Search

Pátá třída v novém

V páté třídě už máme nový nábytek. Všichni žáci si s radostí nastěhovali své věci do svých přihrádek a poliček. Děkujeme našemu zřizovateli za krásné nové prostředí třídy.

Mgr. Bc. Dagmar Fišlová
Zveřejněno: 21. 3. 2022Pohoštění na oslavu MDŽ

Zdravé, barevné a skvěle chutnající - takto definuji a chválím občerstvení, které téměř samostatně připravili žáci z deváté třídy.
Zaměstnanci si pochutnali na hranolkách z mrkve, ředkve, okurky, dipu z červené řepy, avokáda a česneku. Skvěle chutnaly i jednohubky z celozrnných rohlíků.
Po všem se jen zaprášilo, mockrát děkujeme!

Mgr. Martina Čapková
Zveřejněno: 9. 3. 2022


Vznášející se vejce aneb fyzika hrou

I tento týden byli žáci prvního stupně svědky jak může být fyzika zábavná. Při pokusu s vodou, solí a vejcem jsme zkoumali v jaké vodě se vajíčko potopí či nepotopí.
Vysvětlení: Jakmile vložíme vejce do vody, klesá ke dnu. Přidáváme-li kuchyňskou sůl, stoupá k hladině, protože vznikající roztok kuchyňské soli má větší hustotu než voda. Pokud přidáme vodu, sníží se hustota a vejce se znovu bude pomalu potápět dokud se nepotopí až zcela ke dnu.

Kateřina Brabcová
Zveřejněno: 8. 3. 2022

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Barevný "koktejl"

Badatelé z prvního stupně si v pokusu upřesnili, jak funguje hustota kapalin i pevných látek. Použili jsme kapaliny (šťáva, jar, voda, olej) a předměty (lego, šroubek, rajče, popcorn) o různých hustotách. Pokus nás všechny moc bavil a už se těšíme na další.

Martina Malá
Zveřejněno: 8. 3. 2022

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Dobroty z avokáda ve školní družině

Tento týden jsme si v ŠD vyzkoušeli připravit jednoduché pohoštění z avokáda. Některé děti toto zdravé tropické ovoce ochutnaly poprvé. Do přípravy pomazánky a zdobení chuťovek se zapojili všichni. Nakonec zůstaly prázdné talířky a děti si svoje vaření pochvalovaly.

Ilona Sedláčková
Zveřejněno: 4. 3. 2022

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Jarní výzdoba ze školní družiny

S prvním březnovým dnem jsme se pustili do jarní výzdoby. Připravili jsme si spousty jarních květin. Použili jsme, jak je naším zvykem, různé druhy materiálů. Děti si vyzkoušely ušít tulipán ze zbytků barevných látek, z tenkého papíru si vyrobili hyacint, z prokladu na vajíčka narcisku a z vaty a skořápek z pistácií jsme vytvarovali kočičky.Vše jsme naaranžovali do truhlíků a vyzdobili chodbu u jídelny.

Irena Švábenská
Zveřejněno: 4. 3. 2022


>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Třídnická hodina v 8.A

Jsme pro svobodu a demokracii na Ukrajině.
Dnes osmáci uctili statečnost ukrajinského lidu v boji za svobodu. Při hymně Ukrajiny.
Promítli jsme si mnoho faktů o historii Ukrajiny, zjistili jsme, že několik českých králů mělo za manželky kyjevské kněžny. Že ukrajinský Ščedrik (vánoční koleda) zazněla i ve filmu Sám doma, že básník Taras Ševčenko měl české kořeny. A mnoho dalších věcí nám řekl i Jára Tuzar, který má v této statečné zemi kořeny. Bojuje se tam i za naši svobodu.

Mgr. RNDr. Petr Černohorský
Zveřejněno: 2. 3. 2022


Exotické ovoce v 5. A

Bovískova mapa nás dnes seznámila s ovocem z jiných zemí. Avokádo a kiwi už u nás dobře známe.
Každé ovoce jsme ochutnali, bylo velmi dobré a těšíme se na další dobrůtky od Bovíska.

Renka Kubálková
Zveřejněno: 2. 3. 2022

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Mladý chemik

Ani ve 2. kole soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika se Adam Volek (9. třída) neztratil. Naopak – nechal za sebou skoro tři stovky mladých chemiků z Prahy, Středočeského a některých škol Plzeňského, Královéhradeckého a Jihočeského kraje. Obsadil výborné 6. místo a začal se připravovat na třetí (praktické) kolo, které se uskuteční začátkem dubna v Praze.

Jiří Rejsek
Zveřejněno: 2. 3. 2022


Masopust v 5.A

Haló, haló, právě začíná v páté třídě Masopust!

Mgr. Dagmar Fišlová
Zveřejněno: 1. 3. 2022


Návštěva u Spejbla a Hurvínka

Žáci 2.A , společně s mladšími kamarády z mateřské školky, dne 1.3. navštívili divadlo Spejbla a Hurvínka v Praze. Nejen, že jsme shlédli veselé představení, ale podívali jsme se i do zákulisí divadla a viděli loutky opravdu zblízka.

Ing. Vlasta Tuláčková
Zveřejněno: 1. 3. 2022Konverzační soutěž v německém jazyce

V pondělí se zúčastnili dva žáci z devátého ročníku a dvě žákyně ze sedmé třídy konverzační soutěže v německém jazyce. Okresní kolo pořádal DDM Nymburk. Všichni si vedli výborně a patří jim obrovské poděkování za přípravu a účast. Úžasného úspěchu dosáhla Barbora Nováková, která ve své kategorii obsadila první místo. Gratulujeme!

Andrea Sedláčková
Zveřejněno: 1. 3. 2022


Kalendář třídy 2.A

V rámci mezipředmětových vztahů Prvouka - Výtvarná výchova si žáci druhé třídy vyrobili svůj vlastní kalendář, který jim teď zdobí učebnu.

Ing. Vlasta Tuláčková
Zveřejněno: 1. 3. 2022


Backen

Backe, backe Kuchen,
Der Bäcker hat gerufen.
Wer will guten Kuchen backen,
der muss haben sieben Sachen


Ein Kinderlied über Backen. Und wir hatten diese sieben Sachen: Mehl, Eier, Milch, Zucker, Salz, Öl und Äpfel. Das Ergebnis war lecker: Obst-Pfannkuchen.


Mgr. Kateřina Mlejnková Hošková
Zveřejněno: 1. 3. 2022


Virtuálně v Dukovanech

Kolik elektrické energie se vyrobí v jaderné elektrárně Dukovany, kolik je to procent z celkové výroby v ČR, jak velká elektrárna je a kolik zde pracuje lidí, co se děje s vyhořelým palivem, jak vypadají a kolik měří jaderné reaktory nebo chladící věže, jak fungují jednotlivé okruhy a mnoho dalších zajímavých věcí se dozvěděli deváťáci (i jejich učitel) při virtuální návštěvě této elektrárny.

Jiří Rejsek
Zveřejněno: 25. 2. 2022


O nejkrásnější valentýnku v ŠDIII

Holky i kluci ze ŠD III se zúčastnili soutěže "O nejkrásnější valentýnku". Vrhli se do práce a vybojovali krásné třetí místo v kategorii kolektivů.

Pavla Šimůnková
ŠD III
Zveřejněno: 25. 2. 2022