Search

Mikulášská nadílka

V pondělí 5.12. navštívili mateřskou školu čerti v čele s andílky a Mikulášem. Děti zazpívaly písničku a slíbily Mikuláši, že budou hodné a nejen to. Svůj slib potvrdily podáním ruky, ať už Mikuláši, či čertovi.
Učitelka Veronika Kočová


Třída Žabičky

Čas plyne jak voda a my jsme poznávali jeho podoby - den, noc, týden, měsíce, rok. Vyráběli jsme hodiny, hodinky, a malovali. Nezapomněli jsme ani na adventní kalendář. Vše se nám moc povedlo. ( 21.11. - 25.11. 2022)
Třídní učitelka Ilona Brzobohatá


Třída Motýlci - Šály a čepice

Děti ve třídě Motýlci si v týdnu od 21.11.-25.11.2022 povídaly o zimním oblečení. "pletly" svetr, malovaly inkoustem a pomocí zmizíku vykouzlily krásné vzory na svetrech, rukavicích a čepicích. Udělaly si módní přehlídku a hrály si na obchod. 
Třídní učitelka Monika Szentesi


Třída Šnečci

S dětmi ze třídy Šnečci jsme společně ozdobili stromeček v Galerii Melantrich, a zúčastnili se tak soutěže "Ozdob si svůj vánoční stromeček". Vyrobili jsme si ozdoby ve tvaru sněhuláků. (15.11.2022)
Třídní učitelka Veronika Kočová


Třída Motýlci

Děti ze třídy Motýlci se zapojily do soutěže o nejhezčí stromeček. Stromeček 15.11.2022 v Melantrichu ozdobily samými andělíčky, které tvořily ve školce, ale i doma s rodiči a prarodiči, kterým za to moc děkujeme. 
Třídní učitelka Monika SzentesiBěh v Kopidlně

Naše školka se 9.11.2022 zúčastnila běhu v Kopidlně. Všechny děti si vedly výborně. 
Učitelka Monika SzentesiTřída Motýlci

Není drak jako drak zjistily děti ze třídy Motýlci, když si povídaly o dracích z pohádek. (7.11-16.11.2022)
Třídní učitelka Monika Szentesi


Třída Šnečci - O veliké řepě

Pohádku "O veliké řepě" si děti ze třídy Šnečků namalovaly i zahrály. Řepu společnými silami vytáhly.
Třídní učitelka Veronika Kočová


Divadelní představení v Nymburce

Školka vyjela do Nymburka na hudební představení Honzy Krejčíka, kde si děti zazpívaly, a hodně se nasmály. Představení bylo nejen veselé, ale i poučné. 
Učitelka Monika Szentesi


Třída Motýlci

Děti ze třídy Motýlci tvoří z keramiky "listové mističky"
Třídní učitelka Monika Szentesi


Třída Rybičky

Na téma TIK TAK, JAK PLYNE ČAS jsme společně s dětmi malovali a modelovali den a noc, vyráběli ze dřeva hodiny, přiřazovali barevné kamínky do předkresleného tvaru a plno jiných aktivit spojených s časem. (21.-22.11.2022)
Třídní učitelka Lenka Pecková


Třída Žabičky

Podzim s sebou přináší i nevlídné počasí, jako jsou mraky, vítr a déšť, o kterých jsme si nejen povídali. Dělali jsme pokusy a vyráběli  mraky, dešťové kapky, deštníčky, kaluže, vítr. ( 7. 11. - 11.11. 2022)
Třídní učitelka Ilona Brzobohatá


Třída Rybičky

Děti s radostí krájely jablka a mandarinky, připravily tak zdravé pohoštění  pro své kamarády. V pátek jsme na naší zahradě Mravenčí ukolébavkou uspali broučky, které jsme si v průběhu týdne vyráběli. (31.10.-4.11. 2022)
Třídní učitelka Lenka Pecková


Třída Rybičky

V novém týdnu jsme si povídali o ovoci a zelenině. Děti si s kamarády vzájemně v centru aktivit dramatika zahrály na kosmetický salón, kde si vyzkoušely obklady z jablek a okurek. Největší radost jim však udělala samostatně vytvořená překážková dráha, kterou zdolaly bosou nohou. (24.-27.10. 2022)
Asistentka pedagoga Radka Huňatová


Třída Rybičky - Barvy a tvary kolem nás

Prostřednictvím her a výtvarných činností jsme s dětmi trénovali barvy a seznámili se ze základními geometrickými tvary. (17.10. - 21.10.2022)
Třídní učitelka Vladislava Buryanová

 


Tvoření s rodiči - Dýňování v MŠ

Jménem kolektivu MŠ děkuji dětem i rodičům za velmi příjemné odpoledne, které jsme si všichni užili. Vzniklo spousta krásných dekorací, které zdobí naší mateřskou školu. Děkujeme maminkám a dětem z Klubu maminek Rožďalovice, které nám vyzdobily vstup do mateřské školy a tím tak celý zážitek z tvoření prohloubily.
Veronika Kočová 


Třída Rybičky

Po úžasné pondělní vycházce do lesa Kálku jsme ve třídě tvořili z přírodnin, malovali, modelovali, vyráběli sovičky ze dřeva a spoustu dalších aktivit. (10.10. -14.10. 2022)
Třídní učitelka Lenka Pecková Předškoláci

Mateřinko, pojďte k nám - předškoláci ve středu 13.10.navštívili 6. třídou ZŠ, kde společně tvořili panáčky Dubáčky.


Třída Motýlci

Na téma lesní zvířátka si třída Motýlků užila týden 10.10.-14.10.2022 s veverkou Čiperkou
Třídní učitelka Monika SzentesiTřída Žabičky 

Na les jsme nezapomněli ani ve školce. Vyráběli jsme ze šišek, v písku jsme vytvořili les, skládali obrázky z kaštanů, ježka z vlny a mnoho dalších aktivit. ( 11.10. - 14.10.2022 )
Třídní učitelka Ilona Brzobohatá 


Třída Žabičky 

Jednoho dne zvesela, vyšli jsme si do lesa. Poznávali jsme , jak voní les, šiška, houba mech. Která zvířátka v lese žijí. Nakonec jsme postavili zvířátkům domečky. ( 10.10.2022 )
Třídní učitelka Ilona Brzobohatá


Třída Rybičky - Na poli a na zahradě

S dětmi poznáváme svět, který nás obklopuje. Pomocí aktivit, které rozvíjí jejich dovednosti se děti naučily rozpoznávat plodiny, které rostou na poli a na zahradě. (3.10.-7.10.2022)
Třídní učitelka Vladislava Buryanová


Třída Rybičky

S dětmi jsme si společně povídali na téma Já a moje rodina. V centrech aktivit si všichni mohli zvolit činnost, která je nejvíce zaujala. Vzniklo nám spoustu krásných prací, při kterých jsme si užili spoustu zábavy a legrace. (26.-30.9. 2022)
Třídní učitelka Lenka Pecková


Třída Žabičky - Jsme jedna rodina

"Co ta očka vidí? Vidí, vidí lidi - tátu, mámu, holčičku, kluka, dědu, babičku." Malování rodiny, vyrábění domečku, skládání slov, hledání stínů, rámeček na fotografie a další aktivity. (26.9. - 30.9. 2022 )
Třídní učitelka Ilona BrzobohatáTřída Motýlci - Poznáváme zeleninu

Motýlci poznávají zeleninu ( 26.-30.9.), tiskají "mrkev pomocí mrkve, z krepového papíru hrášek, modelují, "sázejí mrkev do písku, krájí brambory na korále , zahráli jsme si pohádku "O veliké řepě", a hlavně jsme si užili ochutnávku zeleniny se zavázanýma očima a poznávali podle čichu a chuti. 
třídní učitelka Monika Szentesi


Loučení s létem, vítání podzimu

Loučení s létem a vítání podzimu - v pátek 23.9.2022 jsme se loučili s létem, zazpívali jsme si letní písničku a odevzdali kytičky a motýlky, poté jsme přivítali podzim podzimní písničkou a podzim nám rozdal lístečky, kaštany, oříšky, šípky atd.,  teď už víme, že podzim není jen blátě, ale hlavně o barvách a dozrávání spousty plodů.
Učitelka Monika Szentesi


Předškoláci - Stezka korunami stromů

Dne 12.9. 2022 jsme s předškoláky navštívili Stezku korunami stromů v Jánských Lázních. Počasí nám přálo a proto jsme si výlet užili. Na vrchol vyšli i ti zprvu méně odvážní. Odvezli jsme si spoustu nových informací a zážitků.
Učitelka Veronika Kočová


Třída Žabičky - Kamarád, kamarád, to je ten koho mám rád

V tomto týdnu jsme si povídali o kamarádech, společně jsme tvořili, kreslili a zpívali. ( 12.9. - 16.9. )
Třídní učitelka Ilona Brzobohatá


Třída Rybičky - Po stopách dinosaura

"Dobré ráno, dobrý den,
dneska všichni s úsměvem,
za dinosaurem Čendou jdem."

S dětmi jsme vyrazili lesní cestou k Bučickému mlýnu. Společně jsme nacházeli stopy a plnili úkoly, které nám na cestě zanechal nezbedný dinosaurus Čenda. Na konci stezky děti čekala příjemná odměna. (17.6.2022)
Učitelka Vladislava Buryanová


Třída Rybičky - Dopoledne plné jahod a zmrzliny

Děti si vyrobily domácí čokoládovou zmrzlinu. Stačilo jen pár ingrediencí, trochu zručnosti a zmrzlina byla na světě. Ta nejlepší byla s jahodami. (15.6.2022)
Učitelka Vladislava Buryanová


Třída Žabičky

V tomto týdnu jsme si připomněli svátek všech dětí, který jsme oslavili indiánským týdnem. Vyrobili jsme si čelenky, zasoutěžili si, v týpí se podepsali a nakonec na nás čekala sladká odměna. ( 30.5. - 3.6.)
Třídní učitelka Ilona Brzobohatá


Třída Motýlci

V týdnu od 6.6.-10.6.jsme si ve třídě Motýlci povídali o životě hmyzu aneb co se děje v trávě, děti malovaly plástve, vyráběly včelky, závodily v namotávání pavouka, malovaly broučky na kameny, tančily na písničku "mravenec jde trávou" , pozorovaly hmyz pod lupou a mnoho dalšího.
Třídní učitelka Monika Szentesi


Na procházce k Holským rybníkům

S dětmi jsme navštívili Holské rybníky, po celou dobu nás provázel místní rybář pan Nožička, který dětem pověděl a ukázal několik zajímavostí. Společně s dětmi jsme měli možnost blíže poznat prostředí se zachovalou a rozmanitou přírodou, místo které se nachází v jejich bydlišti. (8.6.2022)
Učitelka Vladislava Buryanová


Třída Rybičky - Království vody

"Řeka, voda, pramínek,
to je ale vzpomínek.
Bez vody já nechci žít,
k oceánu chci teď jít." (6.6. - 11.6.2022)
Učitelka Vladislava Buryanová


