Search

Anglický jazyk první třída

EASTER BUNNY didn´t forget!
Zajíček nezapomněl!
Easter Bunny brought us the basket full of funny fruit and vegetables.
Velikonoční zajíček nám přinesl košík plný veselého ovoce a zeleniny.
Thank you very much, Rabbit!
Děkujeme moc, králíčku!

žáčci 1. a 2. třídy a Mgr. Michaela Walter


Hudební výchova první třída

Při poslechu "Příběhů jedné kapely", vyprávěné osobitým a nezaměnitelným hlasem národního umělce Karla Högera a doprovázené Českou filharmonií, jsme našimi oušky soustředěně rozeznávali postupně jednotlivé hudební nástroje a krásně je vybarvili do pracovního listu.

žáčci 1. třídy a Mgr. Michaela Walterr


Anglický jazyk první třída

We like sports, even our friends like sports too.
And what about you?

Máme rádi sporty, i naši kamarádi mají také rádi sporty.
A co ty?

žáčci 1. třídy a Mgr. Michaela Walter


Hudební výchova první třída

Nejdříve jsme si vyprávěli u anglického animovaného filmu, jaký měl Mozart život, a že ho neměl lehký. Zaujalo nás, jak brzy začal malý Amadeus hrát (ve 3 letech hrál na piáno) a skládat hudbu (v 5 letech) a jak cestoval se svým tatínkem Leopoldem a starší sestřičkou Marií Annou napříč Evropou. Ve svých 15 letech koncertoval na královském dvoře ve Versailles. Byl tak pracovitý, že i přes svůj krátký rušný život, (umřel v 35 letech) složil tolik hudebních děl, že jeho hudba stále žije. Žije i u nás v první třídě!
Děkujeme, Wolfgangu, za neskutečný hudební zážitek, který jsme s radostí zvěčnili.

žáčci 1. třídy a Mgr. Michaela Walterr