hrou pro 5. a 6. ročník - kroužek

 

St

14.45 – 15.30

Paedr. Naďa Hrnčířová

18. 9.

Hejbánky - kroužek

Út

14.00 – 15.00

Mgr. Martina Čapková

17. 9.

Gymnastika - kroužek

Po

13.30 – 14.30

Mgr. Martina Čapková

16. 9.

Krav maga - kroužek

Čt

14.00 – 15.00

Certifikovaný trenér

19. 9.

Náboženství - kroužek

St

14.00 – 15.00

R. D. Mgr. Lukáš Hrabánek

25. 9.

Malí kuchtíci - kroužek

Po

14.00 – 15.00

Vl. Buryanová

16. 9.

Společenský tanec - kroužek

Út

13.00 – 14.00

Petr Svěcený

17. 9.

Chytré mozky – klub plný deskových her  pro 1. - 9. r.

Mohou navštěvovat všichni i  žáci ŠD

Čt

13.45 – 15.15

Danuše Víšková

19. 9.

Klub Lindnerův zpravodaj

St

13.45 – 15.15

Mgr. Kateřina Mlejnková

18. 9.

Šachový kroužek - začátečníci

Út

14.30 – 16.00

Petr Buryan

17. 9.

Šachový kroužek - pokročilí

Čt

18.00 – 20.00

Petr Buryan

19. 9.

Klub OVOV pro 4. - 9. r.

Čt

16.00 – 18.00

Eliška Hojsáková

19. 9.Wir kochen mit CLIL!

Na hodině domácnosti jsme připravovali pomazánky. Vypomohli jsme si přitom němčinou. Výsledky naší práce můžete vidět na fotografiích.

 

Avokadoaufstrich / avokádová pomazánka

Zutaten: Avokado, Butter, Pfeffer, Salz, Schnittlauch

 

Selbstgemachte Nutella / domácí nutella

Zutaten: Schokolade, Butter, Zucker, Mascarpone, Nüsse

 

Knoblauchaufstrich / česneková pomazánka

Zutaten: Butter, Knoblauch, Salz, Quark

 

Quarkaufstrich mit Trauben / tvarohová pomazánka s hroznovým vínem

Zutaten: Quark, Butter, Trauben

Guten Appetit!


Angličtina 

Our first steps in new school year - naše první kroky v novém školním roce (3. třída pod vedením M. Walter)Outdoorové hodiny angličtiny s 5. třídou (pod ved. M. Walter)

 

Seznamovací hodiny s angličtinou v MŠI jógu a meditaci ve školce máme=)
Slavnostní zahájení školního roku 2019/2020

 

Více fotografií naleznete zde.

Odznak všestrannosti

Ve dnech 4. – 6. 9. 2019 se konal již 10. ročník republikového finále Odznaku všestrannosti v Brně. Naši školu již po třetí reprezentovala žákyně 8. třídy Tereza Hojsáková. Akci doprovázela úžasná sportovní atmosféra, výborná organizace, známé sportovní osobnosti a především ti nejlepší mladí sportovci z celé České republiky. Letošní sportovní výkon Terky byl úžasný, ohromným překvapením a ke konci bohužel i velkým zklamáním – dosáhla na bodové hodnocení, které bylo opravdu maličký kousek od stupňů vítězů, respektive domů jsme se vraceli „pouze“ s bramborovou medailí. Našim letošním cílem bylo umístění do 10. místa, takže 4. místo předčilo naše očekávání a je to úžasný výsledek mezi obrovskou konkurencí 76 děvčat ve věkové kategorii ročníku 2006. Terezce samozřejmě gratulujeme, je to senzace!! A do budoucna přejeme ještě mnoho úspěchů ve sportovním světě.

