Search

My vám ty řidičáky přivezeme!

Podruhé v tomto školním roce jsme se vydali na dopravní hřiště do Nymburka. Zopakovali jsme si pravidla silničního provozu a poté nás čekala velká zkouška - písemný test a jízda na kole. Všichni jsme uspěli a obdrželi Průkaz mladého cyklisty. Tak hurá na kolo!

Ing. Irena Brůnová a cyklisti ze 4. A
Zveřejněno: 30. 5. 2022

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Den bez tašek v 5. A

Dne 27. 5. byl na naší škole zvláštní den - den bez tašek! Piráti z páté třídy se na něj opravdu dobře připravili. Třeba Matěj, který si sadu učebnic i sešitů přivezl až do prvního patra v pracovním kolečku!

Renka Kubálková
Zveřejněno: 30. 5. 2022Okno? Proč ne!

V praktických činnostech nás páťáky napadlo, udělat si kouzelné okno do světa plného štěstí.
Každý má své přání a za oknem se mu splní.

Mgr. RNDr. Petr Černohorský
Zveřejněno: 30. 5. 2022


Hudební výchova 5. třída

Každá pirátská plavba musí být s krásnou písničkou. Karaoke v naší třídě nám pomůže doplout s melodií až do konce letošního roku.

Mgr. Bc. Dagmar Fišlová
Zveřejněno: 30. 5. 2022


Hudební výchova 9. třída

Výsledky soutěže videopozvánek jsou tu =)
Tři mušketýři ochotně a nezištně vyučili své žáky a světe div se, jsou z toho hned tři medailisté. David Vraník se proměnil v bílého kocoura a pozval nás na koncert Kabátů. Jeho troufalá věta "je konec, tak to vypni" ho doslova vyhoupla na jasné 1. místo. Václav Rychtařík v životně důležité spolupráci s Matějem Vyšatou, jedním z mušketýrů, obsadil 2. místo s Queen a opicí Štěpánem. Na 3. příčce se umístil se svým cool videem ke Ghostemane Jakub Chlíbek. Neotřele rapoval:
ČJGo,
poslouchej kámo, jo...
ano, ano, velice příjemná uklidňující muzika na uši...tak se tam vidíme...
ČJG=

Před všemi deváťáky smekám klobouk! Zažili jste pocit nekomfortní zóny, ale s pomocí ostatních jste překročili svůj stín=)

Díky za skvělá videodílka!

Mgr. Michaela Walter
Zveřejněno: 27. 5. 2022


Zámecká slavnost

V sobotu 21. května se na nádvoří rožďalovického zámku konala každoroční slavnost Domova Rožďalovice. Jsme velmi rádi, že jsme se s našimi žáky ze ZŠ i MŠ mohli zapojit do pestrého odpoledního programu. Nálada byla výborná a věříme, že se klienti domova, ale i všichni návštěvníci bavili stejně dobře jako my.
Děkujeme za pozvání a těšíme se na další společné akce.

Renka Kubálková
Zveřejněno: 27. 5. 2022


>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


KLOBOUKOVÁ ZAHRADNÍ SLAVNOST

V sobotu 14. května zaplnila téměř každé volné místo ve venkovních prostorách základní školy Klobouková zahradní slavnost. Na akci se představila většina našich žáků, včetně těch nejmenších z mateřské školy. Hudební, sportovní, taneční, rytmická a další pohybová díla a pásma v choreografiích učitelů a asistentek, provázela slovem ředitelka školy Mgr. Iveta Klímová.

Hlavní roli celého dne sehrál klobouk, kterému byla věnována dokonce samostatná Soutěžní přehlídka. Diváci mohli obdivovat klobouky společenské i slavnostní. K vidění byl pánský cilindr, klobouk kovbojský, plážový slamák a klobouk jako nezbytný doplněk dámy na koňských dostizích a také veselé improvizace, které kouzlily úsměv na tvářích diváků. V soutěži rodin se utkala nejpočetnější příbuzenstva, která navštívila slavnost jak jinak, než v kloboucích.

