Search

Gumičkování v ŠD III

Školní družinu III ovládly gumičky. Holky i kluci se vrhli na výrobu náramků, prstýnků i přívěsků z gumiček. Část výrobků bude možno zakoupit na "Kloboukové slavnosti" a některé si děti odnesly na ruce domů.

Pavla Šimůnková
ŠD III
Zveřejněno: 1. 4. 2022


Barvy kolem nás - modrá

V celoročním projektu školní družiny byl měsíc březen věnován modré. Tato barva je typická pro vodu, proto jsme s dětmi vytvořili kolektivní obraz s názvem "Moře".
K napodobení mořského světa jsme využili různé materiály a výtvarné techniky. Dětem se toto téma moc líbilo

Ilona Sedláčková
Zveřejněno: 1. 4. 2022

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Měsíc knihy ve školní družině

Březen je měsícem knihy. Ve středu 30. 3. jsme si ve školní družině o knížkách povídali. Některé děti si přinesly svou oblíbenou z domova a vyprávěly o ní svým kamarádům. Ukázali jsme si různé tipy knížek s různou tématikou. Nakonec si každý vybral a prohlížel to, co ho zajímalo.

Irena Švábenská
Zveřejněno: 1. 4. 2022Jedem do Afriky…

V zeměpise sedmáci dokončili Afriku a svoje získané znalosti spojili s tím, co znají z dějepisu a přírodopisu. V rámci výtvarné výchovy pak vznikla krásná umělecká díla. Teď už jedeme do Asie…

Jiří Rejsek
Zveřejněno: 30. 3. 2022


Pekly i učitelky

Jarní sobota na Hasině patřila bábovkám a samozřejmě hlavně hospodyňkám, které se pečení věnují. V pestrém poli 25 bábovek se neztratily ani výtvory z naší školy. Bábovka paní učitelky Čapkové chutnala skvěle, ale podle laické poroty si ještě lépe vedla pí učitelka Tuláčková, která obsadila 2. místo!

Jiří Rejsek
Zveřejněno: 30. 3. 2022


Intervence 6., 7., 8. třída

I zde se najde prostor na hru. Místo obvyklé anglické rozcvičky si hrajeme s anglickým kvartetem - Happy Families Card Game - READING RIGHT (a, e, i, o, u, ch, ph, sh, th). Čtení i spelování v angličtině si osvojíme jedna dvě =).
Díky za hravý přístup k výuce, milí žáci =)

Mgr. Michaela Walter
Zveřejněno: 30. 3. 2022


Hudební výchova v deváté třídě

V březnu jsme si užili prezentaci a poslech Adamovy oblíbené kapely GREEN DAY. Vizuální stránka prezentace, výběr skladeb i celkový projev - to vše jsme kriticky hodnotili samými superlativy, tedy SUPER, PERFEKTNÍ.
Na jedné z fotografií jsou =): Adam Volek - autor prezentace; Štěpán Taneček - kritik prezentujícího; Václav Rychtařík - technická podpora prezentace.
Díky, Adame!

Mgr. Michaela Walter
Zveřejněno: 30. 3. 2022


Tablety ve výuce třeťáků

Příjemným zpestřením výuky bylo pro žáky třetí třídy použití tabletů. Při hodině matematiky a informatiky na nich zdařile řešili matematické i informatické úlohy. Nenásilnou formou tak rozvíjeli své logické myšlení a informační gramotnost.

Mgr. Marcela Sasková a třeťáci
Zveřejněno: 28. 3. 2022


Zdobení kraslic 3. A

Ve čtvrtek 24. března se žáci třetí třídy zúčastnili výtvarné dílny, při které se naučili zdobit vejce barevným voskem. Akce se dětem moc líbila a nazdobené kraslice byly opravdu zdařilé.