„Líbila se mi ta atmosféra, ranní a odpolední zumba. Dále také různé aktivity, co byly připraveny pro děti. Asi není nic, co se mi nelíbilo. Povedlo se mi překonat hranice pěti osobních rekordů. Nemůžu ani říct, co se mi nepovedlo, jsem se vším tak nějak spokojená.“

Tereza Hojsáková


 


4. třída

Proč je v jídelníčku dýňová polévka? Protože jsme sklidili první část úrody ze školní zahrádky. A společně s paní ředitelkou jsme ji, spolu s krátkou básničkou, dnes předali kuchařkám v kuchyni. Tím jsme ukončili náš projekt "Od semínek k plodům".

 

 


Kamarádi prvňáčků

Druhý školní den se deváťáci vydali na prohlídku školy se svým prvňáčkem. Pak společně slavnostně obědvali ve školní jídelně.

 

  


SEZNAM SEŠITŮ PRO ŠKOLNÍ ROK 2019/2020

6. třída  7. třída 8. třída  9. třída
Vko  1 x 444 M - 560, 460 Pp – 540 D - 444
Čj 3 x 444, 1 x 544 Pp - 520 Psem – 624 Ch - 540 
VKZ  1 x 444 Fy - 520 Fy – 540 Cj - 444, 544, 440
Aj  1 x 444, 1 x 544 ČJ - 3x 444, 1x 544 Ch – 540 Pp - 540
Fy 1 x 465 AJ - 2x 544 Z – 464 M - 560, 460
D 1 x 444 Z - 464 M – 560 + 460 Aj - 444, 524
Př 1 x 420 NJ - 544 Čj – 3x 444 + 544 + 440 Nj - 544
Amb. nácvik Čj  1 x 544 D - 444 D – 444 Vko - 444
Inf - pokračování z min.roku VKZ - 444 Aj – 444 + 544 Fy - 465
Ma 1 x 524, 1 x 460, 1 x 444, 1 x 544 HV - notový sešit Dom – 524 Z - 464
Ze  1 x 464 VKO - 444 Vko – 444 Vkz - 444
HV 1 x 520, 1 x notový sešit 16 listů Psem - 624 Vkz – 444 Dom - 524
  ANČJ - 424 Nj – 544 Cj AN - 424
  Dom - 524   Ps přs - 624
  JAK - 544    

5. třída 4. třída 3. třída 2. třída
AN    1 x 544, 1 x 523
8 x  č.523
523 - 4 ks schůzka 4. 9. 2019 od 16,00
Inf, Čj, Ma  3 x 524 1 x   č.540 420 - 3 ks  
Vl    2x 420  2 x  č.420 + podložky 644 - 1 ks  
Př. 1 x 440 1 x č. 5110    
  notový sešit - z loňského roku
 
notový sešit (možno pokračovat se sešitem z druhé třídy)  Hledáme do svého týmu kolegy: 

Učitelka MŠ

Asistent pedagoga

Pracovnice do školní družiny

(Nástup srpen - září 2019)


Vysvědčení z perníku obdržela paní učitelka Mgr. Martina Čapková od Markéty Vágaiové, s radostí oznamuje, že má samé jedničky.Slavnostní vyřazení deváťáků na MÚ RožďaloviceDne 10. června navštívili naši druháci ekocentrum Huslík v Poděbradech, kde se dozvěděli různé zajímavosti o včelách.


Více fotografií naleznete zde.

Od 17.6. do 21.6. se zúčastnili žáci druhé třídy školy v přírodě. Místem jejich pobytu byl penzion Zrcadlová koza nedaleko Turnova. Týden na Švpř. byl pestrý. Nejen, že si naši druháci vyzkoušeli jízdu na koloběžkách, ale také se projeli vláčkem, vydali se k zřícenině hradu Rotštejn, zahráli si stopovanou a dokonce si vyrobili každý "vlastní pizzu". Moc se jim tam líbilo. 


Více fotografií naleznete zde.


První pomoc - ŠDVíce fotografií naleznete zde.


Etiketa a společenské chování - ŠD


Více fotografií naleznete zde.


Objevná cesta - 9. třída

Náročné výstupy na vrchol jsme si vyzkoušeli na vlastní kůži na lezecké stěně v Nymburce.


