Search

Turnaj v přehazované

Vybraní žáci a žákyně ze 4. a 5. třídy se v úterý 5. dubna zúčastnili okresního kola v přehazované v Nymburce. Turnaj se konal v tělocvičně na základní škole Komenského. Na naše sportovce jsme velmi hrdí. Jejich tým hrál férově, všichni se vzájemně podporovali, bojovali o každý bod a perfektně spolupracovali.
Všem žákům gratuluji a děkuji za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Martina Čapková
Zveřejněno: 6. 4. 2022


Congratulation

Naše reprezentantka Adélka Víchová z 9. A se úspěšně zúčastnila okresního kola olympiády z anglického jazyka. V okresním kole v Nymburce se 4. 4. 2022 umístila na krásném 7. místě z 15. soutěžících!
Great! Blahopřejeme a zároveň děkujeme za doprovod a podporu na místě soutěže paní asistence Andree Sedláčkové.

Mgr. RNDr. Petr Černohorský
Zveřejněno: 6. 4. 2022


"Zdravá pětka" ve třetí třídě

V pátek 25. března se třeťáci aktivně zapojili do programu "Zdravá pětka". Pod vedením paní magistry Radky Drobné se seznámili se základy správného stravování, které je důležité pro jejich zdraví a vitalitu. Program byl hravý, edukační a zábavný.

Radka Huňatová a třeťáci
Zveřejněno: 6. 4. 2022Bojácné barvy

První stupeň má za sebou další pokus. Tentokrát to byly barvy, které se "bály" tyčinky namočené v čistícím prostředku na nádobí. Nejprve jsme do talíře nalili trochu mléka, kápli barvu a pak už se jen stačilo přiblížit s namočenou tyčinkou a barvy se hned rozutekly po celém talíři.

Kateřina Košťáková
Zveřejněno: 4. 4. 2022

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Zdobení kraslic 6. A

Ve čtvrtek 24. 3. jsme byli s šestou třídou na výtvarné dílně v galerii Melantrich. Zdobili jsme velikonoční kraslice. Dětem se akce velmi líbila. Moc si ji užily a hotové výrobky si odnesly domů.

Alena Veselá
Zveřejněno: 4. 4. 2022


>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Informatika s Bee-Boty v 7. A

Sedmáci si v hodině informatiky vyzkoušeli programování s Bee-Bot včelkou. Jejich úkolem bylo nejdříve promyslet celou cestu a zapsat si své řešení. Teprve poté mohli naprogramovat včelku a tím si ověřit, zda vytvořili správný program. Práce se jim dařila, většina robotů dorazila do správného cíle!

Pavla Šimůnková, AP 7. třída
Zveřejněno: 1. 4. 2022


Gumičkování v ŠD III

Školní družinu III ovládly gumičky. Holky i kluci se vrhli na výrobu náramků, prstýnků i přívěsků z gumiček. Část výrobků bude možno zakoupit na "Kloboukové slavnosti" a některé si děti odnesly na ruce domů.

Pavla Šimůnková
ŠD III
Zveřejněno: 1. 4. 2022


Barvy kolem nás - modrá

V celoročním projektu školní družiny byl měsíc březen věnován modré. Tato barva je typická pro vodu, proto jsme s dětmi vytvořili kolektivní obraz s názvem "Moře".
K napodobení mořského světa jsme využili různé materiály a výtvarné techniky. Dětem se toto téma moc líbilo

Ilona Sedláčková
Zveřejněno: 1. 4. 2022

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Měsíc knihy ve školní družině

Březen je měsícem knihy. Ve středu 30. 3. jsme si ve školní družině o knížkách povídali. Některé děti si přinesly svou oblíbenou z domova a vyprávěly o ní svým kamarádům. Ukázali jsme si různé tipy knížek s různou tématikou. Nakonec si každý vybral a prohlížel to, co ho zajímalo.

Irena Švábenská
Zveřejněno: 1. 4. 2022Jedem do Afriky…

V zeměpise sedmáci dokončili Afriku a svoje získané znalosti spojili s tím, co znají z dějepisu a přírodopisu. V rámci výtvarné výchovy pak vznikla krásná umělecká díla. Teď už jedeme do Asie…

Jiří Rejsek
Zveřejněno: 30. 3. 2022


Pekly i učitelky

Jarní sobota na Hasině patřila bábovkám a samozřejmě hlavně hospodyňkám, které se pečení věnují. V pestrém poli 25 bábovek se neztratily ani výtvory z naší školy. Bábovka paní učitelky Čapkové chutnala skvěle, ale podle laické poroty si ještě lépe vedla pí učitelka Tuláčková, která obsadila 2. místo!

Jiří Rejsek
Zveřejněno: 30. 3. 2022


Intervence 6., 7., 8. třída

I zde se najde prostor na hru. Místo obvyklé anglické rozcvičky si hrajeme s anglickým kvartetem - Happy Families Card Game - READING RIGHT (a, e, i, o, u, ch, ph, sh, th). Čtení i spelování v angličtině si osvojíme jedna dvě =).
Díky za hravý přístup k výuce, milí žáci =)

Mgr. Michaela Walter
Zveřejněno: 30. 3. 2022


Hudební výchova v deváté třídě

V březnu jsme si užili prezentaci a poslech Adamovy oblíbené kapely GREEN DAY. Vizuální stránka prezentace, výběr skladeb i celkový projev - to vše jsme kriticky hodnotili samými superlativy, tedy SUPER, PERFEKTNÍ.
Na jedné z fotografií jsou =): Adam Volek - autor prezentace; Štěpán Taneček - kritik prezentujícího; Václav Rychtařík - technická podpora prezentace.
Díky, Adame!

Mgr. Michaela Walter
Zveřejněno: 30. 3. 2022


Tablety ve výuce třeťáků

Příjemným zpestřením výuky bylo pro žáky třetí třídy použití tabletů. Při hodině matematiky a informatiky na nich zdařile řešili matematické i informatické úlohy. Nenásilnou formou tak rozvíjeli své logické myšlení a informační gramotnost.

Mgr. Marcela Sasková a třeťáci
Zveřejněno: 28. 3. 2022


Zdobení kraslic 3. A

Ve čtvrtek 24. března se žáci třetí třídy zúčastnili výtvarné dílny, při které se naučili zdobit vejce barevným voskem. Akce se dětem moc líbila a nazdobené kraslice byly opravdu zdařilé.

Mgr. Marcela Sasková a třeťáci
Zveřejněno: 28. 3. 2022