Search

Baroko, sochy a Rožďalovice - 8.třída

Den po Mikuláši jsme se za mrazivého rána sešli před kostelem sv. Havla v Rožďalovicích. Pan farář L. Hrabánek nám vyprávěl o historii a stavbě tohoto kostela. Sice uvnitř bylo také chladno, ale o 8°C tepleji než venku. A také jsme se dozvěděli mnoho věcí o Adventu.
Zaměřili jsme si rozměry kostela. Baroko je naším dějepisným tématem a proto jsme si prohlédli barokní sochy naproti zámku, v Zámostí a Mariánský sloup na náměstí a seznámili se s jejich historií.
V obřadní síni Obecního úřadu jsme z krabiček, papíru na základě našich fotografií a měření vyrobili model kostela. Snad největším uznáním bylo, když jsme ho nesli do školy, že jsme před Domovem Rožďalovice zaslechli : " Jé, paní podívejte, děti postavili rozďalovický kostel!"
Veliké poděkování patří i panu starostovi Petru Kapalovi za poskytnutí obřadní síně a malého občerstvení v tomto chladném dnu.

Mgr.RNDr. Petr Černohorský
Martina Malá
Katka Brabcová
8.A
Zveřejněno: 7. 12. 2021


>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<