Světový den včel v ŠD

Na 20. 5. připadá světový den včel. S dětmi jsme si o včeličkách povyprávěli a shlédli krátkou, ale poučnou prezentaci. Připomněli jsme si i animovaný seriál o včelce Máje a jejím kamarádovi Vilíkovi. Nechyběla ani u dětí oblíbená včelka Bee Bot, se kterou si trénujeme začátky programování. Nakonec si každý mohl vyrobit svou včeličku jako prstovou loutku, nebo zápich na špejli.

Ilona Sedláčková
Zveřejněno: 20. 5. 2022

Nácvik první pomoci v ŠD

Sluníčko už láká děti pobývat více venku a hrozí více poranění a úrazů. S dětmi jsme si řekli základy první pomoci a prakticky si vyzkoušeli ošetření ruky nebo nohy. Zopakovali jsme si i důležitá telefonní čísla s mnemotechnickou pomůckou na jejich zapamatování - 150, 155, 158.

Irena Švábenská
Zveřejněno: 20. 5. 2022

Bylina, keř, strom

Dne 18. 5. děti v hodině prvouky rozpoznávaly různé druhy bylin, keřů a stromů. Vše si mohly osahat a očichat. Naučily se z jakých částí se rostlina skládá. Své nově nabyté vědomosti si ověřily ve skupinkách při závěrečném rozpoznávání různých rostlin.

Radka Huňatová 3. třída
Zveřejněno: 18. 5. 2022

Oznámení školy o konání zvláštního zápisu (LEX UKRAJINA)

Bronz z krajského kola

Šestice starších žáků, která postoupila z regionálního kola soutěže Zlatý list, reprezentovala naši školu v pátek 13. května 2022 v Novém Městě nad Metují. V hezkém říčním údolí na jihozápadním okraji města byla připravena trasa s deseti zastávkami, na kterých členové ochranářských oddílů, nebo jako v našem případě žáci ZŠ, odpovídali na otázky z nejrůznějších přírodovědných oborů – od včelařství až po geologii. A naši si vedli velmi dobře - v těžké konkurenci obsadili hezké 3. místo!

Jiří Rejsek

Květen - Měsíc školních zahrad 2022

Žáci druhé třídy v rámci mezipředmětových vztahů Prvouka - Praktické činnosti vytvářeli model stromu z přírodnin, které se jim podařilo najít na naší školní zahradě. Při prohlížení galerie obrázků si můžete položit otázky stejně jako my: Jak se liší tělo stromu a naše? Jaké by to bylo být stromem?

Ing. Vlasta Tuláčková a druháci

Sběr – slušný výsledek

Podle očekávání se do jarního sběru zapojilo méně žáků než na podzim, ale přesto jsme odevzdali více než 4 tuny papíru a přes 100 kg víček od PET lahví. Boj o první místo byl tentokrát velmi těsný – přepočet na počet žáků ve třídě ale rozhodl jednoznačně...

Jiří Rejsek

Oběd na přání pro 1. A

Dnes jsme si velmi pochutnali. Paní kuchařky nám uvařily jídlo na přání. Skvělou dýňovou polévku, voňavé buchtičky se šodó a šťavnatý salát "nabušený" vitamíny. Mňam!! Stolovali jsme jaksepatří, s prostíráním, ubrouskem. Děkujeme!

Mgr. Lenka Cerhová

Dáma v klobouku

Náplní výtvarné zájmové činnosti v ŠD III jsou i skupinové práce. V posledních týdnech jsme tvořili obraz Dáma v klobouku, který se stal součástí výzdoby na Kloboukové zahradní slavnosti. Lepená koláž tvořená květy pestrých anilinových barev mnohé zaujala a za pochvalné ohlasy velmi děkujeme.

Petra Simůnková

Maminky mají svátek

Druhou květnovou neděli slavíme Den matek. Druháci pro maminky vytvořili nejen přání, ale i krásné designové tašky. Věřím, že maminky měly opravdu radost, vždyť vše bylo vyrobeno s láskou.

Zveřejněno: 9. 5. 2022

Zdravá 5 v 2.A

Jak se správně stravovat? Co jsou bílkoviny, cukry, tuky ? To všechno a mnoho dalšího se druháci dozvěděli v rámci Zdravé pětky.

Zveřejněno: 9. 5. 2022

Klobouky ze školní družiny

Klobouková slavnost se blíží. A proto si děti ve školní družině vyzkoušely vyrobit a nazdobit pohádkové klobouky. Naučili se i poskládat např. myslivecký klobouk, Večerníčkovu čepici z novin....aj. Vše jsme použili na výzdobu prostoru u ŠD.

Ilona Sedláčková
Zveřejněno: 6. 5. 2022

Jarní zahrada v ŠD

Skupinová práce měla tentokrát název "Jarní zahrada". Tím jsme ukončili měsíc věnovaný zelené barvě. Děti si vytvořily nejen spoustu kytiček, ale i rozkvetlý strom s houpačkou. Nechybí ani hmyz - najdete je?

Irena Švábenská
Zveřejněno: 6. 5. 2022

Oznámení školy 6. 5. 2022

Čekáme nájemníky

Ptačí budky, které jsme vyrobili, jsme rozmístili na školní zahradě a čekáme na první nájemníky.
Jsme zvědaví, kdo se přihlásí!

Mgr. RNDr. Petr Černohorský
Zveřejněno: 5. 5. 2022