Třída Motýlci

V týdnu od 30.5.-3.6.2022 si děti ve třídě Motýlci hrály na Indiány, vyráběly čelenky, malovaly, počítaly a hlavně hodně zpívaly a tančily a ve čtvrtek 2.6.2022 si děti z celé školky užily "indiánskou stezku", kde házely tomahavkem na bizona, jezdili na "koni", a mnoho dalšího, odměnou pro ně byl nanuk a bublifuk.
Třídní učitelka Monika Szentesi


Třída Motýlci

V týdnu od 23.-27.5.2022 si děti ve třídě Motýlci povídaly o Vesmíru, co vše si představí , když se řekne vesmír? Děti měly velký přehled a toto téma je velmi bavilo.
Vytvářely vesmír z vybarvených a vystřižených planet, vyráběly si rakety, vymýšlely jak by mohl vypadat mimozemšťan a jak by mohl mluvit a mnoho dalšího :-)
Třídní učitelka Monika Szentesi

Třída Žabičky

Děti ze třídy "Žabičky" vyráběly berušky, motýlky a jejich vývoj, také pracovaly s Beeboty. ( 26. 5. - 27. 5. )
Třídní učitelka Ilona Brzobohatá


Třída Žabičky

V tomto týdnu jsme si povídali o létajícím hmyzu a broučcích, kteří žijí na paloučku. Hledali jsme brouky v mouce, skládali slova podle vzoru, vyráběli šnečky, plnili úkoly v pracovních listech (23.5. - 25. 5.)
Třídní učitelka Ilona Brzobohatá


Předškoláci - PRESCHOOL SWEET ENGLISH – Colourful activities (outdoor lesson)

PRESCHOOL SWEET ENGLISH – Colourful activities (outdoor lesson)
Our rhyme: "This is the button, small and round, if you drop it..."
Antonyms: laugh (usměvavý) x cry (plačtivý), slow (pomalý) x fast (rychlý), small (malý) x big (velký), shallow (mělký) x deep (hluboký).
It was a really beautiful lesson under the blue sky=) 
(Byla to opravdu krásná hodina pod modrým nebem) (18.5. 2022)
Učitelka Mgr. Michaela Walter


Po stopách Rumcajse

Dne 24.5. se vyjelo po stopách Rumcajse do Jičína. Jeli jsme vlakem, navštívili muzeum, kde jsme se dozvěděli kdo byl Václav Čtvrtek a jaké knížky napsal. V Infocentru jsme si vyzkoušeli jak vyleze Rumcajs na věž, jak vykukují vodníci nebo obr, viděli jsme Rumcajsovu jeskyni, atd., a hlavně jsme navštívili Rumcajsovu ševcovnu. Na závěr jsme se zastavili na hřišti s vodními hrátkami a opět vlakem zpět. Děti byly naprosto úžasné a všichni jsme si to užili.
Učitelka Monika Szentesi


Třída Žabičky

Nezapomněli jsme ani na zvířátka ze ZOO. vyrobili jsme si opičku, lvíčka, vybarvovali obrázky, tvořili z zvířátka z modelovací hmoty. ( 18. 5. - 20. 5. )
Třídní učitelka Ilona Brzobohatá


Třída Žabičky

V tomto týdnu jsme si povídali o domácích zvířátkách a jejich mláďátkách, kreslili jsme je, přiřazovali, vyráběli z papíru a stavěli pro zvířátka ohrádku. ( 16. 5. - 18. 5.)
Třídní učitelka Ilona Brzobohatá


Třída Rybičky - Na zahradě ZŠ

S dětmi jsme v rámci pobytu v tělocvičně tentokrát využili školní zahradu. Děti si zkusily skok do písku či trojskok z místa. Společně jsme si zacvičili několik jógových prvků na čerstvém vzduchu. (20.5.2022)
Učitelka Vladislava Buryanová


Třída Rybičky - Zvířátka v ZOO

S dětmi jsme si povídali o zvířátkách, která žijí v zoologické zahradě. Děti tak  získaly nové poznatky ze světa zvířat a rozvíjely své tvůrčí schopnosti. (16.5. - 20.5.)
Učitelka Vladislava Buryanová


Třída Rybičky - Den v ZOO Chleby

"Máme rádi zvířata, zvířata, zvířata, protože jsou chlupatá a mají hebkou srst."

I děti v naší školce mají rádi zvířata a proto jsme se společně rozhodli navštívit nedalekou Zoologickou zahradu. V rámci výukových programů si děti osvojily nové poznatky z říše zvířat. (19.5.2022)
Učitelka Vladislava Buryanová


Třída Motýlci - ZOO Chleby

Ve čtvrtek 19.5.2022 děti ze školky prožily krásné dopoledne v ZOO Chleby - prošly starou i novou část ZOO , mohly si sáhnout na želvu a hada Adélku, viděly jak chameleon chytí jazykem cvrčka, atd. jeden z největších zážitků bylo mládě medvěda ušatého.
Třídní učitelka Monika Szentesi


Třída Motýlci - Klobouková slavnost

Děti ze třídy Motýlci s vystoupením Večerníček od Karla Černocha. (14.5.2022)
Třídní učitelka Monika Szentesi


Třída Motýlci - Týden s vodou

Proč je voda důležitá? kde všude ji můžeme najít? Živočichové ve vodě i u vody, k vodě patří Vodník, hrátky s vodou atd... (9.5.-13.5.2022)
Třídní učitelka Monika Szentesi


Třída Žabičky

V tomto týdnu jsme si povídali o dopravě. Malovali jsme dopravní prostředky, vyráběli letadélka z kolíčku, skládali lodičky, plnili pracovní listy, kreslili dopravní značky. (9. 5. - 13. 5.)
Třídní učitelka Ilona Brzobohatá


Třída Motýlci - pokus

V týdnu (9.5.- 13.5.) jsme si s dětmi udělali pokus na téma voda. Použili jsme pouze sklenici, svíčku a vodu. Svíčku jsme dali na tácek s vodou, zapálili ji a položili na ni sklenici. Voda po dohoření začala stoupat obrácenou skleničkou vzhůru.
Asistentka pedagoga Anna Vízková 

   


Třída Motýlci - pokus

Ve čtvrtek 5. 5. nás navštívila paní asistentka ze školy Pavla Šimůnková. Ukázala nám pokus, při kterém se papírový ubrousek s obrázkem po vložení do vody obarvil. Dětem se tento pokus velice líbil.
Asistentka pedagoga Anna Vízková


 Čarodějnický rej

Ve čtvrtek 28.4.2022 bylo ve školce setkání velkých i malých čarodějnic a čarodějů ze všech koutů, malé čarodějnice a čaroděje čekalo několik úkolů jako let na koštěti, hod škrpálem, prolézání sítí s obřím pavoukem, běh v sedmimílových botách, kouzelná krabice a hlavně míchání lektvarů - lásky, štěstí, neviditelnosti atd., po splnění úkolů si každý mohl ustříhnout bonbón z bonbónovníku, který plodí jednou za 100 let a dostal výuční list, na závěr bylo opékání vuřtů
čarodějnice Gertrůda alias Monika Szentesi

Třída Motýlci - Čarodějnický šumivý lektvar - pokus

Během čarodějnického týdne jsme si s dětmi zkusili udělat vlastní  ,,lektvar." Potřebovali jsme pouze ocet, jedlou sodu a potravinářské barvivo. Nakonec nám vznikly tři barevné lektvary, které děti pojmenovaly - lektvar štěstí, lásky a neviditelnosti. (28.4.)
Asistentka pedagoga Anna Vízková


Abeceda ekologie

Dne 26. 4. 2022 nás navštívil Honza Krejčík se svým divadelním a hudebním představením na téma ekologie.  Představení bylo plné hudby, zpívání a tance. Děti si představení velice užily.
Asistentka pedagoga Anna Vízková


Třída Žabičky

V čarodějnickém týdnu jsme si povídali o čarodějnicích, o jejich sletu, vyrobili si čarodějnice, pavoučí síť a kotlík s čarodějnickým lektvarem.
( 25.4. - 29.4.)
Třídní učitelka Ilona Brzobohatá


Třída Žabičky

V tomto týdnu jsme si povídali o městě a vesnici, hledali jsme rozdíly. Vyrobili jsme si domečky, nakreslili dům, ve kterém bydlím. Nezapomněli jsme na Den Země výrobou popelnic na třídění odpadu. (19.4. - 22.4.)
Třídní učitelka Ilona Brzobohatá


Třída Žabičky

Na velikonoční svátky jsme se nechystali jen barvením vajíček, ale i výrobou slepiček z papírových talířků a stavbou ohrádky, malováním zajíčků foukacími fixy, hledáním stejných vajíček, omalovánkami (11.4. - 13.4.)
Třídní učitelka Ilona Brzobohatá


Třída Žabičky

V pondělí 18.4. jsme oslavili Velikonoce. I my Žabičky jsme se na ně chystaly vyráběním vajíček různými technikami - malování barvou, speciálními značkovači, obalováním v krupici, omotáváním papírových vajíček vlnou.
Třídní učitelka Ilona Brzobohatá


Třída Šnečci a Motýlci - Na Velikonoční stezce 

Děti se chystají na Velikonoce nejen jarním tvořením, ale i nejrůznějšími aktivitami. V rámci dopoledního pobytu venku jsme si s dětmi prošli Velikonoční stezku. Děti si zpestřily nadcházející jarní svátky plněním úkolů a hledáním pokladu na školní zahradě. (13.4.2022)
Učitelka Vladislava Buryanová


Třída Rybičky

Na Velikonoce se moc těšíme, koledu už umíme. Nabarvili jsme  papírová i opravdová vajíčka, ale také větvičky, které nám zdobí naši třídu. Zazpívali jsme si jarní písničky s doprovodem na hudební nástroje. (11. 4 .  - 15. 4. 2022)
Třídní učitelka Lenka Pecková


Třída Rybičky

Rybičky si tento týden povídaly o Velikonocích, sely jarní osení , modelovaly obrázky květin podle předlohy , malovaly a zdobily vajíčka. (4.-8.4.2022)
Třídní učitelka Lenka Pecková


Třída Žabičky a Rybičky - Pokus s hustotou kapaliny

Paní asistentka pedagoga, Kateřina Brabcová, nám v mateřské škole předvedla pokus s hustotou kapaliny. Jedna sklenice obsahovala čistou vodu - tedy kapalinu s nižší hustotou. Druhá sklenice obsahovala vodou se solí - tedy kapalinu s vyšší hustotou. Do sklenic byly vhozeny vejce. Děti zjistily ve které kapalině se vejce vznáší a ve které klesne ke dnu. (5.4.2022)
Asistentka pedagoga Iveta Horáková


Předškoláci - Preschool Sweet English

What do you like to be? Čím byste chtěli být? Nad životním posláním jsme se hluboce zamýšleli zpěvem i kresbou. Zatím máme jasno=) Firefighter - hasič, farmer - farmář, mechanic - mechanik, builder - stavař, ballerina - baletka, shop assistent - prodavačka, painter - malířka. Krásné téma to bylo=) (1.4.2022)
Mgr. Michaela Walter


