Search

Vstávej semínko, holala

Druháci si v rámci praktických činností připravili květináčky se zeminou. Vyseli směs pšenice a ječmene, rosili, pozorovali, jak se semínka klubou ze země. Na závěr vytvořili i krásnou jarní dekoraci.

Ing. Vlasta Tuláčková
Zveřejněno: 25. 4. 2022Hudební divadlo Karlín - výjezd deváťáků

Ve středu 20. dubna jsme vyrazili za kulturním zážitkem do Hudebního divadla Karlín v Praze. Shlédli jsme nový muzikál Královna Kapeska. Nádherně výpravný muzikál nám nenásilnou formou předával poselství z přírody a poukazoval na mezilidské vztahy.

Součástí výjezdu byla i orientace v metru a na vlakových nádražích. Byl to příjemný a zážitkový den.

Mgr. Martina Čapková
Zveřejněno: 25. 4. 2022


Plave mince?

Na tuto otázku jsme dostali odpověď při dalším pokusu, realizovaném v rámci badatelských aktivit žáků I. stupně. Z připojených fotografií je patrné, že téma žáky (i jejich učitele) zaujalo a velmi aktivně se do demonstrace fyzikálního jevu zapojili.

Petra Simůnková
Zveřejněno: 25. 4. 2022


>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Hrátky s magnety v MŠ

Bude držet šroubek na magnetu? A co takhle knoflík, koruna či korálek? Bude "fungovat" magnet i přes sklo nebo ve vodě?
To vše si mohly zábavnou formou vyzkoušet děti z naší mateřské školy.

Zlatuše Peštová
Zveřejněno: 24. 4. 2022

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Kouzelné obrázky

V rámci projektu "Pokusy na 1. stupni" jsme si vyzkoušeli nakreslit kouzelné obrázky. Nejprve byly děti seznámeny s návodem na "výrobu" takového obrázku, zkusili jsme, jestli funguje – fungoval – a poté si kdo chtěl – chtěli všichni – takový obrázek nakreslil a sám otestoval.

Pavla Šimůnková
AP
Zveřejněno: 20. 4. 2022

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Der Osterhase

Ich bin der Osterhase,
ich habe lange Ohren
und eine süße Nase

400 g Mehl, 200 g Quark, 50 g Milch, 1 Ei, 80 g Zucker, 100 g Öl,
1 Pck. Backpulver, 1 Pck. Vanillenzucker und 1 Prise Salz.

Velikonoční pečení má velkou tradici i v Německu. Na hodině jsme si vyzkoušeli v Německu velmi oblíbený recept na zaječí hlavičky. Sedmáci i osmáci se statečně poprali nejen s receptem v němčině, ale i s těstem. Hlavičky se vydařily a chutnaly.

Mgr. Kateřina Mlejnková Hošková
Zveřejněno: 20. 4. 2022


Předškoláci v 6. A

Ve středu 13. dubna měli šesťáci milou návštěvu. Přišly za nimi děti ze školky, aby společně v rámci projektu „Mateřinko, pojďte k nám“ strávili čas. Při povídání o Velikonocích si předškoláci vyrobili zápich. Pod dohledem šesťáků stříhali, trhali, lepili a dobře se bavili.

Mgr. Kateřina Mlejnková Hošková
Zveřejněno: 20. 4. 2022Sedmáci v iQLANDII

Hned po velikonočních svátcích jsme se vydali do iQLANDIE, parku plného zábavy, pokusů a experimentů. Každý si zde našel to, co ho baví a zajímá. Den jsme si všichni užili.

Pavla Šimůnková
AP
Zveřejněno: 20. 4. 2022Velikonoční týmová hra

„Zajíčku, zajíčku, tohle je o vajíčku!
Vajíčkem si hodíme, na zem ho nepustíme.
Na písknutí ustoupíme a znovu si přehodíme.
Zajíčku, zajíčku, nastav správně ručičku,
vajíčko je záludné, kulaté a padavé.
Hopky hop, výhra už je v košíčku.“

O chladných předvelikonočních velkých přestávkách se dvojice zajíčků utkaly v házení vajíčkem. Panovala velká nervozita. Spadne - nespadne nám vajíčko? Kdo vydrží nejdéle? Kdo získá odměnu? A rovnou tři dny po sobě.
Parlament děkuje za účast a gratuluje vítězům!

Mgr. Kateřina Mlejnková Hošková, koordinátorka ŽP
Zveřejněno: 20. 4. 2022

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Společná práce v ŠD III

Účastníci naší školní družiny si vyzkoušeli skupinovou práci. Snad každý se nějakou měrou podílel na výrobě květin, motýlů a pleteného košíku. Pak už jen stačilo naši práci zkompletovat a květinový koš je na světě.

Pavla Šimůnková
ŠD III
Zveřejněno: 20. 4. 2022Předškoláci u čtvrťáků

Před Velikonocemi nás navštívili předškoláci v rámci programu "Mateřinko, pojďte k nám." Tématem našeho setkání byly knihy. Povídali jsme si o tom, jak máme s knížkami zacházet a proč jsou důležité. Dále naši kamarádi hádali pohádkové postavy, protáhli se při rozcvičce a poslechli si pohádku o mašinkách. Poté si každý čtvrťák vybral jednoho nebo dva předškoláky a představil jim svoji oblíbenou knížku. Na závěr jsme si vyrobili velikonoční záložku do knihy. Bylo nám společně moc hezky.

Ing. Irena Brůnová a čtvrťáci
Zveřejněno: 19. 4. 2022>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Příprava na Velikonoce

Pečení tradičních velikonočních pokrmů jsme vyzkoušeli v deváté třídě. Výrobu jídla jsem zvolila podobnou soutěžní formou jako v televizní show "Peče celá země". To znamenalo: připravené ingredience, vytisknutý recept a postup, zadaný časový limit. A práce se rozjela. Úkolem byla nádivka z kopřiv. Jako bonus jsme ještě stihli sladkého zajíce.
Perfektní práce a perfektní chuťový výsledek.

Mgr. Martina Čapková
Zveřejněno: 19. 4. 2022


Velikonoční kuřátka

Před velikonocemi jsme si ve školní družině vyzkoušeli vytvořit sladká, jedlá kuřátka z dětských piškotů. Dětem se moc povedla a i jim chutnala. Někteří si vyrobili i pro své sourozence.

Irena Švábenská
Zveřejněno: 13. 4. 2022

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Párty pohoštění

Dětem ve školní družině se minulé "vaření" moc líbilo, a tak v něm pokračujeme. Tentokrát jsme připravili pohoštění na dětskou párty. Pomocí vykrajovátek jsme si připravili různé tvary, ze kterých jsme vytvořili houbičky, kytičky, lodičky a dokonce i želvičky. Děti naplno využily svou fantazii.

Ilona Sedláčková
Zveřejněno: 13. 4. 2022


>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Ukliďme Česko!

Začátek dubna patří již tradičně jarnímu úklidu, a tak se o třídnických hodinách vydaly do rožďalovických ulic i všechny třídy naší školy. Teď už se chystáme na sběr, který proběhne ve dnech 26. a 27. dubna 2022 před školou.

Jiří Rejsek
Zveřejněno: 13. 4. 2022