Search

Fyzika, sedmá třída

Když mohl Archimedes přijít na vysvětlení fyzikálního jevu ve vaně, tak my se snažíme najít Archimedův zákon v kuchyni, aneb úskalí on line výuky.

Mgr.RNDr. Petr Černohorský 7.A

A zase jsme ve fyzice! Počasí přeje pokusům, které v létě dělat nemůžeme. Tentokrát jsme si vyzkoušeli, že drát prostoupí ledem, aniž ho poškodí. Nevěříte? Myslíte, že je to kouzlo nebo podvod?
Kdepak, to je jen fyzika v praxi! Zeptejte se sedmáků, Ti Vám to vysvětlí.

Žáci 7.A & Mgr.RNDr. Petr Černohorský

>>DALŠÍ FOTOGRAFIE<<


Přírodopis a Praktické činnosti, sedmá třída

Botanika v mrazech a on line není opravdu jednoduchá. Šikovní sedmáci si ale dokáží poradit. A dokážeme to spojit i s pracovními činnostmi. A už začínají klíčit.

Žáci 7.A & Mgr.RNDr. Petr Černohorský

>>DALŠÍ FOTOGRAFIE<<

Výtvarná výchova v 6.A

Pro žáky šesté třídy byl úkol z výtvarné výchovy výzvou. Libovolnou technikou utvoř obrázek "ptačí hostiny". Nejdřív jsme pozorovali, kdo léta do našich krmítek a pak už bylo splnění úkolu jednoduché.

Mgr. Dagmar Fišlová


Tvořivá matematika

Druháci se ve škole rozhodně nenudí, dnes je čekalo propojení geometrie a tvořivosti s hádankou pohádky.
Jak využít trojúhelníky na lišku a hledat přitom pohádku na to se podívejte na našich fotografiích.

Mgr. Dagmar Fišlová

>>DALŠÍ FOTOGRAFIE<<


Angličtina druhá třída

The Opposites - protiklady

If I say "stop," you say … "go".
If I say "fast," you say … "slow".
If I say "yes," you say … "no".
If I say "above," you say … "below".

žáčci 2. třídy a Mgr. Michaela Walter


Angličtina druhá třída

Winter/Zima

It´s winter. It´s cold and there is snow everywhere. Children go skiing and skating. We have got scarfs, gloves and woolly hats.
Je zima. Je chladno a všude je sníh. Děti chodí lyžovat a sáňkovat. Máme šály, rukavice a kulichy.

PaedDr. Naděžda Hrnčířová


Zdolávání vrcholů

Tento týden jsme se v několika třídách společně snažili vyšplhat na kopec. Zůstali jsme věrni aktuálním opatřením, a tak se jednalo o kopec pouze virtuální. Po krátké instruktáži, která musí předcházet každé výpravě, jsme šli rovnou na věc. Jedinou povinnou výbavou byl funkční internetový prohlížeč, stačil i ten na telefonu nebo tabletu. Pro kvalifikaci jsme museli znát přístupový kód, zvolit si vhodnou masku a postavit se přímo pod kopec na startovní čáru. Když jsme se tam sešli všichni, čekali jsme nedočkavě na povel ke startu. Hned po zvukovém signálu se nám do cesty postavilo několik překážek. Na každé jsme museli opovědět na záludnou otázku. Vždy jsme měli jen jednu možnost a hned jsme také zjistili, jestli jsme odpověděli správně nebo špatně. Kdo odpovídal v nejkratším čase získal nejvíc bodů a mohl hned šplhat dál. Tudíž se přiblížil rychleji k vrcholu kopce. Ten nejlepší z nás byl nahoře jako první, a protože si to zasloužil postavili jsme ho na stupně vítězů. Túru jsme ale zvládli vždy všichni a většinou jsme nezůstali jen u jedné.

Kopce nám do naší cesty vzdělání postavila aplikace Nearpod. V tomto týdnu jsme si užili hlavně valentýnské prostředí, ale zkusili jsme i kopec „pod vodou“ nebo „ve vesmíru“. Společné objevování této aplikace probíhalo na hodinách informatiky, ale i matematiky a zeměpisu.
Děkuji všem vysokohorským turistům, že do toho se mnou šli s plným nasazením a ničeho se nezalekli.
Díky vám všem jsme tento vrchol zdolali úspěšně. Bravo!

Ing. Luboš CháraZimní radovánky v ŠD 1

Pytlování!

Irena Švábenská


Zimní radovánky v ŠD 2

Jízda na pytlích.