Třída Žabičky - Malování kraslic

Ve čtvrtek 31.3. jsme navštívili velikonoční výstavu v  galerii Melantrich, kde jsme si prohlédli různě zdobené kraslice a vyzkoušeli si zdobení vajíček voskem.
Třídní učitelka Ilona Brzobohatá


Třída Žabičky - Šel zahradník do zahrady

Stavěli jsme plot pro květinovou zahrádku, z papíru jsme si vyrobili konvičku, nasázeli rostlinky papriky a rajčátka, naseli fazolky. ( 1. 4. )
Třídní učitelka Ilona Brzobohatá


Předškoláci

Emotions? Yes, we know them. Pocity, to my známe. We can be HAPPY - šťastní, TIRED - unavení, SAD - smutní, ANGRY - rozčilení, ILL - nemocní. Povídali jsme si, co dělat, když se necítíme OK. Steve a Miky nám pomohli se v sobě vyznat. Už známe více sebe, ale i druhé kamarády=) (30.3.2022)
Mgr. Michaela Walter


Třída Žabičky

V tématu "Šel zahradník do zahrady" jsme si povídali o tom, co všechno roste na zahrádce, jak se o rostlinky staráme. Také jsme malovali tulipány vidličkou, skládali kalíšek na vodu, hledali správná písmenka v názvu květin, vybarvovali kytici. ( 28.3. )
Třídní učitelka Ilona Brzobohatá


Třída Rybičky

V týdnu od 28. 3. - 1. 4. 2022 si děti ve třídě Rybiček tvořily z klacíků, kamínků a plastových květin zahrádku, malovaly vidličkou tulipány, přesazovaly kedloubky do květináčků a mnoho dalších aktivit.
Třídní učitelka Lenka Pecková


Třída Motýlci a Šnečci

Děti ze třídy Motýlci a Šnečci se seznamují s robotikou v podobě Blue-Bota "Emy" a Bee-Bota "včelky", učí se prostorové orientaci, pravo-levé orientaci, počítat, spolupracovat, .....
Třídní učitelka Monika Szentesi

 


Třída Motýlci - Pokus

V úterý 29. 3.  přišla ze školy paní asistentka Martina Malá a ukázala dětem ve školce pokus s tekutinami s různou hustotou - šťáva, jar, voda a olej a děti mohly vhazovat do válce různé věci a pozorovat co se stane. Pokud vyzkoušíte s dětmi doma, prosíme o zaslání fotek. 
Třídní učitelknika Szentesi


Třída Motýlci - Zápisu se nebojíme

Děti poznávají barvy, tvary, počítají do 10, malují vodovými barvami "pastelky", vkládají korálky do lahviček pomocí pinzety..
Třídní učitelka Monika Szentesi


Třída Motýlci - Zápisu se nebojíme

Děti skládají tvary a barvy dle návodu i vlastní fantazie, staví školu.
Třídní učitelka Monika Szentesi


Školní zralost a logopedické chvilky pro předškoláky

Na logopedických chvilkách se děti učí nejen správně dýchat, rozhýbat jazyk, rozšiřují slovní zásobu, sluchové i zrakové vnímání, ale i grafomotoriku, správný úchop tužky, barvy, tvary atd. 
Učitelka Monika Szentesi


Třída Rybičky

Děti si nejen házely míči, ale zdolávaly žebřiny, plazení po lavičce , podlézání a přeskakování  překážek a také si zahrály oblíbenou Kloboučkovou hru. (25.3.2022)
Třídní učitelka Lenka Pecková


Hudební pohádka "Jak Oskárek našel petrklíč"

V pátek 25.3. navštívilo naší mateřskou školu duo "Gábina a Katka" s hudební pohádkou. Děti se zapojovaly do děje pohádky dechovým cvičením, hrou na tělo i tancem. Představení jsme si všichni velmi užili.
Učitelka Veronika Kočová


Předškoláci - Preschool Sweet English

Téma matematických tvarů je výborně zpracováno v Logiku. S Františkem při individuální práci v angličtině nám to šlo báječně - AWESOME=).(25.3.2022)
Učitelka Mgr. Michaela Walter


Třída Rybičky - Půjdu k zápisu

Tento týden jsme si povídaly s dětmi o škole, co všechno umíme a známe. Děti skládaly čepičku, lodičku z papíru, kterou si pouštěly na vodě. Skládaly panáčky z geometrických tvarů, vystřihovaly a nalepovaly písmenka a obrázky z časopisů. (21.-.25.3.2022)
Třídní učitelka Lenka Pecková


Předškoláci - Preschool Sweet English

S Logikem pracujeme rádi i ve skupince. Názorně jsme si ujasnili, jak jdou SEASONS (roční období) po sobě a které předměty je vyjadřují. Třeba k SPRING (jaru) patří třeba BUNNY=). (23.3.2022)
Učitelka Mgr. Michaela Walter


Třída Žabičky - Půjdu k zápisu

V tomto týdnu jsme si povídali o tom, co bychom měli umět než půjdu k zápisu a stanu se školákem. proto jsme opakovali geometrické tvary a skládali z nich obrázky, počítali počet slabik ve slovech, učili se vázat tkaničky a ještě mnoho dalšího. (14.-18.3.2022)
Třídní učitelka Ilona Brzobohatá


Třída Rybičky - Vyhlížíme jaro

S dětmi poznáváme první jarní květiny, pozorujeme, jak rostou kedlubny, hrajeme si s bee boty a hledáme ten správný klíč, abychom otevřeli jarní bránu. (7.-11.3.2022)
Učitelka Vladislava Buryanová


Vítáme tě ve školce

Děti v naší školce přivítaly plyšového kamaráda - papouška Bertíka. Jak jsme poznali, Bertík je velký cestovatel a rád objevuje nová místa. Proto jsme se s dětmi rozhodli vzít barevného papouška na procházku do Panské zahrady, ukázat mu školní zahradu a do tělocvičny ZŠ. Děti i paní učitelky si papouška Bertíka oblíbily natolik, že si ho odnáší do svých domovů a připravují mu zajímavá dobrodružství, která zaznamenávají do "Zážitkového deníku". (11.3.2022)
Učitelka Vladislava Buryanová


Předškoláci - Preschool Sweet English

Spring is here. Jaro je tu. A tak jsme si procvičili své prstíky FINGERS a vedli je ke psaní WRITING. 
Our rhyme was:
One, two, three,
Is it a bee?
A dragonfly (vážka) or a bumblebee (čmelák),
It´s a lovely butterfly (motýl)!
Butterfly in the sky (nebe)!  (11.3.2022)
Mgr. Michaela Walter


Třída Motýlci

Děti ze třídy Motýlci se každý čtvrtek pořádně "proletí " v tělocvičně. (4.3.2022)
třídní učitelka Monika Szentesi


Třída Motýlci - Bez práce nejsou koláče

Děti zatloukaly hřebíky a zkoušely je vytáhnout, zapínaly knoflíky, hrály si na kadeřnici, lékaře, kuchaře, a až vyrostou ,tak chtějí být hasič, policista, baletka, učitelka a dokonce jednorožec a zloděj :-) (28.2.-4.3.2022)
třídní učitelka Monika Szentesi


Třída Žabičky

Březen je první jarní měsíc a jaro už ťuká na vrátka. A protože se na jaro už moc těšíme vyrobili jsme si jarní sluníčka, sněženky, ptáčky a klíč k odemykání jara. ( 1.3. - 4.3. 2022)
Třídní učitelka Ilona Brzobohatá


Třída Rybičky - Zdravé tělo, denně by se hýbat mělo

S dětmi jsme navštívili tělocvičnu ZŠ. Společně jsme si zahráli pohybovou hru „Škatulata batulata,
hejbete se“, vyzkoušeli si pohybovat se ve velkém prostoru a poznali nové cvičební nářadí. (4.3.2022)
Učitelka Vladislava Buryanová


Třída Rybičky - Když jaro ťuká na vrátka

Zima už se loučí s námi,
snížek už je za horami.
Sluníčko si češe vlasy,
v zahrádkách už brzy asi…
pokvete nám petrklíč,
který pošle zimu pryč.
(28.2 – 4.3. 2022)
Učitelka Vladislava Buryanová


Preschool Sweet English

Problémová úloha? NO PROBLEM. Propojujeme s dětmi čísla NUMBERS, barvy COLOURS a oblečení CLOTHES a přitom pracujeme v angličtině. 
It´s FUN=) We are GREAT=) (25..2.2022)
Učitelka Michaela WalterPředškoláci

We love A TORCH. Milujeme baterku. A tak jsme s baterkou objevili světlou LIGHT a tmavou DARK COLOUR. Just focus and concetrate and glitch=) (25.2.2022)
Mgr. Michaela Walter


Třída Rybičky - Hádej čím jsem?

Děti poznávaly různá řemesla či povolání. (22.-24.2. 2022)
Třídní učitelka Lenka Pecková


Třída Rybičky - Bez práce nejsou koláče

Každý má své povolání,
práci, čili zaměstnání.
Jeden třeba dobře vaří,
jinému se v hudbě daří,
další dobře sportuje,
jiný moři holduje,
jeden učí malé děti,
jiný zase mete smetí,
někdo třeba lidi léčí,
další umí spoustu řečí.
(21.2. a 25.2. 2022)
Učitelka Vladislava Buryanová


Třída Motýlci - Projektový den

V úterý děti ze třídy Motýlci navštívily místní cukrárnu Epiro. Viděly kde vznikají všechny ty dobroty a kde se uskladňují, mohly si nazdobit košíček, který s velkou chutí snědly, dostaly ochutnat koláčky a na cestu si ještě každý mohl vzít lízátko. Za velkou vstřícnost paní Tarabové děti koupily kytičky, které nyní zdobí stolečky v cukrárně.
Třídní učitelka Monika Szentesi

 

Třída Žabičky

Na závěr týdne jsme si vyrobili masopustní dobroty - klauna, koláčky, jitrnice a usměvavého klauna 18.2. 2022
Třídní učitelka Ilona BrzobohatáTřída Žabičky

Ve středu 16.2. jsme si užili karnevalové veselí a legrace tancováním i různými soutěžemi 16.2
Třídní učitelka Ilona Brzobohatá


Třída Žabičky

Děti ze třídy Žabičky se seznámily s tradicemi masopustu, karnevalu vyráběním papírových masek, klaunů malované modelínou, pet víčky. 15.2. 2022
Třídní učitelka Ilona BrzobohatáTřída Šnečci - Protančíme karnevalem

Šnečci si během karnevalového týdne vyrobili klaunské čepice (technika: zapouštění anilinových barev), ve kterých se tematicky vyfotili. Pastelkami vybarvili klauny, kterým dozdobili klobouky (lepení výřezů z barevných papírů). Během veselého týdne jsme určovali barvy i během chůze po balančních kamenech. 14.-18.2.2022
Třídní učitelka Veronika Kočová


