Search

Online vaření - jarní, svěží a krásná čočka

S příchodem jara jsme v rámci výchovy ke zdraví připravili pomazánku z červené čočky. Pár maličkostí v podobě čerstvých bylinek, vykrajovátko a nová image svačinky je tu!
Žáci pracují skvěle!

Mgr. Martina Čapková


Online výuka v první třídě

I prvňáčci se snaží zvládnout distanční výuku na jedničku. A jsou moc šikovní!

Ing. Vlasta Tuláčková


Dějepis v 6.A - Antika

V hodině dějepisu se objevili bohové a bohyně z dávné Antiky. Představila se nám bohyně Afrodita, bůh Dionýsos, bůh moře Poseidon a jeho slavný trojzubec. Naše online výuka se díky přípravě některých žáků stala velmi zajímavou.

Mgr. Martina Čapková


Dějepis online v 7.A

Sedmáci v některých online hodinách řeší minikvízy. A my se s Vámi o ně podělíme. Ověřte si své znalosti i Vy :) Poznáte například historickou postavu dle jejího portrétu či přízviska? Nebo formou "Hádej, kdo jsem? ". Aktuálně sedmáci pracují na tajném úkolu a až jej všichni dokončí, rádi se s Vámi o výsledek jejich práce podělíme v dalším článku.

Martina Malá


Online vaření - zeleninové vagónky

V rámci péče o zdravé tělo jsme s žáky v hodinách výchovy ke zdraví vyzkoušeli přípravu netradičního způsobu podávání zeleniny. Praktická výuka byla zaměřena na kreativitu, pestrost, estetiku, chuť i zásady zdravé výživy. Hotové vagónky vezoucí okurku, mrkev nebo rajčátka, skvělý dip z avokáda, čočky či mrkve - vše vynikající.

Mgr. Martina Čapková


V ŠD 1 objevujeme první stopy jara

Objevování jara!

Irena Švábenská


Zahradničení v ŠD 2

Hrajeme si na zahradníky. Vypěstujeme si stromeček ze šišky!

Ilona Sedláčková


Fyzika, sedmá třída

Když mohl Archimedes přijít na vysvětlení fyzikálního jevu ve vaně, tak my se snažíme najít Archimedův zákon v kuchyni, aneb úskalí on line výuky.

Mgr.RNDr. Petr Černohorský 7.A

A zase jsme ve fyzice! Počasí přeje pokusům, které v létě dělat nemůžeme. Tentokrát jsme si vyzkoušeli, že drát prostoupí ledem, aniž ho poškodí. Nevěříte? Myslíte, že je to kouzlo nebo podvod?
Kdepak, to je jen fyzika v praxi! Zeptejte se sedmáků, Ti Vám to vysvětlí.

Žáci 7.A & Mgr.RNDr. Petr Černohorský

>>DALŠÍ FOTOGRAFIE<<


Přírodopis a Praktické činnosti, sedmá třída

Botanika v mrazech a on line není opravdu jednoduchá. Šikovní sedmáci si ale dokáží poradit. A dokážeme to spojit i s pracovními činnostmi. A už začínají klíčit.

Žáci 7.A & Mgr.RNDr. Petr Černohorský

>>DALŠÍ FOTOGRAFIE<<

Výtvarná výchova v 6.A

Pro žáky šesté třídy byl úkol z výtvarné výchovy výzvou. Libovolnou technikou utvoř obrázek "ptačí hostiny". Nejdřív jsme pozorovali, kdo léta do našich krmítek a pak už bylo splnění úkolu jednoduché.

Mgr. Dagmar Fišlová


Tvořivá matematika

Druháci se ve škole rozhodně nenudí, dnes je čekalo propojení geometrie a tvořivosti s hádankou pohádky.
Jak využít trojúhelníky na lišku a hledat přitom pohádku na to se podívejte na našich fotografiích.

Mgr. Dagmar Fišlová

>>DALŠÍ FOTOGRAFIE<<


Angličtina druhá třída

The Opposites - protiklady

If I say "stop," you say … "go".
If I say "fast," you say … "slow".
If I say "yes," you say … "no".
If I say "above," you say … "below".

