Search

Dějepisné lapbooky v 7.A

Původně jsme první lapbooky měli tvořit společně ve škole. Museli jsme se ale přizpůsobit nastalé situaci a to byla výzva! Žáci 7.A se jí zhostili velice dobře. Byla by škoda se s Vámi o ně nepodělit. A co vůbec lapbook je?
Lapbook = moderní interaktivní encyklopedie. Žáci si nenásilnou formou při jeho výrobě opakují učivo. Slouží i jako podpůrný prostředek pro samotnou výuku.

Martina Malá

>>DALŠÍ FOTOGRAFIE<<


Angličtina 2. třída

Halloween party. Welcome!

PaedDr. Naděžda Hrnčířová


On-line Helloween v 3.A

Ani covid-19 nás třeťáky neodradil, abychom alespoň on line oslavili Halloween.

Mgr. Lenka Cerhová


Přípravy na Helloween v 7.A

Na Helloween jsme se i letos začali připravovat včas. Bohužel uzavření volnočasových aktivit kvůli koronaviru :-) nám znemožnilo přípravy dokončit. Alespoň takto si je můžeme nyní připomenout.

Mgr. RNDr. Petr Černohorský, Martina Malá a Andrea Sedláčková

>>DALŠÍ FOTOGRAFIE<<


Sváteční dezerty v 3.A

V rámci samostudia připravili třeťáci jednoduchý dezert ke svátečnímu obědu 28. října.
Oslavili tak s rodiči 102. narozeniny naší republiky. Mňam, to byly dobrůtky.

Tř. učitelka Mgr. Lenka Cerhová

>>DALŠÍ FOTOGRAFIE<<


7.A English On-line

Tak, už je to zase tady, jsme opět jen on-line. Ale my to dáme! Robinzoni se neztratí!
We are learning English now.

Mgr. RNDr. Petr Černohorský


Hudební výchova první třída

Výroby svého vlastního hudebního nástroje jsme se nemohli dočkat, už od ráda jsme měli přichystané všechny pomůcky. Maminky nás vybavily nejrůznějšími semínky, rýží a cornflaky, za což jim patří velké dík! Byla to zábava. Příští hodinu si nástroje vyzdobíme=)

Žáčci 1. tř. a Mgr. Michaela Walter

Není klíč jako klíč. Museli jsme ho nejdřív hledat v důmyslných knihách. A nakonec ho našli, jsme šikulky. A ten houslový jsme se učili společně psát pomocí šnečí ulity a interaktivní tabule. Moc nás to všechny bavilo.

Žáčci 1. tř. a Mgr. Michaela Walter


Výtvarná výchova, pátá třída

Být v síti nebo si sám síť vytvořit? Pro nás to byla jasná volba=) Utkali jsme si síť z nám milé barvy vlny a pověsili si na ni náš erb. Pokud nás náš erb už nebude vystihovat, nebo budeme inspirováni, můžeme si jej během roku vyměnit=)

Žáčci 5. třídy, Mgr. Michaela Walter


Angličtina, první třída

ONE POTATO, TWO POTATOES
aneb počítáme neposedné brambory. Jde nám to suprově=).

Žáčci 1. tř. a Mgr. Michaela Walter

IN THE CLASSROOM
Učíme se v anglické třídě, už víme, co je class register, zapisujeme děti pomocí TICK/CROSS. Zároveň stříháme CUT, lepíme STICK. Příště se naučíme, jak zařídit třídu.

Žáčci 1. tř. a Mgr. Michaela Walter


Angličtina, druhá třída

Prakticky jsme si vyzkoušeli, jak se v mapě Londýna orientovat, abychom se neztratili=)
Navštívili jsme Buckingham Palace, Tower Bridge, Big Ben, Cathedral of St. Paul, London Eye, Wax Museum Madame Tussaud.
Bylo to velké dobrodružství ADVENTURE=)

Žáčci 2. tř. a Mgr. Michaela Walter

Že má Maggie ráda bramborovou kaši (MASHED POTATO), to už ví Steve i my=) Steve nás vzal taky do restaurace. Tam Vám bylo práce. Někdo popletl objednávky, tak jsme to dali hezky do pořádku. Jsme přece Stevovi kamarádi=)

Žáčci 2. tř. a Mgr. Michaela Walter


Angličtina, čtvrtá třída

Zabloudili jsme do aplikace Landigo, abychom si vyzkoušeli, jak nám jde: THIS IS, THESE ARE, THAT IS, THOSE ARE. A povedlo se, WE DID IT=)

Žáčci 4. tř. a Mgr. Michaela Walter


Anglický kroužek SCHOOL SWEET ENGLISH, druhá a třetí třída

Začínáme od toho, co máme nejradši. Rodina FAMILY od mum and dad (maminky a tatínka) po aunt and uncle (tetu a strejdu)=) A s plácačkami FLYWATTERS. OF COURSE=)

Žáčci a Mgr. Michaela Walter


Rekord překonán

Ano - již v úterý, tedy první den sběru, jsme museli objednat druhý kontejner. Celkem jsme odevzdali 12 tun papíru a 300 kg víček! Rekord tedy padla nyní zbývá přepočítat, která třída v soutěži nasbírala v průměru na žáka nejvíc ...

Jiří Rejsek


Tělocvik v naší škole v době koronavirové není jenom procházka

Protože nám současná opatření nedovolují klasickou tělesnou výchovu, tak jsme „tělocvičnou procházku" se sedmáky pojali trochu mezipředmětově a dobrodružně. Naše cesta vedla k baroknímu kostelu sv. Havla, pod nímž je umístěna socha mistra Jana Husa, kterého budeme probírat v dějepise. Ze zeměpisu jsme si vyzkoušeli orientaci na mapě podle GPS souřadnic a cílem bylo najít „mikro kešku“. Mise byla úspěšná a keška vrácena zpět do bezpečí svého úkrytu.
Pohybu ZDAR a další keško třes se!

Martina Malá


Školní družina III

Děti ze ŠD III vyráběly papírové záložky pro své spolužáky ze 2. třídy. Doufáme, že jim udělají radost při jejich prvním čtení společné knihy.

Pavla ŠimůnkováMatematika v 1. třídě

Stavíme vláčky a věže dle předlohy.

Ing. Vlasta Tuláčková, Petra Simůnková


Tvořivé odpoledne v ŠD

Větrníky mohou vytvořit pěknou dekoraci a udělají radost dětem v každém věku. Výroba větrníku je snadná a zábavná. Dokladem toho jsou fotografie z naší školní družiny.

Petra SimůnkováZpráva žákovského parlamentu

Ve středu 30. 9. se konala první větší akce pořádaná Bobry z Rožďalovic – první z barevných dnů, žlutý, kterým jsme podpořili prodej kvítků měsíčku lékařského. Gratulujeme druhákům, kteří přišli ve žlutém všichni a získali tak nejlepší skóre. Velké poděkování posíláme Esterce z osmičky, která získala nejvíce bodů za jednotlivce. Příští barva bude červená.

Bobři