Karneval v mateřské škole

Ve středu 16.2. byl ve školce karneval - ve všech třídách se soutěžilo a tančilo.
Vedoucí učitelka Monika Szentesi


Třída Motýlci - Karnevalový týden u Motýlků

Děti dělají škrabošky, vybarvují tvary na šatech klauna dle předlohy, promenáda masek, soutěže a hlavně plno legrace. 14.-18.2. 2022
Třídní učitelka Monika Szentesi


Třída Šnečci - V pohádkové říši

Jako mávnutím kouzelného proutku se třída „Šnečků“ proměnila v pohádkovou říši plnou nadpřirozených bytostí či oblíbených filmových a reálných hrdinů. Karnevalové dopoledne jsme si s dětmi zpestřili tancem, hry s nafukovacími balónky či pokusem s papírovými květinami. 16.2.2022
Třídní učitelka Vladislava Buryanová


Třída Rybičky - Bee Bot a Blue Bot

Zábavné dopoledne s interaktivními pomůckami Bee bots a Blue bots. Děti v naší školce poznávají okolní svět pomocí jednoduchých robotických broučků, které pomáhají rozvíjet jejich logické myšlení, prostorovou představivost a rozvíjí digitální gramotnost. 14.-18.2.2022
Učitelka Vladislava Buryanová


 

Třída Rybičky - Únor ťuká na dveře, masopust mu otevře

Masopustní veselice veselá je převelice. Lidé vodí po vesnici medvěda i medvědici. Tancuj, tancuj, medvěde, karneval se povede. 14.-18.2. 2022
Učitelka Vladislava BuryanováDivadelní představení v naší mateřské škole - Tuč a Ňák

Ve čtvrtek 17.2. jsme přivítali ve školce milou návštěvu. Přijelo za námi loutkové divadlo. Dobrodružná
pohádka se šťastným koncem s názvem Tuč a Ňák nás zavedla do země sněhu a ledu. Příběh plný
písniček a veselých příhod vykouzlil dětem úsměv na rtech.
Učitelka Vladislava Buryanová


Třída Rybičky - Svetr

Věšení ponožek na šňůru, motání klubíček vlny, otisky knoflíků do písku, přiřazování plastových víček podle barev - svetr. 11. 2. 2022.             
Třídní učitelka Lenka PeckováTřída Šnečci

V pátek 11.2 2022 se děti ze třídy Šnečci seznámily s roboty Beebot a Bluebot. Zkoušely roboty nasměrovat, tak aby došel kam si přejí. První broučky jsme pozorovali v Panské zahradě. Zapojili jsme se do soutěže o nejhezčí valentýnku, kterou pořádá SRR.
Třídní učitelka Veronika Kočová


Třída Šnečci - Za hory za doly, mé zlaté parohy

Děti ze třídy Šnečci si během týdenního tématu "O Smolíčkovi" vytvořily jeskyňky z papírových tácků, postavily jeskyni z papírových cihliček a pracovním listu obtahovaly cestu lesních zvířat. Pohádku "O Smolíčkovi" jsme také zdramatizovali. (7.-11.2.2022) 
Třídní učitelka Veronika Kočová


Třída Žabičky - To to zebe, to to studí

Žabičky v týdnu od 7.2. do 11.2.2022 žehlily a věšely prádlo, jako praví dospěláci. Učili se skládat oblečení, šili, a také jsme soutěžili v družstvech, kdo bude mít na sobě nejvíce oblečení.
Třídní učitelka Bc. Iveta Vacková


Třída Rybičky

Týden s muzikanty - bubínkování, modelování notiček, hra lžičkou na skleničky s vodou, skládání harmoniky z papíru 
Třídní učitelka Lenka Pecková

Třída Žabičky

Děti ze třídy Žabičky si vyzkoušeli udělat notovou osnovu a hrát na různé hudební nástroje (3.2.2022)
Třídní učitelka Ilona Brzobohatá


Třída Žabičky

V tomto týdnu (31.1.-4.2.2022)jsme si povídali o tom, jak se dělá muzika, vyráběli nástroje, barevné noty, plnili pracovní listy (2.2.2022)
Třídní učitelka Ilona Brzobohatá


Třída Motýlci a Šnečeci

Děti ze třídy Motýlci a Šnečci , pozorovaly "bacily" pod mikroskopem, hledaly je pomocí lupy, skládaly kolem kamaráda PET víčka, prohlížely si encyklopedie a knihy o lidském těle, skládaly puzzle lidské tělo, smyslové  pexeso, hmatové domino...
Třídní učitelka Monika Szentesi


Třída Motýlci a Šnečeci

Tento týden (31.1.-4.2. 2022) si děti ze třídy Motýlci a Šnečci povídaly o nemocech, úrazech, bacilech, jak na sebe dávat pozor, jak je důležité mýt si ruce. Vodovými barvami dle vlastní fantazie malovaly bacily, čistili "zuby", ošetřovaly plyšáky...
Třídní učitelka Monika Szentesi


Třída Žabičky - Hrnečku vař

V týdnu od 24.1. do 28.1.2022 v rámci týdenního bloku děti ze Žabiček dělaly pokusy s kypící "kaší", bylo to úžasné a všechny děti si chtěly tento pokus vyzkoušet... Dále jsme se seznamovali s malbou v pěně na holení a kresbou tuší... No a nakonec slavili Kačenky narozeniny.
Třídní učitelka Bc. Iveta Vacková


Den s hasiči

Dnes naší školku navštívili hasiči. Měli pro nás připravenou besedu, ukázali nám uniformy, hadice, masky a hasičské helmy. Děti měly možnost se hasičů zeptat na cokoliv zeptat a vše vyzkoušet. Venku si děti prohlédly hasičské auto, do kterého si mohly také sednout. Na závěr každý dostal pytlíček s drobností na památku. Děti si ,,Den s hasiči'' velice užily. (27.1.2022)
Asistentka pedagoga Anna Vízková


Hudební pohádka v MŠ

V úterý 25. ledna děti v MŠ shlédly hudební pohádku Ferda mravenec, ve které byla spousta krásných písniček a hlavně legrace.
Učitelka Monika Szentesi 


Třída Rybičky - Hrnečku vař

Děti si zkusily pokus s jedlou sodou, jarem a octem. Dále si vyrobily hrníčkové leporelo z papíru.
(24. 1. - 28. 1. 2022)
Třídní učitelka Lenka Pecková


Třída Šnečci - V zemi věčného ledu

Ať si mrzne, ať je zima,
Eskymákům těm je prima.
Ze sněhu si staví dům,
postaví i sousedům.
Společně si jídlo dají,
se sněhem si rádi hrají.
S tučňáky jsou kamarádi,
mají se tam všichni rádi.
(17.-21.1.2022)
Třídní učitelka Vladislava Buryanová


Třída Motýlci - Sněhová Královna

Ve třídě Motýlků byl týden se Sněhovou královnou, která děti "provedla" polární zemí - děti se díky chlapci jménem Nanuk seznámily s Eskymáky, poznávaly polární zvířata, zpívaly Grónskou písničku, pomocí inkoustu a zmizíku vytvářely ledové obrázky, chodily po krách, stavěly iglú z kostkového cukru a pro radost všech napadl i sníh. (17.-21.1.2022)
Třídní učitelka Monika Szentesi


Třída Žabičky

V pátek jsme se dočkali i sněhové nadílky a tak jsme si mohli na sněhu pohrát ( 21.1.2022)
Třídní učitelka Ilona Brzobohatá


Třída Žabičky

V tomto týdnu jsme si také připomněli blížící se olympijské hry závody na lyžích, na bruslích, střelbou pukem a hodem sněhovými koulemi (21.1.2022)
Třídní učitelka Ilona Brzobohatá


Třída Žabičky

Vyrobili jsme si ze dřeva malé hokejky, které jsme hned vyzkoušeli při hře stolní hokej (19.1.2022)
Třídní učitelka Ilona Brzobohatá


Třída Žabičky

Připomněli jsme si zimní sporty kreslením obrázků zmizíkem, přiřazováním písmen, pracovními listy se zimní tématikou ( 17.1.2022 )
Třídní učitelka Ilona Brzobohatá


Třída Rybičky - Zimní radovánky

V týdnu s názvem "Zimní radovánky" jsme si povídali o zimě a zimních sportech. Naučili jsme se píseň "Postavil jsem sněhuláka", zdolali překážkovou dráhu na lyžích, malovali zimní čepici temperovou barvou a tvořili sněhuláka otiskem bublinkové folie. Dále si děti vyzkoušely uvařit čaj pro zahřátí a "uplést" rukavici provlékáním vlny. Děti asi nejvíce zaujaly dva pokusy - "Výroba umělého sněhu" a "Která voda zmrzne" (voda + cukr, voda + sůl, voda + ocet), kdy s napětím čekaly, ve které ze tří nádob objeví druhý den led. (17. 1. - 21. 1. 2022) 
Třídní učitelka Bc. et Bc. Martina Nováková


Třída Šneci - myslíme na ptáčky v zimě

Děti ze třídy Šnečci se postaraly o ptáčky, zavěšením lojových koulí na stromy. Ptáčky si vytvořily pomocí míchání temperových barev a vyzkoušely si kouzlo kreslení zmizíkem.
Třídní učitelka Veronika Kočová


Třída Motýlci

V týdnu s tématem "ptáčci v zimě" děti z Motýlků tvoří ptáčky z keramické hlíny. 
Třídní učitelka Monika Szentesi


Rybičky experimentují

Snížek nepadá, a tak zkoušíme vyrobit umělý sníh z jedlé sody a kondicionéru. Děti byly nadšené a moc je to bavilo... (17.1.2022)
Třídní učitelka Bc. et Bc. Martina Nováková


 

Šnečci a Motýlci na návštěvě v knihovně

V rámci projektového dne „Za pohádkou s krtečkem“, jsme zavítali do místní knihovny. Paní knihovnice nás vřele přivítala a přečetla nám pohádkový příběh „Krteček a paraplíčko“. Připravila nám pohodlné posezení a seznámila děti s prostředím knihovny. Děti měly možnost vypůjčit si a prohlédnout knihy, které je zaujaly. Nakonec jsme si společně vybrali knihu, kterou si děti odnesly do školky na čtení.
Učitelka Vladislava Buryanová


Logopedické chvilky a školní zralost pro předškoláky

Od ledna začínáme s logopedií a procvičujeme hlásku B. Nafukujeme pusinku a práskáme do balónu, přiřazujeme boty stonožce Bětce, opakujeme slova obsahující hlásku B a procvičujeme další aktivity. (13.1.2022)
Logopedická asistentka Bc. Iveta Vacková

 

Žabičky vyrábí krmítko

Také v tomto týdnu se třída Žabiček vydala do místní truhlárny k panu Antošovi, děti shlédly stroje na obrábění dřeva a výrobu ptačího krmítka, které nám pan Sládek věnoval. Krmítko jsme si dali na parapet k oknu a naplnili krmivem pro ptáčky. Jsme zvědaví, jaké druhy ptáčků k nám přiletí. (14.1.2022)
Třídní učitelka Bc. Iveta VackováŽabičky - centra aktivit

Tento týden třída Žabiček pracovala v centrech aktivit na krmítku pro ptáčky, přiřazovaly barvy ke stejnému vzoru, skládaly přesně dle posloupnosti příběh a v pokusech a objevech jsme vážili peříčka. (10.-14.1.2022)
Třídní učitelka Bc. Iveta Vacková


Žabičky cvičí jógu

Tento týden jsme také cvičili i v tak malém prostoru jógu- Pozdrav Slunci. (11.1.2022)
Třídní učitelka Bc. Iveta Vacková


Žabičky a výroba jablíčkového krmítka pro ptáčky

V tomto týdnu, který nesl název Ptáčci a zvířátka v zimě, se třída Žabiček vydala k Židáku ozdobit stromeček pro ptáčky jablíčkovým krmítkem. Také jsme zazpívali písničku "Bude zima, bude mráz." (12.1.2022)
Třídní učitelka Bc. Iveta Vacková


Třída Motýlci - Dřevíčková dílna

Dnes se v mateřské škole uskutečnila dřevíčková dílna, ve které si děti vyrobily prasátko na kolečkách. S radostí vrtaly, brousily a kladívkem zatloukaly. Práce se dřevem oslovila také děvčata. (13.1.2022)
Asistentka pedagoga - Anna Vízková

 

Třída Žabičky - My tři králové jdeme k vám,, štěstí, zdraví vinšujem vám....

