Search

Velmi přínosná exkurze

Science show, stovky vědeckých experimentů, které si žáci měli možnost vyzkoušet sami, a k tomu ještě zábava – taková byla exkurze 5., 6. a 9. třídy do liberecké iQLANDIE, Více v galerii.

Jiří Rejsek
Zveřejněno: 8. 4. 2022


>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Skvělý Adam!

Úterý 5. dubna, Masarykova střední škola chemická v Praze a 3. kolo soutěže Hledáme mladého chemika. Praktická část je připravena pro budoucí chemiky. Je jich více než dvacet – jsou to ti nejlepší ze škol z Prahy a Středočeského kraje. Mezi nimi náš Adam Volek. Ani tentokrát nezaváhal a ze 70 možných bodů ztratil jen čtyři a obsadil hezké třetí místo. Po několika letech tedy bude mít naše škola opět zastoupení v národním kole!

Jiří Rejsek
Zveřejněno: 8. 4. 2022


Projekt s GTM trenérem

Tímto trenérem je Roman Myška, který se kromě fotbalu věnuje také vzdělávání a inspiraci učitelů tělesné výchovy. Dva pondělky vedl ukázkové hodiny tělocviku i na naší škole. V galerii jsou fotografie z vyučovací hodiny druháků.

Jiří Rejsek
Zveřejněno: 8. 4. 2022

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


1. A v městské knihovně

Naše návštěva knihovny se uskutečnila se zpožděním, zato jsme si ji moc užili. Líbily se nám barevné prostory, ale hlavně knížky, které si můžeme půjčovat. Těšíme se, že nás naši dospěláci nechají zaregistrovat. To potom získáme průkazku a staneme se klienty rožďalovické knihovny. Přestože jsme se ve škole ještě neučili všechna písmena, čteme plynule. Paní knihovnice byla našimi čtenářskými dovednostmi mile překvapena a chválila nás.

Mgr. Lenka Cerhová
Zveřejněno: 8. 4. 2022

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Velikonoční vitráže

Děti ze školní družiny si vyzkoušely techniku vitráže z hedvábného papíru do tvaru vajíčka, ptáčka a kytičky. Výrobky jsme použili na velikonoční výzdobu školy.

Irena Švábenská
Zveřejněno: 8. 4. 2022


Barvy kolem nás - zelená

Začal nám nový měsíc a s ním přišla na řadu i nová barva - zelená. Tvořili jsme nejen z papíru, ale například i z květináčů, PET lahví, CD...
Děti také hledaly cestu bludištěm a spojovaly čísla do obrázku ve správném pořadí.

Ilona Sedláčková
Zveřejněno: 8. 4. 2022


>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Zajíci na zahradě

Tak už nám do školní zahrady dohopkali velikonoční zajíci. Na nohy je postavili (vlastně vyrobili) žáci 8. třídy (byli 3) při Technických činnostech. Pravda, dodělat make-up a s instalací nám pomohli deváťáci. Fakt se povedli!

Mgr. RNDr. Petr Černohorský
Technické činnosti
Zveřejněno: 6. 4. 2022
Badatelská výprava za poznáním do Liberce

Žáci 5. A dne 29. 3. 2022 navštívili vzdělávací centrum iQLANDIE v Liberci. Získali mnoho nových informací z oblasti přírodovědy, fyziky a dalších oborů. Vyzkoušeli si i programování toku vody v modelu, neztratili se ani v obrovském modelu srdce, kterým procházeli. Prostě si ten den nádherně užili.

Mgr. Bc. Dagmar Fišlová
5. A
Zveřejněno: 6. 4. 2022

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Kraslice aneb lak není jen na nehty

Kluci a holky z 5.A zjistili zajímavou věc (no trochu jsem jim k tomu pomohl, přiznám se) - lak na nehty se dá použít ÚPLNĚ JINAK!
Vyzkoušeli jsme si výrobu kraslic technikou zvanou duhováni. Myslím, že se to moc povedlo. Laky jsem moc neprohlížel, doufám že nevzali mamince nějaké moc drahé.

Mgr. RNDr. Petr Černohorský
Zveřejněno: 6. 4. 2022

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Turnaj v přehazované

Vybraní žáci a žákyně ze 4. a 5. třídy se v úterý 5. dubna zúčastnili okresního kola v přehazované v Nymburce. Turnaj se konal v tělocvičně na základní škole Komenského. Na naše sportovce jsme velmi hrdí. Jejich tým hrál férově, všichni se vzájemně podporovali, bojovali o každý bod a perfektně spolupracovali.
Všem žákům gratuluji a děkuji za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Martina Čapková
Zveřejněno: 6. 4. 2022


Congratulation

Naše reprezentantka Adélka Víchová z 9. A se úspěšně zúčastnila okresního kola olympiády z anglického jazyka. V okresním kole v Nymburce se 4. 4. 2022 umístila na krásném 7. místě z 15. soutěžících!
Great! Blahopřejeme a zároveň děkujeme za doprovod a podporu na místě soutěže paní asistence Andree Sedláčkové.

Mgr. RNDr. Petr Černohorský
Zveřejněno: 6. 4. 2022


"Zdravá pětka" ve třetí třídě

V pátek 25. března se třeťáci aktivně zapojili do programu "Zdravá pětka". Pod vedením paní magistry Radky Drobné se seznámili se základy správného stravování, které je důležité pro jejich zdraví a vitalitu. Program byl hravý, edukační a zábavný.

Radka Huňatová a třeťáci
Zveřejněno: 6. 4. 2022Bojácné barvy

První stupeň má za sebou další pokus. Tentokrát to byly barvy, které se "bály" tyčinky namočené v čistícím prostředku na nádobí. Nejprve jsme do talíře nalili trochu mléka, kápli barvu a pak už se jen stačilo přiblížit s namočenou tyčinkou a barvy se hned rozutekly po celém talíři.

Kateřina Košťáková
Zveřejněno: 4. 4. 2022

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Zdobení kraslic 6. A

Ve čtvrtek 24. 3. jsme byli s šestou třídou na výtvarné dílně v galerii Melantrich. Zdobili jsme velikonoční kraslice. Dětem se akce velmi líbila. Moc si ji užily a hotové výrobky si odnesly domů.

Alena Veselá
Zveřejněno: 4. 4. 2022


>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Informatika s Bee-Boty v 7. A

Sedmáci si v hodině informatiky vyzkoušeli programování s Bee-Bot včelkou. Jejich úkolem bylo nejdříve promyslet celou cestu a zapsat si své řešení. Teprve poté mohli naprogramovat včelku a tím si ověřit, zda vytvořili správný program. Práce se jim dařila, většina robotů dorazila do správného cíle!

Pavla Šimůnková, AP 7. třída
Zveřejněno: 1. 4. 2022