žáčci 2. třídy a Mgr. Michaela Walter


Angličtina druhá třída

Winter/Zima

It´s winter. It´s cold and there is snow everywhere. Children go skiing and skating. We have got scarfs, gloves and woolly hats.
Je zima. Je chladno a všude je sníh. Děti chodí lyžovat a sáňkovat. Máme šály, rukavice a kulichy.

PaedDr. Naděžda Hrnčířová


Zdolávání vrcholů

Tento týden jsme se v několika třídách společně snažili vyšplhat na kopec. Zůstali jsme věrni aktuálním opatřením, a tak se jednalo o kopec pouze virtuální. Po krátké instruktáži, která musí předcházet každé výpravě, jsme šli rovnou na věc. Jedinou povinnou výbavou byl funkční internetový prohlížeč, stačil i ten na telefonu nebo tabletu. Pro kvalifikaci jsme museli znát přístupový kód, zvolit si vhodnou masku a postavit se přímo pod kopec na startovní čáru. Když jsme se tam sešli všichni, čekali jsme nedočkavě na povel ke startu. Hned po zvukovém signálu se nám do cesty postavilo několik překážek. Na každé jsme museli opovědět na záludnou otázku. Vždy jsme měli jen jednu možnost a hned jsme také zjistili, jestli jsme odpověděli správně nebo špatně. Kdo odpovídal v nejkratším čase získal nejvíc bodů a mohl hned šplhat dál. Tudíž se přiblížil rychleji k vrcholu kopce. Ten nejlepší z nás byl nahoře jako první, a protože si to zasloužil postavili jsme ho na stupně vítězů. Túru jsme ale zvládli vždy všichni a většinou jsme nezůstali jen u jedné.

Kopce nám do naší cesty vzdělání postavila aplikace Nearpod. V tomto týdnu jsme si užili hlavně valentýnské prostředí, ale zkusili jsme i kopec „pod vodou“ nebo „ve vesmíru“. Společné objevování této aplikace probíhalo na hodinách informatiky, ale i matematiky a zeměpisu.
Děkuji všem vysokohorským turistům, že do toho se mnou šli s plným nasazením a ničeho se nezalekli.
Díky vám všem jsme tento vrchol zdolali úspěšně. Bravo!

Ing. Luboš CháraZimní radovánky v ŠD 1

Pytlování!

Irena Švábenská


Zimní radovánky v ŠD 2

Jízda na pytlích.

Ilona Sedláčková


Pozdrav 3 třídy z Ruska

Zákaz cestování? Pro nás to neplatí! Uplynulý týden jsme procestovali pár evropských zemí.
Pondělí - letiště Orly v Paříži a k tomu vše, co k Francii patří včetně poslechu státní hymny. V úterý jsme letěli do věčného města Říma, ochutnali italské speciality, prošli se podél Tibery, navštívili Benátky, Florencii a další perly Apeninského poloostrova. Středu jsme věnovali Budapešti v  Maďarsku s jeho ostrými klobásami a výtečným ovocem. Vykoupali jsme se a prohřáli v termálních bazénech. Ve čtvrtek jsme se vydali někdo autem, někdo vlakem, někdo letecky do Vídně. Zašli jsme si na vídeňský závin, sacher dort, pobavili se v Prateru. Zaposlouchali jsme se též do melodií geniálního vídeňáka W. A. Mozarta. Na pátek jsme naplánovali cestu do velikého Ruska, z něhož vám posíláme pozdrav. Paní učitelce Lence se tam nechtělo, že tam je prý zima. Opravdu byla zima jako v Rusku. Porozhlédli jsme se v Moskvě, Petrohradě, ochutnali čaj ze samovaru, ruský boršč. Moc se nám líbil Šavlový tanec od A. Chačaturjana a Labutí jezero od P. I. Čajkovského. A pak že se cestovat nesmí. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavého, sami jsme si vždy něco o příslušné zemi připravili a poznali, jak žijí jinde. A kam se vydáme příště? Na to si počkejte.

Třeťáci a Mgr. Lenka Cerhová s AP