Tak jako tři králové putovali do Betléma za Ježíškem, tak i my jsme se zapojili do putování výrobou tříkrálové koruny s ozdobením a písmeny K,M,B, kreslením písmen do mouky, zdoláváním cesty mudrců za Ježíškem (překážková dráha), na závěr týdne jsme si zahráli "O putování tři králů do Betléma" (dramatizace). (3.-7.1. 2022)
Třídní učitelka - Ilona Brzobohatá


Předškoláci

V týdnu Tří králů jsme si užili s dětmi příjemné aktivity a písničky vánočního času v angličtině. Uklidili jsme adventní kalendář, myškám jsme pomohli odstrojit vánoční stromeček (christmas tree) na pracovním listu, poskládali jsme si naposled domino  (baubles - baňky, ornaments - ozdoby, gingerbread man - perníčkový mužíček, reindeer - sob) a prošli si vánoční stezku. 
We really enjoyed it. Opravdu jsme si to užili. (7.1. 2022)
Učitelka - Mgr. Michaela Walter


Třída Šnečci - Putování za betlémskou hvězdou

S nejmenšími dětmi jsme poznali příběh, který nás seznámil se třemi mudrci Kašparem, Melicharem a Baltazarem. Společně s nimi jsme se vydali na dalekou cestu do Betléma. Seznámili jsme se s písní „My tři králové“, kterou jsme doprovázeli rytmickými nástroji a vyrobily papírové koruny. (3.-7.1. 2022)

Třídní učitelka - Vladislava Buryanová


Třída Rybičky - My tři králové jdeme k vám...

V rámci týdenního bloku "Tři králové" jsme ve třídě "Rybiček" vyráběli královské koruny, zkoušeli zahrát koledu "My tři králové" na xylofon podle barevných not, přiřazovali obrázky k písmenku podle počáteční hlásky, hledali poklad ukrytý v písku a zdolávali cestu do Betléma (překážková dráha). Závěrem celého týdne jsme zazpívali koledu "My tři králové" v ostatních třídách mateřské školy a popřáli všem šťastný nový rok 2022.
(3.-7.1. 2022)

Třídní učitelka -  Bc. et Bc. Martina Nováková


Tři králové u Motýlků

Dnes jsme si s dětmi připomněli téma Tří králů. Děti si vyrobily papírové koruny, na které napsaly počáteční písmeno mudrce a následně ozdobily dle své fantazie. (6.1. 2022)
Asistentka pedagoga- Anna Vízková 


Tři králové u Motýlků

Děti se seznámily s postavami tří králů, jejich jmény, učily se koledu "My tři králové", cinkaly na láhve (rampouchy), pozorovaly tání ledu, kreslily tři krále bílou pastelkou na tmavý podklad a pomáhaly najít králům cestu do Betléma. (3.-6.1. 2022)
Třídní učitelka Monika Szentesi


 

 

Třída Žabiček a Rybiček

Děti si krátily čekání na Ježíška výrobou rybiček z CD, zdobením perníčků a vyráběním v dílenském koutku.
Učitelka - Ilona Brzobohatá


Když napadne sníh

Bílé vločky, bílé nebe,
sotva spadnou, již nás zebe.
Vločky, vločky, ach to láká,
postavit z vás sněhuláka!
Vločky, vločky, jak jste hbité,
škoda, že se rozpouštíte.

Učitelka Vlaďka
     


Vánoční cukroví

Vánoční atmosféra je všude kolem nás a adventní čas je doba, kterou provází pečení vánočního cukroví. Proto jsme si i ve školce vyzkoušeli péct cukroví. Z lineckého těsta jsme vykrajovali andělíčky, stromečky či sněhuláky a z kokosového těsta děti vyráběly kuličky. Na domácím cukroví jsme si pochutnali.

Učitelka Vlaďka


Když se blíží Vánoce

Za oknem se vločky honí,
zvonky v dálce tiše zvoní
a stromečky v celé zemi,
sladce voní Vánocemi.

Nejmenší děti vyrábí ozdobičky a strojí vánoční stromeček.

Učitelka VlaďkaRybičky

Na Ježíška se těšíme moc a moc, ještě je chvilka do Vánoc a tak jsme kreslili to, co si přejeme pod stromeček, vyráběli řetězy, kreslili ozdobičky, sestavovali slova z víček a vyráběli hvězdičky omotáváním příze.

Třídní učitelka - Ilona Brzobohatá


Rybičky a Žabičky

Děti malovaly vánoční stromeček, skládaly z pet víček zvoneček a baňku.
Učitelka - Ilona Brzobohatá


Rybičky a Žabičky na sněhu

Sláva, už je sníh, šlapeme cestičky, stavíme sněhuláky , koulujeme se a moc si to užíváme.
Učitelka - Lenka Pecková


Třída Rybiček

Rybičky staví sněhuláka a první velké radovánky ze sněhu.
Učitelka - Bc. Iveta Vacková


Třída Rybičky

Vyrábíme andělíčková přáníčka a sestrojujeme stromeček z lega dle návodu.
Učitelka - Bc. Iveta Vacková


 

Třída Žabičky a Rybičky

Ve třídě Rybiček a Žabiček jsme v rámci týdenního bloku "Moje tělo" zkoumali části našeho těla - vlasy pod mikroskopem, vyráběli tělíčko ze skládaného papíru a dotvářeli, prohlíželi encyklopedii lidského těla, skládali panáčka z lega a přiřazovali orgány kam patří.
Třídní učitelka - Bc. Iveta Vacková


Adventní výrobky

Z důvodu zrušení vánočních trhů si Vám dovolujeme nabídnout naše výrobky k prodeji přímo v mateřské škole.
učitelky MŠ


Třída Žabičky

Navlékání korálků na adventní tvoření a procházka do místní truhlárny.
třídní učitelka - Bc. Iveta Vacková


Třída Žabičky

Jak slavíme státní svátek 17. listopadu - skládání puzzle (státní symboly), výrobou mávátka, kreslením České republiky a v neposlední řadě přikládáním písmen ke vzoru.
Třídní učitelka - Bc. Iveta Vacková


Třída Žabičky

Fouká vítr do všech děr,
aby všem pověděl,
že dešťové kapičky, dostaly nožičky
a svatý Martin na bílém koni,
jen podkovičky zvoní.

Výroba dešťových kapek, větru a podkoviček z alobalu. Zkoumání síly větru pomocí brček. Uvolňovací cviky - jak fouká vítr.
Třídní učitelka - Ilona BrzobohatáTřída Šnečci

Pohádka "O Koblížkovi" - vyprávíme si pohádku, malujeme a modelujeme koblížek.
Třídní učitelka - Veronika KočováTřída Šnečci

Šnečci barvili šišky bílou temperou na vánoční jarmark.
Třídní učitelka - Veronika KočováTřída rybiček

Hry s barevnými víčky- přiřazování do tvaru mraku a sluníčka, Sudoku , pokus s barvou a voskovými pastely - Duha.

Třídní učitelka - Lenka PeckováPoslední plavání

Třídní učitelka - Lenka PeckováDýňování u "Žabiček".

Dýně támhle, dýně tady,
vydlabané mají hlavy.
Je ten svátek známý,
Halloween se totiž slaví.
My se duchů nebojíme,
dýně pěkně rozsvítíme.

Děti si připomněly Halloween malováním dýní, vyráběním písnenkových dýní pomocí semínek do tvaru písmene. Stavěly strašidelný hrad  a moc si halloweenský týden užily.
Třídní učitelka Ilona Brzobohatá


"Žabičky" a uspávání broučků.

Děti si vyrobily broučky, vyřezávaly dýně a vyráběly různé dekorace z přírodnin.
V tento den plnily úkoly v Panské zahradě a společně "uspaly broučky".

Třídní učitelka Ilona Brzobohatá


"Žabičky" a barevné listí

Na ceste ke školce hodně jich leží.
Čeho?
No lístečků, spočtu je stěží.
Jeden list sem,
druhý list tam,
třetí a čtvrtý ještě připočítám.
Sbírání barevného listí na výrobu listových obrázků.

Třídní učitelka Ilona Brzobohatá


Uspávání broučků světýlkový den v "Rybičkách".

Kam se poděl malý brouček?
Rozběhl se na palouček.
Honem, honem utíkal,
až se z toho zadýchal.

Paní učitelka Kačka vyrobila broučky, které děti vybarvovaly barevným fixem. Před tím, než se děti vydaly uspávat broučky, vyráběly si v dilničkách výrobky, kterými se vyzdobila školka. Pak se vydaly plnit úkoly do Panské zahrady. Obíhaly borovici, kterou jim paní učitelka Lenka ověsila svítícími náramky, hrály kamínkové pexeso s broučky, které vyrobila pro tuto příležitost paní učitelka Kačka, hádaly hádanky u paní učitelky Ilony a také plnily úkol jako byl slalom mezi stromy s paní učitelkou Jitkou. Následně se děti vydaly zpět do školky na malé pohoštění a uspání broučků.
Děkujeme všem za účast.
Zbytek fotografii najdete <<ZDE>> po přihlášeni na nasems.cz -> fotogalerie -> společné akce -> světýlkový den.

Třídní učitelky Lenka Pecková a Katka Brabcová


Angličtina s Míšou

OLD MacDonald a jeho domino z farmy

S dětmi jsme zavítali na farmu  - FARM pana MacDonalda. Jééé, tam bylo zvířátek - ANIMALS=). Pan Donald nám poslal z Británie dřevěné domino, a tak jsme si ho zahráli=).