Více fotografií naleznete zde.


Výhra za sběr papíru - laser game Praha

Odměnu za nejvíce nasbíraného papíru si žáci 9. třídy užili v úterý 18. června. Zařádili si na pozici bojovníků v týmech i každý sám za sebe. Skvělá práce - skvělá odměna!


Více fotografií naleznete zde.


Objevné cesty 1. třída pondělí šipkovaná


Více fotografií naleznete zde.

Objevné cesty 1. třída úterý Poděbrady, Záchranná stanice Huslík


Více fotografií naleznete zde.

Objevné cesty 1. třída středa Nymburk Muzeum Železnice


Více fotografií naleznete zde.


Týden objevných cest - 6. třída

Poděbrady

Více fotografií naleznete zde.

Jičín


Více fotografií naleznete zde.

Kutná hora


Více fotografií naleznete zde.

Technické muzeum Praha


Více fotografií naleznete zde.


Týden objevných cest třeťáků

Pondělí 17. 6. 2019 

Třeťáci pro své spolužáky z první třídy naplánovali trasu šipkované, která je dovedla ze školy až na Hasinu. Cestou museli splnit řadu úkolů. A než za námi prvňáčkové dorazili, stihli jsme si opéci špekáčky, zahrát kuželky nebo zkusit kulečník. A společně jsme se pak všichni vrátili do Rožďalovic.

 

  

Úterý 18. 6. 2019

Na úterý jsme měli naplánovanou nejnáročnější cestu. Z Rožďalovic jsme vyrazili vlakem, společně s 1 .třídou, do Poděbrad, poté jsme lodí přejeli Na soutok, odkud už nebylo daleko do Ekologického centra a Záchranné stanice Huslík. Zde byl pro nás připraven Výukový program, včetně ukázek zvířat. Následně jsme pěšky došli do Libice nad Cidlinou, kde jsme se odměnili zmrzlinou. A vlakem se pozdě odpoledne vrátili, sice unavení, ale spokojení, zpět domů.


Více fotografií naleznete zde.

Středa 19. 6. 2019

Dnes třeťáci vyměnili prvňáčky za starší kamarády a společně se čtvrtou třídou jsme se vydali hledat klokoč. Co to je? Klokočí je u nás velmi populární i díky Suchého písničce: Po babičce klokočí ... Víme však všichni, o co vlastně jde? Stručně řečeno: Klokočí jsou semena keře klokoče zpeřeného. Naše cesta nás dovedla do Křince na vrch Chotuc, kde jsme si prošli naučnou stezku, seznámili se s pověstí o Chotuci a našli i keře klokoče a seznámili se, k čemu klokočí sloužilo.


Více fotografií naleznete zde.

Čtvrtek 20. 6. 2019

Ve čtvrtek třeťáci společně s 1. a 4. třídou vyrazili vlakem do Jičína. Rumcajse jsme tentokrát vynechali a navštívili jsme Regionální muzeum a galerii, kde jsme si prohlédli výstavu Malé krámky pro panenky a navštívili interaktivní výstavu Orbis pictus play, kde jsme si všichni pohráli a úžasně se pobavili. A samozřejmě nechyběla zmrzlina na osvěžení.


Více fotografií naleznete zde

Poslední den týdne objevných cest třeťáků 21. 6. 2019

V pátek jsme se spolu se 4. a  5. třídou a  také některými žáky z 8. a 9. třídy vydali k Holským rybníkům. Užili jsme si krásnou vycházku, starší spolužáci pro nás uspořádali vědomostní soutěž a po vydatné svačině jsme se přes cukrárnu vrátili zpět do školy.


Více fotografií naleznete zde.


Exkurze do Národního divadla


Více fotografií naleznete zde.


Čtvrtek ve třetí třídě

Integrovaná  výuka - jedná se o společnou práci dětí -  buď samostatně, ve dvojicích nebo malých skupinkách. Děti si osvojují a procvičují učivo českého jazyka, matematiky, prvouky, ale také si osvojují dovednosti pracovních činností. 


