Search

Zdolávání vrcholů

Tento týden jsme se v několika třídách společně snažili vyšplhat na kopec. Zůstali jsme věrni aktuálním opatřením, a tak se jednalo o kopec pouze virtuální. Po krátké instruktáži, která musí předcházet každé výpravě, jsme šli rovnou na věc. Jedinou povinnou výbavou byl funkční internetový prohlížeč, stačil i ten na telefonu nebo tabletu. Pro kvalifikaci jsme museli znát přístupový kód, zvolit si vhodnou masku a postavit se přímo pod kopec na startovní čáru. Když jsme se tam sešli všichni, čekali jsme nedočkavě na povel ke startu. Hned po zvukovém signálu se nám do cesty postavilo několik překážek. Na každé jsme museli opovědět na záludnou otázku. Vždy jsme měli jen jednu možnost a hned jsme také zjistili, jestli jsme odpověděli správně nebo špatně. Kdo odpovídal v nejkratším čase získal nejvíc bodů a mohl hned šplhat dál. Tudíž se přiblížil rychleji k vrcholu kopce. Ten nejlepší z nás byl nahoře jako první, a protože si to zasloužil postavili jsme ho na stupně vítězů. Túru jsme ale zvládli vždy všichni a většinou jsme nezůstali jen u jedné.

Kopce nám do naší cesty vzdělání postavila aplikace Nearpod. V tomto týdnu jsme si užili hlavně valentýnské prostředí, ale zkusili jsme i kopec „pod vodou“ nebo „ve vesmíru“. Společné objevování této aplikace probíhalo na hodinách informatiky, ale i matematiky a zeměpisu.
Děkuji všem vysokohorským turistům, že do toho se mnou šli s plným nasazením a ničeho se nezalekli.
Díky vám všem jsme tento vrchol zdolali úspěšně. Bravo!

Ing. Luboš Chára