We like a farm=).

předškoláci a Miky, Mgr. Michaela Walter

  

OUR FIRST BOARD GAME IN ENGLISH

Hrajeme si s barvičkami colours, počítáme count políčka, koulíme kostkou roll a dice a to všechno v angličtině=).

You are stars, children=)!

předškoláci a Miky, Mgr. Michaela Walter

  

Aktivita s barevným papírovým míčkem je aktivizující edukační metoda se širokým záběrem slovní zásoby. S míčkem si házíme HIT - CATCH, cvičíme UP – DOWN - AROUND, PUT THE BALL ON YOUR LEG, KNEE, HEAD etc..

It is a great fun=)

předškoláci a Miky, Mgr. Michaela Walter

  

Preschool Sweet English

A great time with the a beautiful book "THAT´S MY ANGEL". 

Našimi dotyky jsme hledali dotyky našeho anděla a jeho soft silky dress (jemné hedvábné šaty) a fluffy  wings (křídla). 

předškoláci a Miky, Mgr. Michaela Walter

 


Dopolední divadlo 

Divadelní představení s názvem "O mlsné opičce" dětem vykouzlilo úsměv na tváři.

Učitelka Vlaďka

  


Světýlkový den

Když všude kolem poletuje barevné listí a sluníčko nás málo hřeje, příroda se chystá na zimu. Nastává ten pravý čas uložit broučky k zimnímu spánku. Proto jsme se společně s rodiči sešli v naší mateřské škole. Nejdříve jsme vyráběli z přírodnin a vyzdobili tak naši šatnu. Poté děti vyrazily se světýlky plnit úkoly do Panské zahrady. Náš "Světýlkový den" jsme zakončili uspáváním broučků, které si děti vyrobily.

"Můj malý broučku,
jdi klidně spát,
až přijde jaro,
vrátíš se zas."

Učitelka Vlaďka

 
 
 


Co se děje v trávě

S dětmi jsme celý týden poznávali život broučků. Povídali jsme si kde bydlí, jak se rodí a kam se schovávají před zimou. Také jsme měli možnost poznat nové druhy hmyzu. Děti je pozorovaly při pobytu venku a vyráběly z nejrůznějších materiálů. 


Učitelka Vlaďka

  


Jak Šnečci tahali řepu

Třídní učitelka Veronika KočováŠnečci malují berušky

Seděla beruška na lístečku,
červený kabátek samou tečku.
“Beruško, my tě známe,
my ti ty puntíky spočítáme!”

Třídní učitelka Veronika KočováTřída " Žabiček" tvoří z brambor.

Koulela se ze dvora, velikánská brambora
a z brambory zakrátko, bylo bramborové tiskátko.
Pro princeznu korále, co postrácela na bále.
Třídní učitelka Ilona Brzobohatá

 

Děti z mateřské školy tvoří z keramické hlíny. 

Třídní učitelka Monika Szentesi

To je tak, když se skloubí teorie s praxí a vycházka do lesa.

Když se skloubí teorie s praxi a vycházka do lesa je poté namalovaná v obraze. Cílem činnosti bylo míchání barev, zažít novou techniku a pořádně si zamalovat.
Třídní učitelka Iveta Vacková


Stále se je co učit jak v "rybičkách" tak "žabičkách".

Opakování toho co vše můžeme v lese najít, pod mikroskopem se zkoumá jehličí, dokonce i houby a to ne ledajaké i s živím červíkem, kterého si děti prohlédly se zájmem pod mikroskopem. 
Podle předlohy se z připravených barevných písmenek skládala slova k tématu les (ježek, šiška, mochomůrka a hřib). Po složení jsme zkoušeli i najít chybičky, bylo to poučně zábavné.
Zkoušeli jsme si i vyrobit strom ze špejle a proužků papíru abychom si oživili náš školkový lesík na koberci.
Třídní učitelka Kateřina Brabcová


Mláďata a potrava lesních zvířátek v "rybičkách".

Na těchto kouzelných kolečkách, která nám vyrobila paní učitelka Káťa se učíme lesní zvířátka a jejich mláďátka i to co taková zvířata jedí.

Medvědice s medvídětem,
vedou život veselý,
a když najdou něco k snědku,
tak se spolu rozdělí.
Třídní učitelka Kateřina Brabcová


Rybičky se chopily lepidla, surovin a pastelek.

Nádherná práce při výrobě hříbků z potravin jako je pohanka, jáhly,rýže a bobkový list. I v pacovním listě děti hledaly houby, "najdi a vymaluj všechny houby a spočítej je".
Třídní učitelka Kateřina Brabcová


Téma Království lesa.

Jak namíchat hnědou barvu? Smícháme přeci červenou, žlutou a zelenou. A když tuto barvu naneseme na bublinkovou folii a obtiskneme na plátno a pak domalujeme pár čar hnedle je z toho nádherný les. Toto byla krásná společná práce hodná výstavy. V koutcí se pak hledaly oříšky. Pokus co se stane se šiškou když ji namočíme? (zatáhne se). Pozorovali jsme i jehličí, houby, listy, a plody jedlého kaštanu pod mikroskopem.
Třídní učitelka Lenka Pecková


Ve třídě "Rybiček" se slavilo a bubínkovalo.

Tento týden ve školce proběhlo bubínkování. Všechny děti si tento krásný den užily o to víc když v tento den slavila narozeniny i kamarádka Kačenka, která dětem přinesla dobroty.
Narozeniny se oslavily zpěvem v padáku.
Třídní učitelka Lenka Pecková


Třída " Žabiček" tvoří z brambor.

Koulela se ze dvora, velikánská brambora
a z brambory zakrátko, bylo bramborové tiskátko.
Pro princeznu korále, co postrácela na bále.
Třídní učitelka Ilona Brzobohatá


Šípkový čaj

Třída Šnečků malovala hrnečky na čaj od Šípkové Růženky (malba vatovou tyčinkou a temperovou barvou).
Třídní učitelka: Veronika Kočová
Téma ve třídě žabiček "Loučení s létem".

Sluničko se rozloučilo s květinami, travičkou.
Na cestu jim zamávalo paprskovou ručičkou.
Pracujeme s přírodninami.
Třídní učitelka Ilona Brzobohatá


Téma ve třídě žabiček "moje rodina".

To je táta, máma, holčička, děda, kluk a babička. Tvoření z modelíny.
Třídní učitelka Ilona Brzobohatá


Boudo, budko, kdo v tobě přebývá?

S dětmi jsme si připomněli formou dramatizace známou dětskou pohádku "Boudo, budko". Děti se představily v hlavních rolích jako lesní zvířátka. 
Učitelka Vlaďka

 


Jak jsme vyráběli ježka

Leze ježek,
leze v lese,
jablíčko si domů nese.
Děti v lese běhají,
ježka všude hledají.

Učitelka Vlaďka

    
    


Veselé malování dýní ve třídě "Šnečků"

Děti vykouzlily pomocí barviček usměvavé dýně.
Učitelka Vlaďka

 
 


Podzimní toulka barvami podzimu.

Na procházce jsme objevili přírodní úkaz v podobě kvetoucího šeříku. Zkoumali jsme krásné šípky. V Panské zahradě jsme si zahráli "Zlatou bránu" a pokračovali shlédnout sloup se sochou Panny Marie Immaculaty na náměstí. Ikdyž nám párkrát zapršelo stálo to za to.

"Zlatá brána, otevřená, zlatým klíčem odemčená,
kdo do ní vejde, tomu hlava sejde, ať je to ten,
nebo ten, praštíme ho koštětem."

Třídní učitelka Kateřina Brabcová


Plavání v Jičíně.

"Houpy, houpy,
co si žabák koupí?
Koupí on si za kačku,
velikánskou klouzačku,
Po klouzačce do rybníčka,
veze klobouk pro vodníčka."

Třídní učitelka Iveta VackováTřída "Žabiček" na průzkumu.

Žabičky modeluji a při dopolední procházce šly na velký průzkum Izidora.

Třídní učitelka Iveta Vacková

Koulelo se, koulelo, červené jablíčko u "Rybiček"

Najdi cestu od jablíčka k jablíčku. Krájelo se ovoce a připravovaly ovocné jednohubky, které následně děti ochutnávaly. Další zábavou toho to týdne bylo omotávání jablička z papíru vlnou, modelování ovoce. Nechyběly také hry s novými hračkami od pana starosty Kapala.

Třídní učitelka Lenka Pecková


Podzimní tvoření u Šnečků

Šnečci a jejich podzimní tvoření - skáču v kalužích (foukání brčkem do vodových barev), vlaštovka (malba vodovými barvami).

Třídní učitelka Veronika Kočová
Ježek Bodlinka

Šnečci si vytvořili ježka Bodlinku ze šišek, které si nasbírali.

Třídní učitelka Veronika KočováTřída Šnečků pozoruje broučky


Pozorujeme přírodu kolem nás pod lupou.

Třídní učitelka Veronika Kočová
Motýlci a ovoce

Třída Motýlků poznávala ovoce všemi smysly.

Třídní učitelka Naďa Šmoldasová

 Třída rybiček se začíná loučit s létem.

Děti ze třídy rybiček se pomalu začíná loučit s létem. Hrou na xylofon, pohybovou hrou točení obručí, vykreslováním draka plastovými víčky a dřívky, dobarvování paprsků podzimního sluníčka za pomocí plastových víček a zkoumáním pokojové rostlinky známou pod názvem rýmovník, u kterého pozorují nejen jak pouští kořínky, ale i to jak voní.

Učitelka Lenka Pecková


Jak jsme vyráběli želatinové bonbónky

Děti z první třídy "Šnečků" a ze druhé třídy "Motýlků" připravily domácí želatinové dobroty. Výroba zdravého mlsu s příchutí červené řepy, jablek a pomerančů se vydařila a společná práce dětí se vyplatila.
Učitelka Vlaďka

  
   
 


U rybiček kaštánkují a doplňují písmena podle předlohy

Děti podle namalované předlohy zdobily domeček kaštánky. Ty odvážnější se daly do vyhledávaní písmenek a skládání slov podle předlohy. Vše na téma "moje rodina".
Třídní učitelka Kateřina Brabcová
Rybičky na téma MOJE RODINA

Děti lovily kaštany z vody a porovnávaly velikosti, přiřazovaly plastová víčka do předkresleného tvaru domečku. Domeček malovaly i barvou na papír. Některé děti pracovaly s pracovním listem, kde obtahovaly pověšené prádlo na šňůře.
Třídní učitelka Lenka PeckováVenku je to legrace

"Šnečci" při dopoledních procházkách objevují kouzelná místa, která je lákají k přirozenému pohybu.
Třídní učitelka Vlaďka

 


Hry s balónky 

Nejmenší děti si vyzkoušely pohybové hry s pěnovými balónky.
Třídní učitelka Vlaďka

 


S pohádkou je nám dobře

Kouzelnými vrátky,
pospěš s námi do pohádky.
Všichni už se na nás ptají.
Tak už pojď - ať nečekají.