Více fotografií naleznete zde.


Rozloučení s kroužkem Hejbánky

Dnes 13. června jsme se vesele rozloučili, proskočili obručemi a popřáli si krásné prázdniny. 
Tak zase v září!!!Projekt - vztahy se seniory

Ve středu 12. června proběhl v osmé třídě projekt zaměřený na vztahy a stravování seniorů. Konkrétní příklady z praxe nám uváděla vedoucí pracovnice Domova Rožďalovice paní Martina Vlčková. V přímém kontaktu se seniory si žáci osvojili komunikaci se seniorem a získali zkušenosti s péčí o klienty domova.

  Focus on vocabulary and basic phrases. Zaměření na slovíčka a fráze. Splendid! We did it=) 
Skvělé! Zvládli jsme to=) 


Více fotografií naleznete zde.


Saying Hello - základní fráze =) 
Well done, my students =) Krásná práce, moji studenti =) 
angličtina 1. třída 

 


Toyshop - it´s a paradise! Hračkářství - to je ráj! (anglický kroužek) 


Více fotografií naleznete zde


Our fruit & veg shopping fever - naše ovocno & zeleninová nákupní horečka (anglický kroužek)

 

 


Ztracené děti

27. května 2019 nás navštívily pracovnice nadace Ztracené děti a velmi poutavou formou seznámily žáky třetí a čtvrté třídy s možným nebezpečím ze strany cizích osob, jak se zachovat v krizových situacích a získané informace si děti ověřily formou komiksového textu.

Mgr. Bc. Dagmar Fišlová

Ing. Vlasta Tuláčková

 


Dopravní hřiště

3. června se naše čtvrtá třída na dopravní hřišti v Nymburce seznamovala s pravidly silničního provozu a hned si jejich užití děti prakticky vyzkoušely. Krásné počasí a dobrá nálada byly pro nás tou nejlepší odměnou.

Mgr. Bc. Dagmar Fišlová

Více fotografií naleznete zde.


Fotbalový turnaj

6. června 2019 jsme se zúčastnili fotbalového turnaje základních škol v Křinci. Sice jsme nevyhráli, ale nádherné počasí a dobrá nálada nás neopustili. Dobré vykročení do dalších ročníků, neboť máme perspektivní mladý tým. Velký dík za nasazení všem hráčům z páté až deváté třídy a neposlední řadě i J. Benešovi jako trenérovi.

 
Mgr. RNDr. Petr Černohorský

Více fotografií naleznete zde.

Dětský den s hasiči se vydařil

První červnový den nabídl našim dětem krásné počasí a hasiči připravili ve spolupráci se školou pestrý program – soutěže na stanovištích, jízdu na poníkovi, skoky do plachty, sokolníka s dravci, ukázku zásahu mladých hasičů i tradiční pěnu na závěr. 


Více fotografií naleznete zde.


Sobota 25. května - Zlatý list

Naši účast v krajském kole soutěže Zlatý list poznamenala absence několika účastníků, kteří se zasloužili o postup z okresního kola. Vybraní náhradníci už bohužel nestačili jejich místa plnohodnotně zaujmout, a tak ve výborně připravené soutěži na Čeřovce v Jičíně obsadila naše družstva jen dvakrát sedmé místo. Navíc tři soutěžící ve stejný den absolvovali ještě další soutěž, na kterou se celoročně připravují v mysliveckém kroužku – Zlatou srnčí trofej. Tam si vedli o poznání lépe – Barbora Nováková (4. třída) skončila těsně pod stupni vítězů, Štěpán Hron (5. třída) a Patrik Buryan (9. třída) zvítězili a vybojovali si tak postup do národního kola.


Více fotografií naleznete zde.


