Search

První třída

Ukázka práce v  hodinách.
Ing. V. Tuláčková

>>DALŠÍ FOTOGRAFIE<<


Zlatuška má svátek

V pátek 25. 9. oslavila veverka Zlatuška  - maskot prvňáčků - svůj svátek. Největším překvapením byl oříškový dort vlastnoručně upečený Terezkou a její maminkou. Děkujeme, byl výborný.
veverka Zlatuška, prvňáčci a paní učitelka


Křídování

Účastníci školní družiny vyzdobili chodník u školy. Jejich úkolem bylo navrhnout a namalovat míč.

I.Sedláčková, I.Švábenská

>>DALŠÍ FOTOGRAFIE<<


Odpolední sport v ŠD III

Když nám to počasí dovolí, věnujeme se odpolednímu sportování na čerstvém vzduchu.

Pavla Šimůnková

>>DALŠÍ FOTOGRAFIE<<


Chytré mozky

Již v září mohou děti navštěvovat některé kroužky. Na ukázkových hodinách Chytrých mozků a deskových her, jsme se seznamovali s novinkami tohoto školního roku. Žáci prvního a druhého stupně se budou pravidelně utkávat s Ozoboty. Na druhém stupni si můžeme z Lega postavit roboty vlastní! Nové vybavení, stejně jako kroužkovné, je hrazeno z projektu, který škola na tuto aktivitu zajistila.

Ing. Luboš Chára


Improvizovaná venkovní učebna

Nový školní rok nám probíhá za krásného slunečného počasí. Využíváme příjemného babího léta a učíme se venku. Dějepis s 8.A - pomocí přírodnin žáci sestavili datum mírové konference a mnoho dalšího.

Mgr. Martina Čapková


Sonobova krychle

O hodině praktických činností nám pěkně zamotala hlavu, ale především ruce, Sonobova krychle. V 7.A týmová spolupráce otestovala tři skupiny po šesti členech ve skládání origami. Sedmákům se zadařilo a všechny skupiny se mohou pochlubit složeným výtvorem. Jedna skupina zvládla poskládat i menší verzi této krychle.

Martina MaláPlavecký výcvik druhé třídy

Dne 8.9. 2020 se druháčci  poprvé zúčastnili plaveckého výcviku v Jičíně. Po úvodním rozřazení do skupin podle plaveckých dovedností se hned vrhli na dovádění ve vodě. Z bazénu odjížděli spokojení a příjemně unavení.

Pavla ŠimůnkováHudební výchova, první třída

Zpíváme, hledáme hudební nástroje a zkoumáme rozdíly mezi kytarou a basou. Jaképak jsou, děti?

Žáčci 1. tř. a Mgr. Michaela Walter


Angličtina, druhá třída

Začínáme s English a novými originálními komunikačními sešity=)

Žáčci 2. tř. a Mgr. Michaela Walter


Výtvarná výchova, pátá třída

Zdravíme ze školního zahradního ateliéru pod širým nebem. Mariánské léto nám přeje!

Žáčci 5. tř. a Mgr. Michaela Walter


Bezpečně do školy

Na začátku školního roku  jsme si ve školní družině připomněli pravidla pro chodce a cyklisty. Při procházce jsme si ukázali značky v okolí školy a vyzkoušeli jsme si i správné a bezpečné přecházení na přechodu pro chodce. Sestavili jsme si i modely některých dopravních značek a na školním hřišti si s nimi účastníci na školních koloběžkách vyzkoušeli některé dopravní situace.

Irena Švábenská, Ilona Sedláčková

>>DALŠÍ FOTOGRAFIE<<


Kdo to byli legionáři?

Kde se vzali až na daleké Sibiři? Proč a proti komu bojovali? Jak žili a jak se vraceli zpátky do Čech? Odpovědi na tyto a další otázky jsme se dozvěděli v „legiovlaku“, který byl první zářijový týden přistaven na místním nádraží v Nymburce. S odpověďmi nám pomohla výborně připravená expozice, promítaný dokumentární film a zdatný průvodce v dobové uniformě.

Jiří Rejsek


Zdravá svačinka pro všechny od oslavenkyně

Sladkým a šťavnatým melounem ze své vlastní zahrady, pohostila žákyně 2. třídy své milé spolužáky, spolužačky a paní učitelky. Děti byly nadšené,  po melounu se doslova zaprášilo.

Mgr. Marcela Sasková


Vlak legionářů

Minulý týden jsme s žáky 8. a 9. třídy vyjeli do Nymburka. Tam proběhla krásná dějepisná expozice (výuka mimo lavice) přímo v replice vlaku legionářů. Unikátní vlak žáci procházeli s odborným výkladem vojáka, který měl dobovou uniformu. Vše bylo velmi zajímavé a téměř autentické.

Mgr. Martina Čapková


Další skvělý úspěch!

Ve dnech 2. – 4. 9. se již tradičně konalo v Brně republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. V letošním roce byla nominace závodníků možná pouze přes webový portál na základě vložených výsledků. Naši školu reprezentovaly Eliška Burdová a Tereza Hojsáková, které si vedly více než skvěle. Z celkového počtu 87 závodnic se Eliška umístila na krásném 43. místě a Terka znovu vybojovala fantastické 4. místo. Atmosféra byla opět nezapomenutelná, počasí převážně slunečné a výkony závodníků místy až fascinující – takže za nás opět povedený ročník! Smile

Eliška Hojsáková


Skutečně zdravá škola

Školní jídelna je zapojena do projektu Skutečně zdravá škola. V minulém týdnu proběhl ve škole odborný seminář ohledně složení potravin, nutričních hodnot a kvality potravin. Dále byla praktická část v kuchyni, kde se připravovaly samé dobroty - např. zeleninové karbanátky, saláty, atd. Dalším hlavním bodem bylo, jak snížit dávky bílé mouky a tedy lepku v porcích pro strávníky. Zkusili jsme, jak pomocí jáhel lze mouku úplně vynechat u zahuštění polévek a omáček. Chuť pokrmů byla skvělá!

Mgr. Martina Čapková


Slavnostní oběd s 1. třídou

Dopoledne ve středu 2. září se deváťáci ujali „svých“ prvňáčků. Nejdříve je provedli školou a prohlídku zakončili v krásně prostřené jídelně. Tady se při obědě ještě více skamarádili a domlouvali se na dalších akcích.

Jiří Rejsek

>>DALŠÍ FOTOGRAFIE<<