Základní škola a Mateřská škola G. A. Lindnera Rožďalovice

Přihlášky na střední školy 2024

Letošní přihlašování na střední školy a celý proces přijímacího řízení bude digitalizován pomocí systému DIPSY (Digitální přihlašovací systém). Systém bude od poloviny ledna přístupný pro střední školy, které do něj vloží potřebné informace a od 1. února bude přístupný pro rodiče (zákonné zástupce), aby si mohli příslušné informace vyhledat a podat přihlášky ke vzdělávání.

Přihlášku ke vzdělávání na střední škole bude možné podat od 1. 2. 2024 do 20. 2. 2024.

MŠMT spustilo webové stránky k přijímacímu řízení. Stránky jsou hlavním zdrojem informací, které s novým systémem průběhu a přijímání do středních škol a konzervatoří souvisí, a to jak pro uchazeče a jejich zákonné zástupce, tak pro základní a střední školy.

Webové stránky budou postupně doplňovány o další informace, zahrnou návody, jak v přijímacím řízení postupovat, metodické a informační přehledové materiály, harmonogram přijímacího řízení a další dokumenty s přijímacím řízením související.

Informační systém, který bude zpřístupněn prostřednictvím těchto webových stránek, umožní:

• plně elektronické přihlašování uchazečů nebo vytvoření listinné podoby přihlášky prostřednictvím výpisu z informačního systému,
  • prostředí pro administraci úkonů mezi střední školou a konzervatoří a Centrem pro zjišťování výsledků vzdělávání (CZVV),
  • rozřazování uchazečů do středních škol a konzervatoří a
  • zveřejnění výsledků přijímacího řízení.

Webové stránky jsou dostupné na odkaze:  https://www.prihlaskynastredni.cz/rodice-zaci.html