Search

Pozdrav 3 třídy z Ruska

Zákaz cestování? Pro nás to neplatí! Uplynulý týden jsme procestovali pár evropských zemí.
Pondělí - letiště Orly v Paříži a k tomu vše, co k Francii patří včetně poslechu státní hymny. V úterý jsme letěli do věčného města Říma, ochutnali italské speciality, prošli se podél Tibery, navštívili Benátky, Florencii a další perly Apeninského poloostrova. Středu jsme věnovali Budapešti v  Maďarsku s jeho ostrými klobásami a výtečným ovocem. Vykoupali jsme se a prohřáli v termálních bazénech. Ve čtvrtek jsme se vydali někdo autem, někdo vlakem, někdo letecky do Vídně. Zašli jsme si na vídeňský závin, sacher dort, pobavili se v Prateru. Zaposlouchali jsme se též do melodií geniálního vídeňáka W. A. Mozarta. Na pátek jsme naplánovali cestu do velikého Ruska, z něhož vám posíláme pozdrav. Paní učitelce Lence se tam nechtělo, že tam je prý zima. Opravdu byla zima jako v Rusku. Porozhlédli jsme se v Moskvě, Petrohradě, ochutnali čaj ze samovaru, ruský boršč. Moc se nám líbil Šavlový tanec od A. Chačaturjana a Labutí jezero od P. I. Čajkovského. A pak že se cestovat nesmí. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavého, sami jsme si vždy něco o příslušné zemi připravili a poznali, jak žijí jinde. A kam se vydáme příště? Na to si počkejte.

Třeťáci a Mgr. Lenka Cerhová s AP