Úspěšný Odznak všestrannosti olympijských vítězů (OVOV)

V pátek 31. května pokračovala tři děvčata v reprezentaci naší školy v krajském kole OVOV v Čáslavi. Ve velké konkurenci závodila v disciplínách - skok daleký, hod míčkem, běh 60 m, shyby, leh-sedy a driblink/běh 1000 m. A všechny naše závodnice vystoupily na stupně vítězů! Katsiaryna Udanovskaya a Eliška Burdová skončily na 3. místě a Tereza Hojsáková zvítězila a zajistila si tak postup na republikové finále do Brna.
Všem třem gratulujeme a přejeme spoustu dalších sportovních úspěchů!

  


 V pátek 31. 5. jsme ve třetí třídě slavili Den dětí.


Více fotografií naleznete zde.

Prvouka ve třetí třídě - Lidské tělo a jeho stavba

 


Prvňáci v rámci projektu Zvířata na farmě využili pozvání paní Pletkové a navštívili rodinnou farmu. Poslechli si, co obnáší chovat domácí zvířata, zejména koně. Povozili se na Hagardovi, poníkovi patřícímu jejich spolužačce Terezce. Viděli, jak a kde se o zvířata starat.
Děkujeme za pozvání. Bylo to velice hezké.

  

 


Zahradní klobouková slavnost


Více fotografií naleznete zde.


Výuka s trenérem pro MŠ - Berušky, Myšky, ZŠ - 2. a 3. třída

V minulém týdnu se uskutečnila výuka s již známým trenérem panem Romanem Myškou.
Tentokrát byla hodina na venkovním hřišti, kde děti rozvíjely rychlost, obratnost, sílu a užily si radost z pohybu
v neomezeném prostoru.


Více fotografií naleznete zde.


Projekt ve škole ŠD - rybářství


Více fotografií naleznete zde.


Žáci 2. třídy zvítězili v soutěži "O nejhezčí třídu", která proběhla při Kloboukové zahradní slavnosti. Odměnou jim byl krásně nazdobený dort ve tvaru klobouku.

 


V rámci prevence a výchovy v oblasti požární ochrany navštívili žáci 2. třídy během měsíce května SDH v Rožďalovicích.

  

  


Prezentace absolventských prací

Dne 14. května 2019 žáci 9. ročníku prezentovali své absolventské práce.

Den se nesl v duchu "malé maturity". Absolventi byli hodnoceni z písemného zpracování své práce a z ústní prezentace. Všichni žáci uspěli.Začátkem května zorganizoval žákovský parlament sběr pomerančové a citronové kůry. Podařilo se nám nasbírat 54 kg pomerančové a 1,5 kg citronové kůry.

 Ve středu 15. května 2019  se žákovský parlament zapojil do prodeje kytiček pro Ligu proti rakovině, tentokrát zaměřené na rakovinu plic. Na prodej bylo 150 kusů kytiček, které se i díky Vám podařilo prodat.

Všem děkujeme.

 

Angličtinka v MŠ

Poem (básnička): Žába je frog, udělala skok, jump, jump, jump, little frog, udělala velký skok.


Více fotografií naleznete zde.


Kroužek angličtiny

Fruit or vegetables? That´s our question for you=) 
Ovoce nebo zelenina? To je naše otázka pro Vás=)


Více fotografií naleznete zde.


Angličtinka v MŠ

We love miscellaneous funny games: Hunting family members and colours. Let´s play with us=) 
Milujeme zábavné hry: Lovíme členy rodiny a hledáme barvy. Pojďte si hrát s námi=)


Více fotografií naleznete zde.


Angličtina v 1. třídě

Our Magic ABC Envelope=) 
Naše kouzelná ABC obálka=) 


Více fotografií naleznete zde.