Třídní učitelka Vlaďka

 
 


Šnečci poznávají okolí

Společně s dětmi objevujeme svět kolem nás. Při pobytu venku si děti měly možnost prohlédnout divoké daňky v nedaleké oboře.
Třídní učitelka Vlaďka

 


Srdíčkové pravidlo u šnečků

Ve třídě se máme rádi
a jsme velcí kamarádi.
Hračky si vždy půjčujeme,
se všemi se zasmějeme.

Třídní učitelka Veronika KočováJežek

Ve spadaném listí v trávě,
běhá ježek s ježčaty.
Záda jako jehelníček,
na bříšku je nahatý.

Třídní učitelka Veronika Kočová"veselý svět barev u Motýlků"

Třídní učitelka Monika SzentesiTřída rybiček si hraje na rodinu.

Děti si dnes vyzkoušely domáci práce v podobě žehlení a věšení prádla. Některé děti se raději pustiliy do vybarvování a vystřihování papírového domečku a část děti přiřazovala členy rodiny do pracovního listu.
Třídní učitelka Lenka PeckováU rybiček se slaví narozeniny.

Dnešní oslavenkyně Nelinka si užila krásný den, plný radosti. Děti ji poprály písničkou v padáku a ona jim na oplátku rozdala zdrave dobroty v podobě sušeného ovoce.
Třídní učitelka Lenka Pecková a Kateřina BrabcováRybičky si označily svůj záhonek.

Dnes jsme si označili záhonek, abychom si ho poznali. Náš záhonek zdobí dvě krásné skleněné rybičky.
Třídní učitelka Kateřina BrabcováKaštánkohraní u "Šnečků"


Shoď mi kaštan, kaštane,
vždyť se ti nic nestane,
když mi jeden kaštan shodíš,
jenom trochu hlavou hodíš.
Třídní učitelka Vlaďka

 


S barvičkami nás to baví


Nejmenší děti z první třídy si společně vyrobily medvěda a auto z papíru. Nejprve namíchaly barvy a pečlivě malovaly nejen štětcem. Obrázky nám nyní zdobí šatnu. 
Třídní učitelka Vlaďka

 
 
   


Odpoledne u "Šnečků"


Když malé děti nespí, tak vyrábí. Třeba šnečky z kaštanů a modelíny se kterými jsme si zahráli divadlo a odstartovali "šnečí závod".
Třídní učitelka Vlaďka


 
 Třída rybiček vyrábí šaty pro vílu Ryběnku

Hra s krepovým papírem, lepíme a vyrábíme šaty pro vílu, která cestou za kamarádem vodníkem Kapičkou své šaty poztrácela.
Třídní učitelka Kateřina BrabcováTřída šnečků se učí pravidla

Pozor děti na úraz,
ve třídě je hodně nás,
proto nožky neběhají,
pomalu zde chodívají.

Třídní učitelka Veronika Kočová


Rybičky na téma "Můj kamarád".

Za úkol děti měly domalovat nakresleným kamarádům štastný obličej a ozdobit šaty plastovými víčky, a jinými obrázky. Dětem se to náramně povedlo.
Třídní učitelka Kateřina Brabcová

Třída Rybiček, vyrábí klobouk pro vodníka Kapičku.

Vystřihování pentliček a lepení na vodníkův klobouk. Teamová práce celé třídy. Následovalo zkoušení.
Třídní učitelka Kateřina BrabcováRybičky pečuji o svůj záhonek.

Zaléváme, plejeme. 
Třídní učitelka Kateřina BrabcováRybičky u daňků

První zářijová procházka.
Třídní učitelka Lenka Pecková


Školky čas

Září klepe na vrátka,
připravte se, děťátka.
Otevřou se dveře školky,
vítáme vás, kluci, holky.
Pojďte si sem s námi hrát,
učit se a povídat.
Ať se vám tu pěkně daří,
celý rok a nejen v září.

Šnečci a jejich první dny ve školce.
Učitelka Vlaďka

  

  

  

  

Prázdninový provoz

- sklizeň jahůdek, hry s kamínky a ochutnávka kedloubků.
Třídní učitelka Lenka 

  

  


Rybičky - téma Moře


Výroba lodičky ze skořápky ořechu, hry s víčky, kreslení mapy, hledání rybiček v encyklopedii, pokus s vodou a solí.            Třídní učitelka Lenka

  
Preschool English
 
Frog udělala skok,
jump, jump, jump,
little green frog.
 
Ukázka práce s čísly a využití všech možností dané úlohy v týmu a rozdělení rolí - team job and leadership.
Paní učitelka Mgr. Michaela WalterRybičky

Třída Rybiček - cesta do lesa s panem Horáčkem, malování lesa, vystřihování obrázků a nalepování.
Třídní učitelka Lenka

  

  

  

  

Motýlci 

"Motýlci se toulali vesmírem - tvořili sluneční soustavu, hledali inspiraci v knížkách, malovali planety"
Třídní učitelka Lada

  

  

  
"Souhvězdí
Když padá hvězda,
ruku mi dej,
když padá hvězda,
něco si přej"

  "Raketou do vesmíru - mladší děti se učí od starších kamarádů, hledání v písku- vzorky z Měsíce".

  

  
"Od sluníčka k planetám - děti si sami vytvořily sluneční dráhu".

  

  
Hravá angličtina s Míšou

Preschool Sweet English
Topic: Numbers are our friends
 
Upevňování početní představy je pro nás zábavou, navíc pod širým blankytným nebem=)
 

Preschool Sweet English
Topic: Home Sweet home
 
Knock, knock, knock,
knock on the  door. (klepejme na dveře)
Who is it? 
Who is it behind the door (kdo je to za dveřmi?)
 

Preschool Sweet English
Topic: Magician in the garden

S anglickým kouzelníkem jsme vařili různé roztodivné věci v jeho kotlících (kettles).

A tak jsme uvařili (cook) červenou (red), modrou (blue) i žlutou (yellow)
rybku (fish), kytičku (flower) i deštník (umbrella) Změny barev jednotlivých věcí nás na výsost pobavily=) It was so huge fun!!!=)


  

  


Parachute game with colours and numbers
Padáková hra s barvami a čísly

Nejenže jsme si hráli v English, ale taky jsme se učili - learn, jak požádat - ask kamaráda o radu - advice, jak se samostatně rozhodovat. Bylo tu také napětí, až do poslední chvilky. Nakonec o kousek zvítězily slečny. Kluci už se hlásí na odvetu=)

Preschool English
děti a Miky, Mgr. Michaela WalterŽabičky poznávají Vesmír

- malují slunce, vyrábí rakety, hrají si na kosmonauty.
Třídní učitelka Monika

  

  
Rybičky

Minulý týden jsme si v Rybičkách povídali o vesmíru. Vyrobili jsme raketu, namalovali planety, skládali "vesmírné" kameny a modelovali. Na Závěr týdne nás pan Blažek pozval na start rakety :-)
Asistentka pedagoga Martina

  

  

    Rybičky

Hrajeme si na indiány - děti si vyráběly čelenky, talismany, navlékaly korálky, plnily úkoly na indiánské stezce, skládaly indiány podle předlohy, zpívaly a bubnovaly.
Třídní učitelka Lenka

  

  

  

  


Výlet na Loučeň

Třídní učitelka Monika
Loučení s předškoláky

tady je to pasování předškoláků na školáky :-)
Třídní učitelka Monika

  

  
Duo Katka a Gábina na školní zahradě

Hudební představení při kterém se zpívalo a hrálo dětem nejen pro radost.
Třídní učitelka Monika

Motýlci

Děti si povídaly o vodě, kde všude ji můžeme vidět. Kdo v řekách nebo rybnících žije, vytvořily velký rybník s žábami, rybami, vážkami i s čápem. 
Třídní učitelka Eva

  Šnečci

Tento týden - povídání o kytičkách a hmyzu, výroba obrázku pro maminku k SVÁTKU MATEK. 
Třídní učitelka Eva

   


Téma U vody ve třídě Rybiček


Výroba lodi, malování kapiček, závody v běhu, pozorování motýlka, hry s pískem, malování žabiček, pokus s vodou - co se ve vodě rozpustí, skládání z víček- rybníček, ... 
Třídní učitelka Lenka

  
  
  
  


Kroužek Malí kuchtíci


Malí kuchtíci se snaží, 
dobroty už zase vaří.
A tak jsme to v pondělí,
s Cake Pops lízátky rozjeli :)
Nepečená ty jsou nej, 
teď už si jen pochutej. 
 
Duha z jídla - znáte ji? Je to sranda s barvami. Bavíme se, než nám těsto vychladne... 
Asistentka pedagoga Martina Malá

  

  

  


Žabičky a týdenní blok - Jaro v trávě


Sázíme rostlinky do našeho záhonku, vyrábíme housenky a hmyzí přátele a zkoumáme propustnost rostlin v látce (otisk), následně dokreslujeme živočichy žijící v trávě.
Třídní učitelka Iveta

  
      
  
  


Rybičky

Týden 10 . 5 . - 14. 5. téma - Jaro na louce
Třídní učitelka Lenka 

             


Jak to chodí u hasičů

Děti na návštěvě u hasičů, v rámci týdenního plánu "profese."
Třídní učitelka Monika

  

  

 


Návštěva žabiček v
cukrárně

Děti navštívily místní cukrárnu. Měly možnost vidět, jak se připravují sladké dortíky a také ochutnat lahodnou zmrzlinu.
Třídní učitelka Monika


  

   

  

Rybičky

Tento týden jsme toho prožili opravdu hodně - pokus s papírovými květinami, třídění a skládání květin ze dřívek, z plastových tvarů, přiřazování půlených obrázků, tvoření květinové dekorace, výroba přáníčka a tulipánů pro maminky, pozorování růstu ředkviček na záhonku a velká výprava na Bučický mlýn za zvířátky. 
Třídní učitelka Lenka

  
  
  
  


Výlet s předškoláky na Bučický mlýn za zvířátky


- společně s rodiči jsme cestou plnili úkoly od zahradního skřítka "Trávníčka ".
Pan Petersik dětem vyprávěl o zvířátkách, děti krmily koně, poníka, oslíka, ovečky.
Třídní učitelka Monika

  


Motýlci

" Kudy, tudy cestička - Motýlci a jejich dopravní prostředky."
Třídní učitelka Lada

    

  "Kudy, tudy cestička - Motýlci se vypravili do lesa."