Mgr. Marcela Sasková a třeťáci
Zveřejněno: 28. 3. 2022Vítání Jara ve školní družině

Tuto středu jsme ve školní družině přivítali jaro. Povídali jsme si hlavně o jarních kytičkách. Děti se je naučily poznávat podle obrázků formou pexesa a rýmovaných hádanek. Protože i počasí nám přálo, tak jsme si malování užili venku. Naše hádanky si můžete také vyzkoušet a to u školní zahrady.

Ilona Sedláčková
Zveřejněno: 25. 3. 2022

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Ovocný salát ve školní družině

Dětem se minulé vaření líbilo, tak jsme si naplánovali další. Tentokrát ovocný salát z těchto surovin - mango, hruška, jablko a kiwi. Děti vše pečlivě nakrájely a smíchaly. Pak už jsme jen hodovali.

Irena Švábenská
Zveřejněno: 25. 3. 2022

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Dětská scéna 2022 – okresní kolo recitační soutěže

Ve středu 23. 3. 2022 odjela skupina osmi nejlepších recitátorů školního kola do ZŠ Komenského v Nymburce. V příjemném prostředí auditoria se uskutečnilo okresní kolo soutěžní přehlídky dětských sólových recitátorů – Dětská scéna 2022. Naše výprava se v konkurenci základních škol a víceletých gymnázií neztratila. Soutěž probíhala ve čtyřech kategoriích a naši účastníci dosáhli na pódiové umístění dokonce ve dvou z nich. Ve II. kategorii obsadil 3. místo Jiří Pleskot ze 4.  třídy. V I. kategorii byla ještě úspěšnější Isabela Blažková ze 2. třídy, která vybojovala postup do krajského kola v Kolíně, kde bude naši školu reprezentovat 27. dubna 2022. Všem účastníkům děkujeme za přípravu a gratulujeme k úspěchu!

Petra Simůnková
Zveřejněno: 25. 3. 2022


Fyzika a vlnění

Nejvíce učitele uspokojí, když žáci sami bádají a snaží se problém prakticky uchopit. Třeba vlnění a kmitavý pohyb ve fyzice. V 8.A O. Sládek předvedl brilantně uchopení fyzikálního jevu a jeho převedení na pochopitelnou a naprosto jasnou demonstraci. A hlavně velice zábavnou. Učebnou zněli tóny hudby a káva i voda na reproduktoru tančila!
A tak to má být. Asi nemůže být nic lepšího, než, že žák za pedagogem přijde a řekne: „Já jsem něco vyzkoušel, mohl bych to předvést ostatním?“

Mgr. RNDr. Petr Černohorský
Zveřejněno: 24. 3. 2022Dějepisná olympiáda

Říká se, že historie je matka věd. Ano, z historie se stále učíme a hledáme v ní inspiraci. Pro letošní rok bylo pro dějepisnou olympiádu vybráno téma Česká šlechta do roku 1648.
Téma, které opravdu není jednoduché a jen ten, kdo má pro historii slabost se v tomto tématu dokáže orientovat. Žáci (a tady to byli opravdu jen kluci) se s tím vypořádali se ctí. Přes znalost postavení šlechty ve středověké společnosti, heraldiku až po prezentaci vybraného šlechtického rodu.
Opravdu přehled, který prokázali, byl obdivuhodný. Nakonec nejlepší byl Z.Horák před V.Kubínem (oba z 8.A) a A.Volkem z 9.A. Myslím, že nás na okresním kole v DDM v Nymburce budou dobře reprezentovat. Palec nahoru!

Mgr. RNDr. Petr Černohorský
Zveřejněno: 24. 3. 2022Ponožkový den

Dne 21. března podpořili žáci 2.A akci s názvem Ponožkový den. Tento den si totiž připomínáme Mezinárodní den Downova syndromu a lidé si na podporu postižených tímto hendikepem oblékají každou ponožku jinou.

Ing. Vlasta Tuláčková a druháci
Zveřejněno: 21. 3. 2022