Velkému zájmu se těšil doprovodný program: v improvizované prodejně byly v nabídce rukodělné výrobky žáků a zaměstnanců školy; deváťáci nabízeli ve své Kavárně pod lípou vlastní občerstvení; menší návštěvníci tvořili fronty u malování na obličej i před skákacími hrady; ti starší pak u našeho fotokoutku; v neposlední řadě byly zájemcům z řad rodičů a dospělých otevřeny i třídy prvního stupně.

Celý den rámovalo slunečné počasí a jak je z fotografií v naší galerii zřejmé, bavili se opravdu všichni zúčastnění. Klobouková zahradní slavnost 2022 je za námi. Už se také těšíte na tu příští?

Ing. Luboš Chára
Zveřejněno: 27. 5. 2022
>>PROHLÉDNOUT SI VŠECH 38 FOTOGRAFIÍ<<


Světový den včel v ŠD

Na 20. 5. připadá světový den včel. S dětmi jsme si o včeličkách povyprávěli a zhlédli krátkou, ale poučnou prezentaci. Připomněli jsme si i animovaný seriál o včelce Máje a jejím kamarádovi Vilíkovi. Nechyběla ani u dětí oblíbená včelka Bee Bot, se kterou si trénujeme začátky programování. Nakonec si každý mohl vyrobit svou včeličku jako prstovou loutku, nebo zápich na špejli.

Ilona Sedláčková
Zveřejněno: 20. 5. 2022

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Nácvik první pomoci v ŠD

Sluníčko už láká děti pobývat více venku a hrozí více poranění a úrazů. S dětmi jsme si řekli základy první pomoci a prakticky si vyzkoušeli ošetření ruky nebo nohy. Zopakovali jsme si i důležitá telefonní čísla s mnemotechnickou pomůckou na jejich zapamatování - 150, 155, 158.

Irena Švábenská
Zveřejněno: 20. 5. 2022

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Bylina, keř, strom

Dne 18. 5. děti v hodině prvouky rozpoznávaly různé druhy bylin, keřů a stromů. Vše si mohly osahat a očichat. Naučily se z jakých částí se rostlina skládá. Své nově nabyté vědomosti si ověřily ve skupinkách při závěrečném rozpoznávání různých rostlin.

Radka Huňatová 3. třída
Zveřejněno: 18. 5. 2022Oznámení školy o konání zvláštního zápisu (LEX UKRAJINA)Bronz z krajského kola

Šestice starších žáků, která postoupila z regionálního kola soutěže Zlatý list, reprezentovala naši školu v pátek 13. května 2022 v Novém Městě nad Metují. V hezkém říčním údolí na jihozápadním okraji města byla připravena trasa s deseti zastávkami, na kterých členové ochranářských oddílů, nebo jako v našem případě žáci ZŠ, odpovídali na otázky z nejrůznějších přírodovědných oborů – od včelařství až po geologii. A naši si vedli velmi dobře - v těžké konkurenci obsadili hezké 3. místo!

Jiří Rejsek
Zveřejněno: 16. 5. 2022


Květen - Měsíc školních zahrad 2022

Žáci druhé třídy v rámci mezipředmětových vztahů Prvouka - Praktické činnosti vytvářeli model stromu z přírodnin, které se jim podařilo najít na naší školní zahradě. Při prohlížení galerie obrázků si můžete položit otázky stejně jako my: Jak se liší tělo stromu a naše? Jaké by to bylo být stromem?

Ing. Vlasta Tuláčková a druháci
Zveřejněno: 16. 5. 2022


Sběr – slušný výsledek

Podle očekávání se do jarního sběru zapojilo méně žáků než na podzim, ale přesto jsme odevzdali více než 4 tuny papíru a přes 100 kg víček od PET lahví. Boj o první místo byl tentokrát velmi těsný – přepočet na počet žáků ve třídě ale rozhodl jednoznačně...

Jiří Rejsek
Zveřejněno: 16. 5. 2022


Oběd na přání pro 1. A

Dnes jsme si velmi pochutnali. Paní kuchařky nám uvařily jídlo na přání. Skvělou dýňovou polévku, voňavé buchtičky se šodó a šťavnatý salát "nabušený" vitamíny. Mňam!! Stolovali jsme jaksepatří, s prostíráním, ubrouskem. Děkujeme!

Mgr. Lenka Cerhová
Zveřejněno: 16. 5. 2022