Bee Bot ve školní družině

Včelka "Bee-Bot" učí děti být o krok napřed. Nejdřív promyslet celou cestu a potom zadat instrukce. Tentokrát jsme si zopakovali ovoce a zeleninu na kartičkách, které jsme si ve školní družině sami vyrobili.

Ilona Sedláčková

Říjnové Hejbánky

Počasí nám zatím přeje, a tak můžeme kroužek Hejbánky trávit venku. Trénujeme spolupráci v týmu, ve dvojicích, koordinaci pohybu a soustředěnost. Během kroužku zažijeme i spousty legrace, která k pohybu patří. A nejoblíbenější činností na závěr kroužku jsou hry. Pro inspiraci - hra Mrazík, Pešek, Čertovská naháňka nebo Rybičky, rybáři jedou.

Martina Malá

Okresní kolo přespolního běhu Nymburk

Tradiční přespolní běh pro základní a střední školy se uskutečnil tentokrát na ostrově v Nymburce. Vybraní žáci a žákyně z druhého stupně reprezentovali naši školu. Konkurence byla obrovská, v hromadném startu v dané kategorii startovalo až 75 závodníků. Krásný výsledek měl Štěpán Michálka, který doběhl na 25 pozici.
Všem žákům děkujeme a gratulujeme.

Mgr. Martina Čapková

1.A na výlovu Bučického rybníka

V pátek 15. 10. jsme se my, prvňáci vydali k Bučickému rybníku, kde se právě v ten den konal výlov. Obdivovali jsme, kolik ryb rybáři vylovili a jak je třídí do nádrží a odvážejí. Při té příležitosti jsme využili pozvání na návštěvu. V Bučickém mlýně je totiž doma náš spolužák. Připravené pohoštění bylo moc dobré a horký čaj přišel vhod. Den jsme si náramně užili a už se těšíme na další objevování a učení mimo školu

Mgr. Lenka Cerhová, tř. učitelka

Školní jídelna

V pátek 15. 10. připravila školní jídelna z regionálních potravin dvě chutná menu:

I. Králíka na česneku se špenátem a bramborovým knedlíkem
II. Zeleninový salát s vejci a česnekovou bagetkou

Radka Burdová

Školní družina: Barvy kolem nás - Říjen

Celoroční projekt ve školní družině - říjen má barvu hnědou

I. Sedláčková

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<

Tvoření dalších výrobků do hnědé barvy.

I. Švábenská

Kuchtíci už opět vaří

Naší malí kuchtíci se pustili do dalšího kuchařského umění. Tentokrát do hruškových ježků.

Kateřina Košťáková

Drakiáda 2021

Školní družina pořádala již tradičně Drakiádu. Pouštění draků bavilo nejen děti, ale i jejich rodiče.

I. Sedláčková

Keramika

Ve školní družině děti rády pracují s keramickou hlínou. Začali jsme modelováním.

I. Švábenská

Kopidlenský jelen

Dne 7.10.2021 se žáci, jmenovitě Barbora Nováková (7. A) a Štěpán Hron (8. A), zúčastnili soutěže Kopidlenský jelen. Prověřili zde své znalosti přírody, střelbu na cíl ze vzduchovky a poznávání lesních rostlin a zvěře. Děkujeme Báře a Štěpánovi za skvělou reprezentaci naší školy, protože se i letos umístili na stupních vítězů a přivezli krásné třetí místo. Gratulujeme!

Martina Malá

Branné odpoledne

5. 10. 2021, poslední krásný den babího léta
Žáci II. stupně zažili krásné odpoledne, plné nových zážitků. Na cvičišti u lesa Hájku, plnili úkoly ve střelbě ze vzduchovky, z topografie a dronové fotografie i biologie. Seznámili se se základy sebeobrany, základy lesního hospodaření, technikou létání s dronem, policejní technikou a prací policistů. Prostě něco jiného než děláme ve škole. A byly i medaile :-)
Velký dík patří Petru Buryanovi, Vilému Horáčkovi, příslušníkům Policie ČR z Milovic a dalším, kteří se na akci podíleli. V neposlední řadě i pedagogickým pracovníkům a hlavně našim DĚTEM. Protože je to bavilo a o to jde, ne?

Mgr. RNDr. Petr Černohorský, Jiří Rejsek, PaedDr. Naděžda Hrnčířová, Ing. Luboš Chára, Mgr. Bc. Dagmar Fišlová, Ing. Irena Brůnová, Zlatuše Peštová, Alena Veselá

Vyrábíme šťávu

Druháci v rámci třídního pokusu vyrobili mátovou šťávu. Každý žák si odnesl krásně nazdobenou skleničku šťávy domů. Ostatní žáci a učitelé ochutnají ve školní jídelně.

Chcete to zkusit také? Zde je náš recept:

Mátová šťáva
Omytou mátu dáme do láhve (3 l), přidáme celý nakrájený, dobře omytý, citrón a lžičku kyseliny citrónové. Zalijeme horkou vodou a necháme 24 hodin louhovat. Pak scedíme do hrnce a přidáme cukr dle chuti (na toto množství necelý 1 kg) a zahříváme do rozpuštění cukru. Přelijeme do láhví. Pro delší uchování sterilujeme.

Druháci a Ing. Vlasta Tuláčková

Barevné dny

Ve středu 29. 9. a ve čtvrtek 30. 9. jsme se proměnili ve sluníčka a vodníky. Zapojila se většina dětí i pedagogů a školu zaplavila ve středu žlutá a ve čtvrtek zelená barva. Gratulujeme čtvrté třídě, která získala bodů nejvíce. Za jednotlivce gratulujeme Esterce z deváté, Terezce Rovné z páté a Kátě Frostové z druhé třídy.

Žákovský parlament

Parlament a Nárožníčci

Bobři z Rožďalovic se ve čtvrtek 30. 9. 2021 vydali do Nymburka, aby se blíže poznali. Seznámili se nejen mezi sebou, ale i s tajemnými skřítky Nárožníčky, kteří hlídají nymburské památky.

Žákovský parlament

Anglický jazyk druhá třída

Propojování slovní osvojené slovní zásoby s její psanou podobou - PREWRITING and READING.
We are so delighted how many words we already know=).

Anglický jazyk druhá třída

Jaký je, jaký je hlavní město Anglie?
Je to Londýn, my to víme, my už se tam nebojíme=)
(a worksheet with Tower Bridge focused on spatial imagination - prostorová představivost)

Anglický jazyk druhá třída

Capital letters (a worksheet with ABC)