Search

Hororové čtení v 5.A

Kdo se boji, ať nechodí dnes na hodinu čtení do páté třídy. Máme právě hororové čtení! Třeba pomazánka z lidské krve, to opravdu babička udělala svým dětem! Sousedka přejela činčilu, kočka si vypíchla oko špendlíkem a další strašidelné věci se dnes staly ...

Mgr. Dagmar Fišlová

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Kuchtíci

Kuchtíci mají moc rádi čokoládu, a proto jsme si udělali banán v čokoládě.

Kateřina Košťáková

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Halloweenské intervernce

Halloween nám přinesl do intervencí pohádkové postavy a s nimi kvarteto (happy family). It was a great fun, it was an active job =)

Mgr. Michaela Walter


Halloween

25. 10. seděli místo dětí v lavicích kostlivci, strašidla, ježibaby, duchové a další tvorové. Třídy se proměnily v ponurá až hrůzostrašná doupata, na chodbách i před školou se objevily přes noc dýně, košťata a spousty pavouků. Děkujeme dětem i rodičům za podporu a kreativitu při tvorbě kostýmů a výzdobě školy.

Mgr. Kateřina Mlejnková Hošková

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Vzkazy v lahvích

Deváťáci a prvňáci minulý týden zavoskovali lahve se svými vzkazy. Takto připravené lahve budou zakopávat ke svému vysazenému stromu. Sázení stromů proběhne 9. listopadu u Třeboňského rybníka Na Holi.

Mgr. Martina Čapková


Halloween ve školní družině

Konec října je ve znamení Halloweenu. I ve školní družině jsme tvořili a zdobili - dýně, pavouky, netopýry, duchy...

Irena Švábenská

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Výroba zvířátek z kaštanů ve školní družině

Využili jsme hezkého podzimního počasí ke sběru kaštanů. Děti si s nimi nejen pohrály, ale vyrobili jsme si i zvířátka. Nápadů bylo hodně.

Ilona Sedláčková

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Cyklovýuka - pamětihodnosti městyse Křinec

Výuka mimo lavice - tentokrát na kole. Deváťáci si užili netradiční výuku dějepisu s tělesnou výchovou. Za chladného, ale slunečného dne vyrazili po trase Kuncberk, kostel sv. Jiljí, zámek a most v Křinci. Dozvěděli se mnoho historických faktů, ujeli okruh 17 km a panovala skvělá nálada.
Krásně strávený čas.

Mgr. Martina Čapková


8.A v Planetáriu

V pátek 22.10. jsme za svítání vyrazili za tejemstvími vesmíru i naší Země do Planetária v Praze.
Východ slunce nás zastihl po cestě, kdy na obloze byl i měsíc. Planetárium v Královské oboře nám hned u vchodu nabídlo pohled na přistávací modul Apolla 11, v kterém první lidé přistáli na Měsíci.
Uvnitř planetária jsme si prohlédli část raketoplánu Atlantis a návratové moduly kosmických lodí.
Pořad Země - divoká planeta nám přiblížil geologické a vulkanické procesy na naší planetě. Závěrečnou prohlídku Královské obory nám zpříjemnilo krásné počasí.
Byl to fajn den.

Mgr. RNDr. Petr Černohorský
Martina Malá
8.A Robinzoni

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Praktické činnosti v 5.A

Je nádherný podzim, listí poletuje vzduchem, sluníčko a vítr láká k pouštění draků. Protože jsme šikovní, tak jsme si je vyrobili. Byla to složitá konstrukční práce, lepidlo bylo skoro všude ale zvládli jsme to!!!

Mgr. RNDr. Petr Černohorský
Renáta Kubálková
5.A

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Výuka prvního stupně mimo školu

Holské rybníky a netradiční úkoly na několika stanovištích. Smíšená družstva žáků 1. až 5. ročníku ve čtvrtek plnila zábavné úkoly z různých oborů. Například ze znalostí našeho regionu. Žáci zvládli i sportovní úkoly, angličtinu a přírodovědu, pexeso a lidovou slovesnost. Přes rozmary počasí se tato akce vydařila. Odolali jsme silnému větru i dešti a úspěšně, po splnění úkolů, všichni dorazili do cíle.
Jsme jedničky!!!

Mgr. Bc. Dagmar Fišlová
Renáta Kubálková
5.A

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Papírový den ve školní družině

Na hraní lze využít i obyčejné staré noviny. Vyzkoušeli jsme si složit vlaštovky a lodičku. Všem se líbila i čepice, kterou nosí Večerníček. Ještě jsme si zasoutěžili v hodu papírovou koulí na cíl.

Irena Švábenská

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Bee Bot ve školní družině

Včelka "Bee-Bot" učí děti být o krok napřed. Nejdřív promyslet celou cestu a potom zadat instrukce. Tentokrát jsme si zopakovali ovoce a zeleninu na kartičkách, které jsme si ve školní družině sami vyrobili.

Ilona Sedláčková

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Říjnové Hejbánky

Počasí nám zatím přeje, a tak můžeme kroužek Hejbánky trávit venku. Trénujeme spolupráci v týmu, ve dvojicích, koordinaci pohybu a soustředěnost. Během kroužku zažijeme i spousty legrace, která k pohybu patří. A nejoblíbenější činností na závěr kroužku jsou hry. Pro inspiraci - hra Mrazík, Pešek, Čertovská naháňka nebo Rybičky, rybáři jedou.

Martina Malá

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Okresní kolo přespolního běhu Nymburk

Tradiční přespolní běh pro základní a střední školy se uskutečnil tentokrát na ostrově v Nymburce. Vybraní žáci a žákyně z druhého stupně reprezentovali naši školu. Konkurence byla obrovská, v hromadném startu v dané kategorii startovalo až 75 závodníků. Krásný výsledek měl Štěpán Michálka, který doběhl na 25 pozici.
Všem žákům děkujeme a gratulujeme.

Mgr. Martina Čapková


Exkurze na výlov Bučického rybníka

To jsou samozřejmě hlavně ryby zblízka. Ale vypuštěný rybník a jeho okolí sedmákům nabídl i další přírodniny – vodní plže, skokana hnědého, v lese třeba hřiba plavého aj. Více v galerii.

Jiří Rejsek

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<