Search

Dáma v klobouku

Náplní výtvarné zájmové činnosti v ŠD III jsou i skupinové práce. V posledních týdnech jsme tvořili obraz Dáma v klobouku, který se stal součástí výzdoby na Kloboukové zahradní slavnosti. Lepená koláž tvořená květy pestrých anilinových barev mnohé zaujala a za pochvalné ohlasy velmi děkujeme.

Petra Simůnková
Zveřejněno: 16. 5. 2022

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Maminky mají svátek

Druhou květnovou neděli slavíme Den matek. Druháci pro maminky vytvořili nejen přání, ale i krásné designové tašky. Věřím, že maminky měly opravdu radost, vždyť vše bylo vyrobeno s láskou.

Ing. Vlasta Tuláčková
Zveřejněno: 9. 5. 2022


Zdravá 5 v 2.A

Jak se správně stravovat? Co jsou bílkoviny, cukry, tuky ? To všechno a mnoho dalšího se druháci dozvěděli v rámci Zdravé pětky.

Ing. Vlasta Tuláčková
Zveřejněno: 9. 5. 2022


Klobouky ze školní družiny

Klobouková slavnost se blíží. A proto si děti ve školní družině vyzkoušely vyrobit a nazdobit pohádkové klobouky. Naučili se i poskládat např. myslivecký klobouk, Večerníčkovu čepici z novin....aj. Vše jsme použili na výzdobu prostoru u ŠD.

Ilona Sedláčková
Zveřejněno: 6. 5. 2022

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Jarní zahrada v ŠD

Skupinová práce měla tentokrát název "Jarní zahrada". Tím jsme ukončili měsíc věnovaný zelené barvě. Děti si vytvořily nejen spoustu kytiček, ale i rozkvetlý strom s houpačkou. Nechybí ani hmyz - najdete je?

Irena Švábenská
Zveřejněno: 6. 5. 2022

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Oznámení školy 6. 5. 2022


Čekáme nájemníky

Ptačí budky, které jsme vyrobili, jsme rozmístili na školní zahradě a čekáme na první nájemníky.
Jsme zvědaví, kdo se přihlásí!

Mgr. RNDr. Petr Černohorský
Zveřejněno: 5. 5. 2022


Zdravá 5 v 1.A

Do hodiny prvouky prvňáků byla pozvaná lektorka zdravé výživy. Děti se zábavnou formou seznámily se správným složením jídelníčku, následky nezdravého stravování a prevencí nemocí. V závěru si vyzkoušely, co vše si zapamatovaly a získávaly žetony za své znalosti.

Tř. uč. Mgr. Lenka Cerhová
Zveřejněno: 4. 5. 2022


Praktické činnosti v 1. A

V rámci předmětu praktické činnosti prvňáci dělají pokus s klíčením semen hrachu. Zajistili podmínky k růstu a potom už jen čekají, pozorují, porovnávají a hodnotí, jak jim jejich osivo klíčí a rostliny rostou.

Mgr. Lenka Cerhová
Zveřejněno: 4. 5. 2022


Vítání ptačího zpěvu

30. dubna pořádala Česká společnost ornitologická komentovanou procházku v Mlýnci u Kopidlna. Prošli jsme se okolo rybníku Zrcadlo. Viděli jsme, slyšeli jsme a dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí z ptačí říše.
Láska k přírodě a podpora zvídavosti - to bylo letošní Vítání ptačího zpěvu.

Renka Kubálková asistentka v 5.A
Zveřejněno: 2. 5. 2022


Adéla ve Zmrzlinárně

Pokud máte rádi kvalitní zmrzlinu, doporučuji nymburskou Zmrzlinárnu. A pokud si ji chcete opravdu vychutnat, sedněte si dovnitř a prohlédněte si zde vystavené fotografie. Autorkou dvou z nich – těch nejvydařenějších, je Adéla Ladrová z naší 7. třídy.

Jiří Rejsek
Zveřejněno: 2. 5. 2022


Skoro alchymisté

Dnešní praktické činnosti proměnily Piráty z 5.A skoro v alchymisty. Změnili jsme třídu ve výrobnu "slizu" z domácích surovin. Nejdříve se nevěřícně dívali na suroviny: pěna na holení, lepidlo, tekutý prací prášek, barvivo. A šup do toho! Bylo to jako v pohádce Hrnečku vař. A povedlo se! Máme šikovné ruce a chytrou hlavu.

Mgr. RNDr. Petr Černohorský
Piráti z 5.A
Zveřejněno: 28. 4. 2022


>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Kámen a dřevo: cesta do pravěku

Tak jsme nazvali projektový den 6.A, který jsme udělali 27. 4. 2022. Vrátili jsme se o desítky tisíc let zpátky a vyzkoušeli si, jaké to bylo vyrábět nástroje z kamene. Vyrobit oštěp, nebo sekeromlat není určitě jednoduché, ale šesťáci si s tím dobře poradili. Vyrobit čepel nebo ostří z kusu kamene to není žádná legrace, ale nám se to povedlo! Posuďte sami.

Mgr. RNDr. Petr Černohorský
6. A
Zveřejněno: 28. 4. 2022

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Hudební výchova 9. třída

Ano, i ve výuce hudební výchovy se mohou objevit tři mušketýři. Místo Athose, Porthose a Aramise to byl Matěj Vyšata a Adam Volek, ale také žena, Denisa Havlíková. Ukázali ostatním jednoduše cestu, jak vytvořit videopozvánku na koncert jejich oblíbené kapely. A tak nás Denisa ve svém videu pozvala na starou známou Abbu, Adam na svůj oblíbený Green Day a Matěj spolu s Garfieldem na ohnivé Rammsteiny.
A co na to ostatní? Kdo se stane vítězem soutěže o nejlepší video?

žáci 9. třídy a Mgr. Michaela Walter
Zveřejněno: 28. 4. 2022


Netradiční závod

Úžasné umístění si přivezl Jirka Musil ze 3.A z pro nás, ne úplně tradičního plavecko-běžeckého závodu. V Nymburce si vyplaval a vyběhal krásné 2.místo a postup do krajského kola v Čelákovicích. Tuto kombinaci si vyzkoušely ještě dvě žákyně, které získaly úžasnou zkušenost a zážitek. Všem patří velká gratulace za účast v tomto závodě.

Martina Malá
Zveřejněno: 25. 4. 2022