Odznak všestrannosti olympijských vítězů

V pátek 3. května vycestovalo (za velmi chladného počasí) devět závodníků na okresní kolo Odznaku všestrannosti do Poděbrad. Během celého dopoledne se závodilo v pěti disciplínách (trojskok, medicinbal, švihadlo, kliky, driblink/1000 m) ve venkovních prostorách ZŠ T. G. Masaryka. I přesto, že děti byly promrzlé na kost, tak dokázaly vybojovat tři medaile - Katsiaryna Udanovskaya (1. místo), Tereza Hojsáková (1. místo) a Eliška Burdová (2. místo). Těsně pod stupni vítězů se umístili na 4. a 5. místě sourozenci Matěj a Tomáš Čížkovští. Obrovská pochvala patří samozřejmě všem zúčastněným - většina byla na závodech poprvé, a přesto se s konkurencí i stresem vyrovnali velmi slušně. Doufejme, že jejich zájem zlepšovat se potrvá i nadále.

  

 


Semiramis v 6. tříděVíce fotografií naleznete zde


Projekt sýry do škol

V rámci projektu přišlo do školy několik bedýnek, které obsahovaly různé druhy tvrdých sýrů. Žáci si vyhodnotili nutriční složení sýrů, pracovali s možností, jak sýry připravit v teplé i studené kuchyni, pohráli si při způsobu podávání sýrů - obrázkové  "vykrajovačky". No a v neposlední řadě si sýry ochutnali a vychutnali :)

 Více fotografií naleznete zde.


Více než devět tun…

… přesně 9 274 kg papíru a 206 kg víček od PET lahví – odevzdali žáci (a jejich rodiče) při jarním sběru. Podařilo se tak překonat loňský rekord a jak je vidět na fotografii, tentokrát jeden kontejner nestačil. Soutěž tříd vyhrála 9. třída, která se může těšit na zatím tajnou odměnu.

 


8. tř. - Girls Day v Mladé BoleslaviKeramické tvoření na Velikonoce - 6. třída

 
Více fotografií naleznete zde.


V pondělí 29. 4. 2019 se žáci naší školy zúčastnili akce Zlatý list v Dětenicích.
Nejmladší žáci se umístili na 3. místě, mladší žáci na 1. místě a starší žáci na 2. místě.
Mladší žáci a starší žáci postupují do dalšího kola.

K tomuto krásnému umístění všem moc gratulujeme a přejeme hodně štěstí do dalšího kola. 

D. Víšková

 

Skanzen Kouřim - druhý stupeň

Dne 23. 4. 2019 se celý druhý stupeň vydal na výlet do skanzenu v Kouřimi. Zde děti dostaly ve skupinkách pracovní list, který musely vyplnit a poté i odprezentovat dalším skupinkám. Poté následovala exkurze po zámeckém parku v Lysé nad Labem. 


Více fotografií naleznete zde.


Mistryně světa z Rožďalovic

Vynikajícího úspěchu dosáhla Adéla Kapalová. Stala se mistryní světa v Pole Art (pole art s uměleckým zaměřením), které se konalo v Rusku. Všichni žáci a zaměstnanci školy Adéle moc gratulují a těší se na její příchod do školy.

 
Více fotografií naleznete zde.


Dne 22.4. se slaví Den Země, proto naše škola vyrazila na úklid našeho městečka.

 Více fotografií naleznete zde.


V týdnu před Velikonocemi uspořádal žákovský parlament Barevné dny, kdy měly děti přijít do školy dle určených barev. Do akce se zapojila většina dětí naší školy.

 Více fotografií naleznete zde.


"Červený den" čtvrté třídy.. :-)

Mgr. Bc. Dagmar Fišlová


Více fotografií naleznete zde.


Žáci deváté třídy pro své kamarády udělali desky na jejich výtvarné "zázraky", aby si je mohli uchovat.

Mgr. Bc. Dagmar Fišlová


Více fotografií naleznete zde.


Výuka v terénu

Prvňáci se vydali přes Židák na Bučický mlýn. Cestou poznávali místní květenu, stromy, poslouchali zpěv ptactva a zlepšovali si výkonnost ve fyzických disciplínách. Své poznatky a znalosti zúročili v práci ve skupinkách, kdy vyplňovali pracovní listy. 


Více fotografií naleznete zde.