Třídní učitelka Lada

  

"Čarodějnický týden u Motýlků. Čarodějnický klobouk, netopýří náramek, čarovná zahrádka, v pavoučí síti." 
Třídní učitelka Lada

          Žabičky

Maminky budou mít svátek, pečeme srdíčka z lineckého těsta, vyrábíme přáníčka a počítáme srdíčka.
Třídní učitelka Iveta


    Čarodějnický rej na zahradě MŠ


Ve středu se uskutečnilo na školní zahradě setkání malých čarodějnic a čarodějů, kde se létalo na koštěti, míchal kouzelný lektvar, prolézalo sítí s pavoukem, házelo netopýry do hrnce a vytahovali se hadi či pavouci z krabice.
Třídní učitelka Monika

 
   Čarodějnického týdne ve třídě Rybiček si děti opravdu moc užily

- vystřihovaly a skládaly pavouky z papíru, míchaly lektvary z natrhaných kytiček, hrály si s písmenky, skládaly pavouky z kaštanů, vyráběly čarodějnice.    
Třídní učitelka Lenka

  
      Čarodějnické hrátky u "Žabiček"

Týden v duchu kouzel , míchání lektvarů, výroba netopýrků, pavoučích sítí a pečení "lineckých ježibabských drápů".
Třídní učitelka Monika


  

  

  

  Rybičky na téma - Domácí zvířátka a jejich mláďátka


Děti si vyrobily čelenky, skládaly puzzle,rýmovaly slova, vyráběly zvířátka ze dřívek a také připravily společně s učitelkami záhonky a zasely ředkvičky a cibulku.

  
  

  

  Děti a jejich výtvarná činnost


Pokusy s mícháním barev, děti viděly co vznikne.
Třídní učitelka Eva

  
  
  Jak děti "Šnečci" vypěstovaly květiny


"Než vyroste kytička,
 nejprve je maličká.
 Roste, roste pomaličku,
 až vyroste ke sluníčku."

Třídní učitelka Vlaďka

  
  
  
Na návštěvě u Rybiček

A takto děti tvořily na téma Kudy, kudy cestička , moc si to užily.
Třídní učitelka Lenka

    
  Žabičky a jejich týden
 

Kudy, kudy cestička - děti ze žabiček projely, propluly a proletěly dopravou.
Třídní učitelka Monika

  
  
  
  


Vzpomínka na Velikonoce


Třídní učitelka Monika

  
  


Školky čas

Září klepe na vrátka,
připravte se, děťátka.
Otevřou se dveře školky,
vítáme vás, kluci, holky.
Pojďte si sem s námi hrát,
učit se a povídat.
Ať se vám tu pěkně daří,
celý rok a nejen v září.

Šnečci a jejich první dny ve školce.
Učitelka Vlaďka

  

  

  

  

Prázdninový provoz

- sklizeň jahůdek, hry s kamínky a ochutnávka kedloubků.
Třídní učitelka Lenka 

  

  


Rybičky - téma Moře


Výroba lodičky ze skořápky ořechu, hry s víčky, kreslení mapy, hledání rybiček v encyklopedii, pokus s vodou a solí.            Třídní učitelka Lenka

  
Preschool English
 
Frog udělala skok,
jump, jump, jump,
little green frog.
 
Ukázka práce s čísly a využití všech možností dané úlohy v týmu a rozdělení rolí - team job and leadership.
Paní učitelka Mgr. Michaela WalterRybičky

Třída Rybiček - cesta do lesa s panem Horáčkem, malování lesa, vystřihování obrázků a nalepování.
Třídní učitelka Lenka

  

  

  

  

Motýlci 

"Motýlci se toulali vesmírem - tvořili sluneční soustavu, hledali inspiraci v knížkách, malovali planety"
Třídní učitelka Lada

  

  

  
"Souhvězdí
Když padá hvězda,
ruku mi dej,
když padá hvězda,
něco si přej"

  "Raketou do vesmíru - mladší děti se učí od starších kamarádů, hledání v písku- vzorky z Měsíce".

  

  
"Od sluníčka k planetám - děti si sami vytvořily sluneční dráhu".

  

  
Hravá angličtina s Míšou

Preschool Sweet English
Topic: Numbers are our friends
 
Upevňování početní představy je pro nás zábavou, navíc pod širým blankytným nebem=)
 

Preschool Sweet English
Topic: Home Sweet home
 
Knock, knock, knock,
knock on the  door. (klepejme na dveře)
Who is it? 
Who is it behind the door (kdo je to za dveřmi?)
 

Preschool Sweet English
Topic: Magician in the garden

S anglickým kouzelníkem jsme vařili různé roztodivné věci v jeho kotlících (kettles).

A tak jsme uvařili (cook) červenou (red), modrou (blue) i žlutou (yellow)
rybku (fish), kytičku (flower) i deštník (umbrella) Změny barev jednotlivých věcí nás na výsost pobavily=) It was so huge fun!!!=)


  

  


Parachute game with colours and numbers
Padáková hra s barvami a čísly

Nejenže jsme si hráli v English, ale taky jsme se učili - learn, jak požádat - ask kamaráda o radu - advice, jak se samostatně rozhodovat. Bylo tu také napětí, až do poslední chvilky. Nakonec o kousek zvítězily slečny. Kluci už se hlásí na odvetu=)

Preschool English
děti a Miky, Mgr. Michaela WalterŽabičky poznávají Vesmír

- malují slunce, vyrábí rakety, hrají si na kosmonauty.
Třídní učitelka Monika

  

  
Rybičky

Minulý týden jsme si v Rybičkách povídali o vesmíru. Vyrobili jsme raketu, namalovali planety, skládali "vesmírné" kameny a modelovali. Na Závěr týdne nás pan Blažek pozval na start rakety :-)
Asistentka pedagoga Martina

  

  

    Rybičky

Hrajeme si na indiány - děti si vyráběly čelenky, talismany, navlékaly korálky, plnily úkoly na indiánské stezce, skládaly indiány podle předlohy, zpívaly a bubnovaly.
Třídní učitelka Lenka

  

  

  

  


Výlet na Loučeň

Třídní učitelka Monika
Loučení s předškoláky

tady je to pasování předškoláků na školáky :-)
Třídní učitelka Monika

  

  
Duo Katka a Gábina na školní zahradě

Hudební představení při kterém se zpívalo a hrálo dětem nejen pro radost.
Třídní učitelka Monika

Motýlci

Děti si povídaly o vodě, kde všude ji můžeme vidět. Kdo v řekách nebo rybnících žije, vytvořily velký rybník s žábami, rybami, vážkami i s čápem. 
Třídní učitelka Eva

  Šnečci

Tento týden - povídání o kytičkách a hmyzu, výroba obrázku pro maminku k SVÁTKU MATEK. 
Třídní učitelka Eva

   


Téma U vody ve třídě Rybiček


Výroba lodi, malování kapiček, závody v běhu, pozorování motýlka, hry s pískem, malování žabiček, pokus s vodou - co se ve vodě rozpustí, skládání z víček- rybníček, ... 
Třídní učitelka Lenka

  
  
  
  


Kroužek Malí kuchtíci


Malí kuchtíci se snaží, 
dobroty už zase vaří.
A tak jsme to v pondělí,
s Cake Pops lízátky rozjeli :)
Nepečená ty jsou nej, 
teď už si jen pochutej. 
 
Duha z jídla - znáte ji? Je to sranda s barvami. Bavíme se, než nám těsto vychladne... 
Asistentka pedagoga Martina Malá

  

  

  


Žabičky a týdenní blok - Jaro v trávě


Sázíme rostlinky do našeho záhonku, vyrábíme housenky a hmyzí přátele a zkoumáme propustnost rostlin v látce (otisk), následně dokreslujeme živočichy žijící v trávě.
Třídní učitelka Iveta

  
      
  
  


Rybičky

Týden 10 . 5 . - 14. 5. téma - Jaro na louce
Třídní učitelka Lenka 

             


Jak to chodí u hasičů

Děti na návštěvě u hasičů, v rámci týdenního plánu "profese."
Třídní učitelka Monika

  

  

 


Návštěva žabiček v
cukrárně

Děti navštívily místní cukrárnu. Měly možnost vidět, jak se připravují sladké dortíky a také ochutnat lahodnou zmrzlinu.
Třídní učitelka Monika


  

   

  

Rybičky

Tento týden jsme toho prožili opravdu hodně - pokus s papírovými květinami, třídění a skládání květin ze dřívek, z plastových tvarů, přiřazování půlených obrázků, tvoření květinové dekorace, výroba přáníčka a tulipánů pro maminky, pozorování růstu ředkviček na záhonku a velká výprava na Bučický mlýn za zvířátky. 
Třídní učitelka Lenka

  
  
  
  


Výlet s předškoláky na Bučický mlýn za zvířátky


- společně s rodiči jsme cestou plnili úkoly od zahradního skřítka "Trávníčka ".
Pan Petersik dětem vyprávěl o zvířátkách, děti krmily koně, poníka, oslíka, ovečky.
Třídní učitelka Monika

  


Motýlci

" Kudy, tudy cestička - Motýlci a jejich dopravní prostředky."
Třídní učitelka Lada

    

  "Kudy, tudy cestička - Motýlci se vypravili do lesa."

Třídní učitelka Lada

  

"Čarodějnický týden u Motýlků. Čarodějnický klobouk, netopýří náramek, čarovná zahrádka, v pavoučí síti." 
Třídní učitelka Lada

          Žabičky

Maminky budou mít svátek, pečeme srdíčka z lineckého těsta, vyrábíme přáníčka a počítáme srdíčka.
Třídní učitelka Iveta


    Čarodějnický rej na zahradě MŠ


Ve středu se uskutečnilo na školní zahradě setkání malých čarodějnic a čarodějů, kde se létalo na koštěti, míchal kouzelný lektvar, prolézalo sítí s pavoukem, házelo netopýry do hrnce a vytahovali se hadi či pavouci z krabice.
Třídní učitelka Monika

 
   Čarodějnického týdne ve třídě Rybiček si děti opravdu moc užily

- vystřihovaly a skládaly pavouky z papíru, míchaly lektvary z natrhaných kytiček, hrály si s písmenky, skládaly pavouky z kaštanů, vyráběly čarodějnice.    
Třídní učitelka Lenka

  
      Čarodějnické hrátky u "Žabiček"

Týden v duchu kouzel , míchání lektvarů, výroba netopýrků, pavoučích sítí a pečení "lineckých ježibabských drápů".
Třídní učitelka Monika


  

  

  

  Rybičky na téma - Domácí zvířátka a jejich mláďátka


Děti si vyrobily čelenky, skládaly puzzle,rýmovaly slova, vyráběly zvířátka ze dřívek a také připravily společně s učitelkami záhonky a zasely ředkvičky a cibulku.

  
  

  

  Děti a jejich výtvarná činnost


Pokusy s mícháním barev, děti viděly co vznikne.
Třídní učitelka Eva

  
  
  Jak děti "Šnečci" vypěstovaly květiny


"Než vyroste kytička,
 nejprve je maličká.
 Roste, roste pomaličku,
 až vyroste ke sluníčku."

Třídní učitelka Vlaďka

  
  
  
Na návštěvě u Rybiček

A takto děti tvořily na téma Kudy, kudy cestička , moc si to užily.
Třídní učitelka Lenka

    
  Žabičky a jejich týden
 

Kudy, kudy cestička - děti ze žabiček projely, propluly a proletěly dopravou.
Třídní učitelka Monika

  
  
  
  


Vzpomínka na Velikonoce


Třídní učitelka Monika