
Šachový přebor škol
Jako každý rok jsme se zúčastnili přeboru škol v šachu pro okres Nymburk, Mladá Boleslav, Kolín a to ve starší kategorii.
Samotný turnaj začínal v 8:30 v Nymburce. Ve starší kategorii bylo 7 družstev, v mladší 11 družstev. Starší kategorie musela čekat na družstvo Týnce nad Labem, které mělo kvůli vlaku půl hodiny zpoždění. Kvůli pozdějšímu začátku se domluvil kratší čas na partii, a to 15 minut pro každého, což našemu družstvu ne zcela vyhovovalo.
Naše družstvo bylo jen tříčlenné – nepodařilo se přemluvit čtvrtého člena, a malé děti jsme brát nechtěli, jelikož hrají jen chvilku. Celkově se počítá každá výhra na jednotlivých šachovnicích podle olympijského bodování, ostatní družstva byla čtyř - až šestičlenná.
První kolo jsme měli volno a okukovali, jak kvalitní soupeře máme. V dalším kole jsme potkali Dobrovice a uhráli 2 body za remízu, což byl skvělý výsledek. Pak už to bylo horší! Narazili jsme na velmi kvalitní a také starší soupeře, což znamenalo pět proher za sebou. Něco jsme prohráli vlastními chybami, některé partie kvůli málu času. Ale měli jsme v této kategorii absolutně nejmladší družstvo, což je příslib do budoucna, a za rok to bude určitě lepší!
Děkujeme Mirku Vatamaniucovi, Jakubovi Staníčkovi a Adélce Buryanové za vzornou reprezentaci naší základní školy.
Petr Buryan, vedoucí šachového kroužku
Datum vložení:
28. 11. 2025 12:00