Ilona Sedláčková


Pozdrav 3 třídy z Ruska

Zákaz cestování? Pro nás to neplatí! Uplynulý týden jsme procestovali pár evropských zemí.
Pondělí - letiště Orly v Paříži a k tomu vše, co k Francii patří včetně poslechu státní hymny. V úterý jsme letěli do věčného města Říma, ochutnali italské speciality, prošli se podél Tibery, navštívili Benátky, Florencii a další perly Apeninského poloostrova. Středu jsme věnovali Budapešti v  Maďarsku s jeho ostrými klobásami a výtečným ovocem. Vykoupali jsme se a prohřáli v termálních bazénech. Ve čtvrtek jsme se vydali někdo autem, někdo vlakem, někdo letecky do Vídně. Zašli jsme si na vídeňský závin, sacher dort, pobavili se v Prateru. Zaposlouchali jsme se též do melodií geniálního vídeňáka W. A. Mozarta. Na pátek jsme naplánovali cestu do velikého Ruska, z něhož vám posíláme pozdrav. Paní učitelce Lence se tam nechtělo, že tam je prý zima. Opravdu byla zima jako v Rusku. Porozhlédli jsme se v Moskvě, Petrohradě, ochutnali čaj ze samovaru, ruský boršč. Moc se nám líbil Šavlový tanec od A. Chačaturjana a Labutí jezero od P. I. Čajkovského. A pak že se cestovat nesmí. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavého, sami jsme si vždy něco o příslušné zemi připravili a poznali, jak žijí jinde. A kam se vydáme příště? Na to si počkejte.

Třeťáci a Mgr. Lenka Cerhová s AP


Hudební výchova bez zpěvu?

Proč ne! Vždyť muzika se dá provozovat mnoha způsoby. Druháci si vlastnoručně vyrobili jednoduchý hudební nástroj pomocí kterého zahrají rytmus, doprovodí říkanku a později, až to bude možné, i zpěv.

Mgr. Lenka CerhováAngličtina, první třída

Snowflake game
Vánoce milujeme WE LOVE CHRISTMAS, a tak v novém roce jsme si zahráli skupinovou hru (GROUP GAME) s plácačkami (FLYWATTERS). Našli jsme WE FOUND: SNOWMAN, REINDEER, SNOWFLAKE, BELL, ELF, CANDY CANE, STOCKING, MISTLETOE, PRESENTS etc.

Little pupils of 1. A and Miky (Mgr. Michaela Walter)


Angličtina, druhá třída

Christmas Maze (pre-christmas activities)
We love it !!!

Little pupils of 2. A and Miky (Mgr. Michaela Walter)

Our Angel - náš anděl... just for you=)
Thank you for great pre-christmas memories=)

Little pupils of 2. A and Miky (Mgr. Michaela Walter)


Výtvarná výchova, pátá třída

Zima tak, jak má být. Tajemná, kouzelná, křupavá a hlavně bílá... tak jsme ji otiskli v bílých bambulkách a nočních romantických obrázcích=) Je to učiněná krása=) Díky za to umění!!!

Žáčci 5. třídy, Mgr. Michaela Walter

A to jsou naši kouzelní (magic) andílci (angels). Bylo jedno, jestli jsem kluk nebo holka, každý chtěl ozdobit jednoho z andělů, kteří nás budou chránit v roce 2021. Nejen nás, ale i Vás všechny v Rožďalovicích, of course=).

Žáčci 5. třídy a Mgr. Michaela Walter


Oslava pololetí

Ve čtvrtek 28.1. 2021 dostali žáci pololetní vysvědčení. V rámci tělesné výchovy jsme si udělali malou balónkovou, pololetní oslavu na sněhu.

Mgr. Martina Čapková


Tělocvik ve 2. třídě trošku jinak

Ve čtvrtek si děti tělocvik užily zase trošku jinak. Jejich úkolem bylo psát a kreslit do sněhu.

Pavla Šimůnková

>>DALŠÍ FOTOGRAFIE<<


Stavební den ve 2. třídě

Dne 13. 1. 2021 si druháčci zahráli na stavitele a budovatele. Den si užili a výtvory se jim moc povedly.

Pavla Šimůnková

>>DALŠÍ FOTOGRAFIE<<


Tělocvik na sněhu

Děti si "tělocvik" díky sněhové nadílce krásně užívají.
Sněhové variace, stavby i běh ve sněhu. Nádhera a radost.

Mgr. Martina Čapková


Základy první pomoci hravou formou

V hodině prvouky prvňáčci trénovali základy první pomoci.
Drobná poranění již zvládnou ošetřit sami!

Ing. Vlasta Tuláčková