Kačina

Dne 16. 4. 2019 žáci 3., 4. a 5. třídy navštívili zámek Kačina, kde se seznámili s exotickými rostlinami ve třech sklenících, spolu se zasvěceným výkladem. Potom jsme se vrátili do minulosti mlynářství a pak na vlastní kůži vyzkoušeli pečení rohlíků a housek... povedly se nám výborně !!!!

Mgr. RNDr. Petr Černohorský
Mgr. Bc. Dagmar Fišlová
Ing. Vlasta Tuláčková


Více fotografií naleznete zde.


Velikonoční projekt

 
Více fotografií naleznete zde.


Barevné dny

 
Více fotografií naleznete zde.


Zápis do 1. třídy

 
Více fotografií naleznete zde.


Exkurze do skanzenu Kouřim (1. a 2. třída)

 
Více fotografií naleznete zde.


SEZNAM ŽÁKŮM PŘIJATÝCH DO 1. TŘÍDY S NÁSTUPEM 1. 9. 2019

Viz záložka "Zápis žáků do 1. třídy"


Prvňáčci si vyrobili vlastní originální prostírání, připravili slavnostní tabuli a hodovali. Jídlo na přání jim podle všeho chutnalo. Zazpívali si a připili dětským šampaňským. Poděkování šikovným paním kuchařkám.

 

 


V rámci projektu “Skanzen - Velikonoce” děti z 1. třídy navštívily Muzeum lidových staveb v Kouřimi. Návštěvě předcházela příprava ve škole, kde se seznamovaly i s velikonočními tradicemi a prožíváním Velikonoc dnes a dříve. Následně vytvoříme model skanzenu i s tam pořízenými fotografiemi. Děti v rámci prohlídky absolvovaly výtvarnou dílnu, v níž zkoušely ozdobit papírovou kraslici voskovou technikou. 

 Komentář Grassroots OFS Nymburk

Na pozvání paní ředitelky jsem v rámci projektu Škola v pohybu přijel mezi žáky zdejší ZŠ a MŠ. Celkem 8 hodin (2x dopoledne - 7. 3. a 2. 4. 2019) bylo rozděleno mezi 1. až 5. třídu ZŠ a také mezi 3 třídy MŠ. Neuvěřitelných 8 hodin radosti ze sportování. Musím pochválit nejen všechny děti, ale zejména paní učitelky za perfektní přístup a zájem o všeobecnou pohybovou aktivitu dětí. Většina se cvičení aktivně účastnila. Již jsme se dohodli na další spolupráci na venkovním hřišti. 


Velikonoce se blíží - 3. třída je připravená.

 
Více fotografií naleznete zde.


Objevná cesta 3. třídy

Od semínka k plodům. Snad se jich na podzim dočkáme. 

 Více fotografií naleznete zde.

Jaro přišlo i do třetí třídy

Vykvetly nám tulipány, vytvořené netradiční metodou papírové batiky.

 Více fotografií naleznete zde.

Židovské brambory

Na školní zahradě se už plní záhonky vysázenou cibulí, cuketou, atp. Dnes chlapci zasadili židovské brambory - topinabury. A co je to? Krásné ...žluté...slunečnice:)))

 

Japonská kuchyně v 9. třídě

V rámci předmětu výchova ke zdraví si několik žákyň přineslo potraviny na výrobu suši. S tímto typickým jídlem pro Japonsko seznámily ostatní žáky a předvedly nám postup výroby této speciality.

 Více fotografií naleznete zde.

Předškoláci ve druhé třídě

V úterý 9.4. navštívili předškoláci v rámci akce Mateřinko, pojďte k nám druhou třídu. Celé setkání bylo zaměřeno na blížící se svátky jara. Akce se zdařila a všem se líbila.

 Více fotografií naleznete zde.


Taneční kroužek v rytmu disco dance

V druhém pololetí nacvičují děti novou taneční sestavu, se kterou vystoupí na Zahradní slavnosti ZŠ.

 Více fotografií zde.