Search

Linka bezpečí

V květnu proběhl na naší škole ve většině tříd projekt LINKA BEZPEČÍ VE VAŠÍ ŠKOLE. Cílem projektu bylo seznámení žáků s možnými způsoby řešení problémů, náročných životních situací a zvýšení jejich informovanosti o odborných službách včetně Linky bezpečí.

Mgr. Marcela Sasková
Zveřejněno: 7. 6. 2022

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Prvouka se zábavou ve 3. A

Jelikož začalo být pěkné a teplé počasí, tak jsme se rozhodli, že výuku prvouky přesuneme ven na školní zahradu. Právě jsme probírali rostliny, a tak se tato možnost přímo nabízela. Děti dostaly pracovní list, kde musely pomocí Morseovy abecedy rozluštit jednotlivé úkoly, které měly splnit. Hodinu si opravdu užily.

Mgr. Marcela Sasková
Zveřejněno: 7. 6. 2022

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Kroužek gymnastiky

Pomalu se blíží konec školního roku a také konec zájmového kroužku. V minulém týdnu si děvčata připravila vystoupení z Kloboukové slavnosti pro své spolužáky z družiny. Známé tóny písně "Asi, asi..." ihned spolužáky roztleskaly a dívky si užily krásnou atmosféru.
V září 2022 se bude kroužek opět otevírat a vítám i nové malé členy.

Mgr. Martina Čapková
Zveřejněno: 7. 6. 2022


Přírodovědná exkurze za vzácnými a chráněnými druhy rostlin

V pondělí 30. května navštívili žáci 3. třídy přírodní památku Báň, která leží v těsné blízkosti obce Hradčany v okrese Nymburk. Naším průvodcem po celou dobu exkurze byl pan učitel Rejsek, který žákům sdělil mnoho zajímavých informací o této lokalitě a seznámil je s jednotlivými chráněnými rostlinami a živočichy, které jsou zde k vidění.

Mgr. Marcela Sasková
Zveřejněno: 7. 6. 2022


Divadlo Gong

25. 5. 2022 jsme byli společně se sedmou třídou v Praze v divadle Gong. Byli jsme na představení o nešťastné lásce Romea a Julie. Naše emoce se během hry různě měnily. Smáli jsme se, byli jsme i trochu smutní, hodně jsme se lekali (to, když stříleli), ale hlavně jsme byli napnutí od začátku do konce. Dva herci hráli střídavě všechny role přímo mezi námi, ne na jevišti. Úžasný zážitek.

Vaši (zatím ještě) šesťáci a Mgr. Kateřina Mlejnková Hošková
Zveřejněno: 7. 6. 2022


Prvouka a výtvarná výchova trochu jinak

A ještě jednu kouzelnou pomůcku jsme si vypůjčili od MAP - vzdělávání na Nymbursku. Jedná se o naučné sady s frotáží - Lesní dřeviny, Ptáci a Lesní zvířata, díky kterým jsme poznali některé živočichy a stromy. Měli jsme možnost se seznámit s jejich životem, pomocí aplikace s QR kódy i se zvuky, které vydávají a pomocí výtvarné techniky, zvané frotáž, si je také výtvarně ztvárnit. A všem se to velmi podařilo!

Ing. Vlasta Tuláčková
Zveřejněno: 6. 6. 2022


Čtenářské kostky

V rámci spolupráce s MAP - vzdělávání na Nymbursku jsme si zapůjčili do hodin českého jazyka čtenářské kostky. Žáci 2. A si přinesli své přečtené nebo rozečtené knihy, aby je představili svým spolužákům a za pomoci čtenářských kostek s návodnými úkoly a otázkami se jim to podařilo na výbornou.

Ing. Vlasta Tuláčková
Zveřejněno: 6. 6. 2022


Den dětí v 2.A

První červnový den je tradičně oslavován Den dětí. Druháky čekalo překvapení v podobě trochu jiné výuky, každý si vytvořil svou vlastní knížku s úkoly, které si libovolně mohl vybírat. Žáci plnili úkoly z matematiky, českého jazyka, prvouky, čtení s porozuměním, ale došlo i na písničky a výtvarnou výchovu. Průběžně se jim dostávalo hodnocení v podobě razítek. A samozřejmě se dočkali i odměny. Postupně si vychutnali muffiny, sladký meloun a zmrzlinové osvěžení v podobě nanuku.
Děkuji za pomoc paní asistentkám při přípravě, v průběhu dne i za odměny.

Ing. Vlasta Tuláčková
Zveřejněno: 6. 6. 2022Dárky od obce

Prvňáci děkují za příspěvek od obce. SUPER!!!
Máme nová švihadla, lupy a hudební nástroje.
MOC DĚKUJEME!

Mgr. Lenka Cerhová
Zveřejněno: 6. 6. 2022

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Papírové 3D městečko v ŠD III

Za deštivého počasí jsme si v družině vyrobili vlastní městečko s ulicemi. Vybrat správné barvy, vystříhat a přesně nalepit. O to šlo. A výsledek? Za nás dobrý!

Pavla Šimůnková
ŠD III
Zveřejněno: 6. 6. 2022Tvoření v ŠD III - mandaly z víček

V červnu většinu aktivit školní družiny můžeme realizovat venku, kde se věnujeme i kreativním činnostem. Fotografie zachycují originální zpracování obrazců mandal. Jeden snímek představuje předmět, který vytvořila Adélka. Poznáte, co se jí líbí?

Petra Simůnková
Zveřejněno: 6. 6. 2022

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Kopretinová louka

Kdo by ji neznal. Kopretina je symbolem slunce, léta a také prázdnin. Druháci v hodinách výtvarné výchovy obdivuhodně zvládli malbu květin, vystříhali pestrobarevné motýly a sestavili koláž. Tato zdařilá díla se stala součástí leporela, které tvoří kopretinovou louku v naší třídě.

Petra Simůnková
Zveřejněno: 3. 6. 2022

>>VŠECHNY FOTOGRAFIE<<


Kroket v ŠD III

Máme novou venkovní hru - kroket. Moc nás baví. Pokaždé když můžeme být venku, tak si ji zahrajeme. A každým dnem nám to jde líp a líp.

Pavla Šimůnková
ŠD III
Zveřejněno: 3. 6. 2022


Žákovský parlament informuje

Nůše, krabice na nářadí, zahradní kolečko, klec na ptáky i na křečka, pelíšek pro kočky, cestovní kufr a spousta dalších zavazadel... I takto je možné přinést si s sebou do školy všechny potřeby a učebnice.

V pátek 27. 5. 2022 se konal první ročník Dne bez tašek. Děkujeme všem za kreativitu a těšíme se už teď na ročník druhý.

Mgr. Kateřina Mlejnková Hošková
Zveřejněno: 2. 6. 2022

>>PROHLÉDNOUT SI VŠECH 44 FOTOGRAFIÍ<<


„Bylo to nejlepší kino, jaké jsem v životě viděl“

I tak hodnotili sedmáci moderně pojaté divadelní představení v pražském Gongu. Představitel Romea stejně jako představitelka Julie zvládli zahrát i několik dalších postav a hráli mezi námi diváky, takže jsme se vlastně stali součástí hry. Když jsme druhý den představení známkovali, převládaly jedničky – do Gongu se ještě určitě podíváme!!

Jiří Rejsek
Zveřejněno: 31. 5. 2022